Porażka Muchy, słabi Włosi, wygrana Brazylii

20.06.2010 22:22

(akt. 16.12.2018 00:04)

W pierwszym niedzielnym meczu Słowacja przegrała z Paragwajem 0:2, choć <strong>Jan Mucha</strong> starał się jak mógł. Bramkarz Legii został wystawiony przez kolegów na wiele prób, z kilku z nich wyszedł obronną ręką. Słowacy jako zespół byli po prostu słabi i przegrali w pełni zasłużenie. Słowak skapitulował dwa razy - przy uderzeniach <strong>Enrique Very</strong> i <strong>Cristiano Riverosa</strong>. W drugim spotkaniu Włosi sensacyjnie zremisowali 1:1 z Nową Zelandią, a mogli nawet przegrać. Na deser zobaczyliśmy Brazylię, która bez większych problemów pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1. Dzięki tej wygranej Canarinhos są już pewni awansu do 1/8 finału mundialu.

Jan Mucha mecz z Paragwajem rozpoczął w jednolitym zielonym stroju. Już w 3. minucie popisał się kapitalną interwencją przy uderzeniu Roque Santa Cruza. Piłka po strzale utalentowanego napastnika odbiła się od pleców jednego z obrońców i wpadała do bramki tuż przy prawym słupku. Legionista nie dał się jednak zaskoczyć i skutecznie interweniował wybijając futbolówkę na rzut rożny. W 19. minucie na bramkę huknął z 20 metrów Cristian Riveros, ale Jano pewnie chwycił futbolówkę. Po chwili na uderzali jeszcze Santa Cruz oraz Nelson Valdez ale oba strzały nieznacznie minęły cel. W 27. minucie Mucha był jednak bezradny, Santa Cruz posłał piłkę między nogami jednego z defensorów, do futbolówki dopadł na 14 metrze Enrique Vera i tuż przy słupku umieścił piłkę w siatce. „Muszkin” był w tej sytuacji bez szans, choć wyciągnął się jak struna to nie zdołał sięgnąć piłki. W 39. minucie Mucha naprawił błąd kolegów broniąc nogami strzał z bliskiej odległości Santa Cruza.

W drugiej części gry mecz toczył się głównie w środku pola i tym samym Mucha miał trochę mniej pracy. W 72. minucie piękną akcję lewą stroną przeprowadził Santa Cruz, dośrodkował na głowę Very, ten uderzył na bramkę, ale nieznacznie się pomylił. W 86. minucie Mucha został pokonany po raz drugi. Z 16 metrów kropnął z całej siły w zamieszaniu podbramkowym Riveros i futbolówka zatrzepotała w siatce. Słowacy przegrali 0:2 i bardzo słabym stylu żegnają się z turniejem w RPA.

Słowacja - Paragwaj 0:2
27' (0:1) Enrique Vera
86' (0:2) Cristián Riveros

Słowacja: Jan Mucha, Peter Pekarik, Martin Skrtel, Kornel Salata (83' Miroslav Stoch), Jan Durica, Vladimír Weiss, Zdeno Strba, Jan Kozak, Marek Hamsik, Robert Vittek, Stanislav Sestak (70' Filip Holosko)

Paragwaj: Justo Villar, Carlos Caceres, Paulo da Silva, Antolin Alcaraz, Claudio Morel, Enrique Vera (88' Edgar Barretto, Victor Caceres, Cristian Riveros, Lucas Barrios (82' Oscar Cardozo), Nelson Valdez (68' Aureliano Torres), Roque Santa Cruz

żółte kartki: Durica, Sestak, Weiss - Vera

sędziował: Eddy Maillet (Seszele)

widzów: 26500

----------

Włochy - Nowa Zelandia 1:1 (1:1)
9' (0:1) Shane Smeltz
29' (1:1) Vincenzo Iaquinta

Włochy: Federico Marchetti, Gianluca Zambrotta, Fabio Cannavaro, Giorgio Chiellini, Domenico Criscito, Simone Pepe (46' Mauro Camoranesi), Daniele De Rossi, Riccardo Montolivo, Claudio Marchisio (61' Giampaolo Pazzini), Vincenzo Iaquinta, Alberto Gilardino (46' Antonio Di Natale)

Nowa Zelandia: Mark Paston, Winston Reid, Ryan Nelsen, Thomas Smith, Leonidas Bertos, Ivan Vicelich (81' Jeremy Christie), Simon Elliott, Tony Lochhead, Chris Killen (90' Andrew Barron), Shane Smeltz, Rory Fallon (63' Christopher Wood)

----------

Brazylia - Wybrzeże Kości Słoniowej3:1 (1:0)
25' (1:0) Luis Fabiano
50' (2:0) Luis Fabiano
62' (3:0) Elano
79' (3:1) Didier Drogba

Brazylia: Julio Cesar, Maicon, Lucio, Juan, Michel Bastos, Elano (67' Daniel Alves), Gilberto Silva, Felipe Melo, Kaka, Robinho (90' Ramires), Luis Fabiano

WKS: Boubacar Barry, Guy Demel, Kolo Toure, Didier Zokora, Siaka Tiene, Aruna Dindane (54' Gervinho), Yaya Toure, Emmanuel Eboue (72' Romaric), Cheikh Tiote, Salomon Kalou (68' Abdulkader Keita), Didier Drogba

żółte kartki: Kaka - Tiene, Keïta