Przygotowania do meczu z Austrią Wiedeń – kilku nieobecnych

Redaktor Marcin Szymczyk

08.08.2023 19:45

(akt. 09.08.2023 17:23)

Po niedzielnym meczu z Ruchem Chorzów (3:0), w poniedziałek piłkarze Legii mieli regenerację, a we wtorek, 8 sierpnia, rozpoczęli przygotowania na boisku do nadchodzącego, domowego spotkania z Austrią Wiedeń (10.08, godz. 19:00) w 3. rundzie el. Ligi Konferencji Europy. Trening poprzedziła odprawa.

Na boisku pojawiło się 20 piłkarzy z pola i 4 bramkarzy. Zabrakło Blaza Kramera, który nie wystąpił z Ruchem z powodu urazu mięśniowego. Jego przerwa w grze potrwa ok. dwóch tygodni. Nie było także Bartosza Kapustki (dłuższa regeneracja po meczu ligowym), Makany Baku (profilaktyka; praca z fizjoterapeutami) i Filipa Rejczyka (profilaktyka).

Reszta drużyny ćwiczyła w dobrych nastrojach, z wiarą w korzystny wynik w pierwszym meczu z Austrią Wiedeń. W czwartek należy się spodziewać składu zbliżonego do tego z rewanżu z Ordabasami Szymkent. Szkoleniowiec Legii, Kosta Runjaić, już w drugiej połowie spotkania z Ruchem testował pewne warianty pod najbliższego przeciwnika, wpuszczając na murawę paru podstawowych zawodników.

W środę, 9 sierpnia, odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Runjaicia i jednego z piłkarzy (godz. 16:30), potem dojdzie do oficjalnego treningu (godz. 17:30, pierwszy kwadrans otwarty dla przedstawicieli mediów). Pierwszy mecz z Austrią już w czwartek (10.08, godz. 19:00), przy Łazienkowskiej.