Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

07.10.2023 14:39

(akt. 11.10.2023 09:36)

Niestety nie udał się wyjazd Legia Ladies do Pułtuska. Miejscowy Fuks Brix pokonał legionistki 3:0 (2:0).

Obie bramki do przerwy padły po stratach legionistek i szybkich akcjach Fuksa. Trzecia bramka dość przypadkowa po błędzie w defensywie. Legionistkom dzisiaj niewiele wychodziło i nie stworzyły sobie wielu sytuacji bramkowych. Trochę lepszą grę zaprezentowały w drugiej połowie, ale nie przełożyło się to na zmianę wyniku.

Jak można było się spodziewać po poprzednich meczach Fuks – Legia, mecz był bardzo ostry, a momentami nawet brutalny. Sędzia nie panował nad wydarzeniami dopuszczając do wielu nieczystych sytuacji ze strony gospodyń, z których jedna zakończyła się poważną kontuzją Gabrysi Hajkiewicz.

Dzisiejsza przegrana była pierwszą porażką Legia Ladies w tym sezonie. Legia po aktualnej kolejce pozostanie z 12 punktami, tracąc cztery punkty do Fuksa (16 pkt). Dotychczasowe liderki, Diamenty (15 pkt) grają jutro mecz z Ekosportem.

W następnej kolejce legionistki będą podejmować na Łazienkowskiej Vulcan Wólka Mlądzka (sobota, 14.10, 19:00), a wcześniej we wtorek czeka je finał Mazowieckiego Pucharu Polski Kobiet z Diamentami. Mecz odbędzie się na stadionie Hutnika przy Marymonckiej 42 o godzinie 19:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do dopingowania legionistek w finale.

Fuks Brix Pułtusk – LSS Legia Ladies 3:0 (2:0)

Wyjściowy skład Legii: Koper – Chwedczuk (70' Wasiak), Marciniak, Zduńczyk, Hajkiewicz (30' Pietrzak), Chmielewska, Lesińska, Kurzelowska, Przybylska (75' Bodecka), Grodzka (60' Staszewska), Moura Pietrzak