News: Puchar Polski: Lech, Widzew, Wisła i Ślask poza rozgrywkami

PP: Lech awansował po dogrywce

25.10.2011 22:04

(akt. 22.12.2018 11:17)

<p>W jedynym rozegranym dzisiaj spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski - Lech Poznań pokonał na wyjeździe Polonię Bytom 3:1. Rezultat potyczki nie rozstrzygnął się jednak w regulaminowym czasie gry. Nieoczekiwanie w 15. minucie to niebiesko-czerwoni wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Jeana Paulisty. W 57. minucie wyrównał Grzegorz Wojtkowiak. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W 101. minucie Artiom Rudniew wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Alancewicza, który zobaczył przy okazji drugą zółtą kartkę i wyleciał z boiska. Siedem minut później drugiego gola zanotował reprezentant Łotwy. Jutro o awans do ćwierćfinału powalczy Wisła z Limanovią i Legia z Widzewem.</p>

Legia Warszawa swój mecz z Widzewem Łódź zagra 26 października o godzinie 18:30.

Gryf Wejcherowo - Górnik Zabrze 1:0
46' (1:0) Mateusz Toporkiewicz

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 0:1
52' (0:1) Johan Voskamp

Ruch Zdzieszowice - MKS Kluczbork 1:0
85' (1:0) Tomasz Kasprzyk

Arka Gdynia - Polonia Warszawa 3:1
17' (1:0) Sławomir Mazurkiewicz
29' (2:0) Tomasz Jarzębowski
48' (3:0) Aleksandar Todorovski
72' (3:1) Mirko Ivanovski

Polonia Bytom - Lech Poznań 1:3
15' (1:0) Jean Paulista
57' (1:1) Grzegorz Wojtkowiak
101' (1:2) Artiom Rudniew
108' (1:3) Artiom Rudniew

Limanovia Limanowa - Wisła Kraków 26-10-2011 13:30

Legia Warszawa - Widzew Łódź 26-10-2011 18:30

Cracovia Kraków - Ruch Chorzów 09-11-2011 18:30