Przegląd prasy

22.09.2010 07:38

(akt. 15.12.2018 13:38)

Wczorajsze zwycięstwo Legii z Pogonią komentowane jest w prasie jako złapanie oddechu i ulga. Czy będzie to przełamanie okaże się w piątek. Oto kilka wybranych tytułów prasowych: Przegląd Sportowy - Kucharczyk ulżył Legii; Gazeta Wyborcza - Kucharczyk zrobił różnicę; Rzeczpospolita - Skromność cechą wielkich klubów; Polska the Times - Kucharczyk skrócił męki Skorży; Życie Warszawy - Legia awansowała w ostatniej chwili; Super Express - Kucharczyk zawstydził gwiazdy.

Rzeczpospolita - Po trzech ligowych porażkach z rzędu Legia wreszcie znalazła słabszą od siebie drużynę - w Szczecinie pokonała pierwszoligową Pogoń 1:0. Jedynego gola strzelił Michał Kucharczyk dopiero w 88. minucie. Piękną asystą popisał się Ivica Vrdoljak. Wcześniej piłkarze Macieja Skorży pudłowali, nawet mając przed sobą tylko pustą bramkę.

Polska the Times - Nie Bruno Mezenga ani żadna ze sprowadzonych latem za ciężkie pieniądze zagranicznych gwiazd, ale młody Michał Kucharczyk uratował Legię Warszawa przed kolejną kompromitacją. Zespół Macieja Skorży z trudem pokonał w Szczecinie Pogoń 1:0 i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski. 19-letni piłkarz uratował być może również swojego trenera. Wiceprezes Legii Leszek Miklas zapewniał co prawda dzień przed meczem, że posada Skorży nie jest zagrożona, ale kto wie, co by było, gdyby jego zespół przegrał czwarty mecz z rzędu (wcześniej trzy kolejne porażki w ekstraklasie). W dodatku zaledwie na trzy dni przed arcyważnym spotkaniem ligowym z Lechem Poznań. Legia wygrała, więc trener może na chwilę odetchnąć.

Przegląd Sportowy - Cztery lata czekali kibice Pogoni na ponowne spotkanie z zaprzyjaźnioną Legią na własnym stadionie. Fani obu drużyn wspólnie biesiadowali od czterech dni, punktem kulminacyjnym było wczorajsze spotkanie. Legia dopiero po przerwie pokazała, że jest lepszym zespołem i zrobiła mały kroczek do wyjścia z kryzysu. Bohaterem meczu został bezsprzecznie najlepszy zawodnik w ostatnich spotkaniach, 19-letni Michał Kucharczyk. Biegał, walczył bez kompleksów, był wszędzie, w ataku, pomocy i obronie. Dopiął swego na dwie minuty przed końcem spotkania wykorzystując zagranie Ivicy Vrdoljaka.