News: Porażka z Rosją, czerwony Łukasik, występ Żyry

Porażka z Rosją, czerwony Łukasik, występ Żyry

Źródło: 90minut.pl

06.09.2012 18:05

(akt. 10.12.2018 20:50)

Prowadzona przez Stefana Majewskiego młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała 1:4 w meczu eliminacji MME z Rosją i straciła szansę awansu do finałów. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Artur Sobiech dla "biało-czerwonych" oraz Szota Bibiłow, dwie Dienis Czeryszew i Fiodor Smołow dla gospodarzy. Od pierwszej minuty na murawie przebywał Daniel Łukasik, który przy stanie 1:2 w 81 minucie obejrzał czerwoną kartkę za faul na Olegu Szatowie. Drugi z legionistów Michał Żyro w 57 minucie zmienił Tomasza Kupisza.

Rosja - Polska 4:1
Bramki: Szota Bibiłow 22', Dienis Czeryszew 74' i 90', Fiodor Smołow 88' - Artur Sobiech 7'

Rosja: Nikołaj Zabołotnyj - Ibragim Całłagow, Nikita Cziczerin, Maksim Bielajew, Arsienij Łogaszow - Pawieł Jakowlew (71' Maksim Grigorjew), Siergiej Pietrow, Oleg Szatow, Szota Bibiłow (80' Aleksandr Zotow), Dienis Czeryszew - Maksim Kanunnikow (46' Fiodor Smołow)

Polska: Łukasz Skorupski - Paweł Olkowski, Damian Byrtek (20' Piotr Malarczyk), Marcin Kamiński, Daniel Dziwniel - Tomasz Kupisz (57' Michał Żyro), Daniel Łukasik, Mateusz Matras, Mateusz Klich, Arkadiusz Milik (70' Jakub Świerczok) - Artur Sobiech

Żółte kartki: Cziczerin, Szatow, Bielajew, Łogaszow - Matras

Czerwona kartka: Daniel Łukasik 81'