News: Porażka z W łochami 0:2, występ Wawrzyniaka

Porażka z W łochami 0:2, występ Wawrzyniaka

Źródło: Legia.Net, AS Info

11.11.2011 22:37

(akt. 14.12.2018 22:28)

<p>Piątkowy mecz z Włochami miał pokazać prawdziwe oblicze polskiej reprezentacji, miał być sprawdzianem który pokaże wszystkim kibicom miejsce w jakim znajduje się kadra Franciszka Smudy przed Euro 2012. Włosi, choć na ostatnich wielkich turniejach nie wypadali ostatnio najlepiej, w rankingu FIFA zajmują wysoką szóstą pozycję. We Wrocławiu udowodnili, że nieprzypadkowo. Pokonali Polaków 2:0 po Mario Balotelliego i Giampaolo Pazziniego. Szansę na kontaktową bramkę Polacy mieli w 85. minucie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Błaszczykowski.</p>

Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Cesare Prandelliego, którzy mogli prowadzić w 19. minucie, gdy w dobrej sytuacji, po błędzie stoperów, znalazł się Daniele De Rossi. Pięć minut później mocnym i groźnym strzałem z dystansu odpowiedział Sławomir Peszko, ale po pół godzinie prowadzili już Włosi. Piłkę stracił Ludovic Obraniak, przejął ją Mario Balotelli i bez zastanowienia uderzył z dystansu. Daleko przed bramką ustawiony był Wojciech Szczęsny, który został przez snajpera "The Citizens" zupełnie zaskoczony i piłka wylądowała w siatce.

Sytuacja ta zmobilizowała Polaków, którzy w 34. minucie sprawili sporo problemów Gianluigiemu Buffonowi za sprawą strzału Roberta Lewandowskiego, ale ich dobra gra przed przerwą nie przyniosła im gola. W drugiej połowie obraz gry w pełni kontrolowali już Azzurri. Balotelli tym razem dobrze dośrodkował w pole karne. Piłkę dotknął jeszcze Simone Pepe, a trafiła ona ostatecznie na 6. metr do Giampaolo Pazziniego, który bez problemów pokonał Szczęsnego. Goście mimo zdobycia drugiego gola nie zwalniali tempa, a w 67. minucie w sytuacji sam na sam z Alessandro Matrim doskonale zachował się Szczęsny. Chwilę później jego umiejętności sprawdził także Balotelli. Podopieczni Franciszka Smudy powinni wyrównać w samej końcówce, gdy Lewandowskiego w polu karnym faulował Andrea Ranocchia, ale jedenastki nie wykorzystał Jakub Błaszczykowski.

Polska - Włochy
  0:2
30' (0:1) Mario Balotelli
60' (0:2) Giampaolo Pazzini

Sędzia: Laurent Duhamel (Francja)

Żółte kartki: Polanski (Polska) - Ogbonna (Włochy)

Polska: Szczęsny - Piszczek, Perquis (69' Wasilewski), Głowacki, Wawrzyniak - Błaszczykowski, Polanski (65' Matuszczyk), Murawski (80' Dudka), Obraniak (56' Brożek), Peszko (65' Mierzejewski) - Lewandowski

Włochy: Buffon - Abate, Ranocchia, Chiellini, Criscito (77' Ogbonna) - Montolivo (62' Nocerino), Pirlo (46' Pepe), De Rossi (46' Motta), Marchisio (61' Matri) - Balotelli, Pazzini (62' Aquilani)