Porażka z Australią, krótki występ Iwańskiego

07.09.2010 22:23

(akt. 15.12.2018 15:15)

Reprezentacja Polski po remisie z Ukrainą dziś uległa Australii 1:2. Wybrańcy <strong>Franciszka Smudy</strong> przegrywali od 13. minuty po bramce <strong>Bretta Holmana</strong>. Pięć minut później sprytnym strzałem wyrównał <strong>Robert Lewandowski</strong>. Jednak w 26. minucie w polu karnym faulował rywala <strong>Michał Żewłakow</strong>, a pewnym egzekutorem okazał się <strong>Luke Wilkshire</strong>. Polacy również mieli rzut karny, ale uderzenie Lewandowskiego obronił <strong>Adam Federici</strong>.W 83. minucie gry na boisku pojawił się Maciej Iwański, ale legionista nie odmienił losów spotkania.

Polska - Australia  1:2 (1:2)
13' (0:1) Brett Holman
18' (1:1) Robert Lewandowski
26' (1:2) Luke Wilkshire (k)

Polska:Przemysław Tytoń, Łukasz Piszczek, Grzegorz Wojtkowiak, Michał Żewłakow, Sebastian Boenisch, Jakub Błaszczykowski, Dariusz Pietrasiak (70' Euzebiusz Smolarek), Rafał Murawski, Sławomir Peszko (75' Kamil Grosicki) , Ireneusz Jeleń (83' Maciej Iwański), Robert Lewandowski

Australia:Adam Federici, Luke Wilkshire, Lucas Neill, Jonathan McKain, David Carney, Richard Garcia, Carl Valeri (56' Jason Culina), Michael Jedinak, Timothy Cahill (76' Dario Vidosić), Brett Holman (30' Brett Emerton), Scott McDonald (81' Nathan Burns)

żółte kartki: Żewłakow, Murawski - McKain, Garcia, Emerton, Burns

czerwona kartka: Brett Emerton (71. minuta)