Porażka Młodej Legii w Pucharze Polski

26.11.2008 20:58

(akt. 18.12.2018 15:05)

Zespół Młodej Legii nie powtórzy ubiegłorocznego sukcesu i nie awansuje do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu krajowym. Dziś w meczu o Puchar Polski Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej z Okęciem Warszawa Młoda Legia przegrała 1:2 (0:1). Pierwszą bramkę w spotkaniu rozgrywanym przy ulicy Łabiszyńskiej zdobył zawodnik Okęcia <b>Piotr Biechoński</b> w 20 minucie. Stan meczu w 72 minucie wyrównał <b>Michał Żyro</b>, ale rezultat spotkania ustalił 6 minut później <b>Rafał Prażuch</b>. Tym samym zespół prowadzony przez duet <b>Piotr Strejlau</b> - <b>Dariusz Banasik</b> odpadł z rozgrywek, a dalej grać będzie Okęcie Warszawa, którego trenerem jest <b>Piotr Czachowski</b>.
Pierwsza bramka padła po skutecznej dobitce Piotra Biechońskiego, który jako pierwszy dopadł do piłki po sparowanym przez Skrzyńskiego strzale z 30 metrów. Bramkę dla Legii zdobył młodzieżowy reprezentant Polski Michał Żyro, który po indywidualnej akcji i strzale w długi róg z lewej nogi pokonał bramkarza Okęcia. Zwycięski gol dla zespołu Czachowskiego padł po 40 metrowym przerzucie i uderzeniu z najbliższej odległości Rafał Prażucha. Młoda Legia zagrała w składzie: Jacek Skrzyński - Waldemar Woźniak, Tomasz Lewandowski, Wisław Cisek, Rafał Zaborowski, Filip Barski (35' Daniel Łukasik) - Adam Banasiak, Damian Łanucha (82' Piotr Ściebura), Mateusz Rosłoń - Piotr Wasikowski (46' Michał Żyro), Paweł Kozub (70' Adrian Rajczak). Żółte kartki: Banasiak, Woźniak, Łanucha Trener Młodej Legii Dariusz Banasik - Zawodnicy Okęcia byli dziś przede wszystkim bardziej skuteczni od nas. Sytuacji mieliśmy tyle samo albo nawet więcej niż rywale. Górę wzięło jednak doświadczenie, przeciwnicy to co mieli to wykorzystali. Chcieliśmy ten mecz wygrać, natomiast zagraliśmy dziś bardzo młodym składem. Pięciu piłkarzy zadebiutowało dziś w Młodej Legii - są to wychowankowie naszej akademii. Zagrali oni dobry mecz, a rywalom ustępowali wyłącznie cwaniactwie boiskowym i doświadczeniu. Bez względu na wyniki będziemy dalej na nich stawiać, dawać im szansę bo taka nasza rola. Cieszą takie sytuacje jak dziś gdy gola zdobywa Żyro - chłopak z rocznika 1992 czyli 16-latek.