PSV pokonało Rapid Bukareszt

Źródło: 90minut.pl, Legia.Net

15.12.2011 20:59

(akt. 12.12.2018 11:40)

<p>PSV Eindhoven pokonało u siebie Rapid Bukareszt 2:1. Wszystkie gole padły w drugiej połowie w odstępie 15 minut. Pierwsze trafienie dla gospodarzy zanotował prawy obrońca Stanisław Manolew. Wynik podwyższył w 79. minucie Słoweniec Tim Matavz. Honorową bramkę zdobył dla gości w doliczonym czasie gry Daniel Pancu. Zespół z Phillips Stadium awansował do kolejnej fazy Ligi Europy z pierwszego miejsca w tabeli z dorobkiem szesnastu punktów. Rumuni zajęli ostatnią lokatę zdobywając trzy "oczka". Legia awansowała dalej z drugiego miejsca z dziewięcioma punktami.</p>

PSV - Rapid 2:1 (0:0)
75' (1:0) Stanisław Manolew
79' (2:0) Tim Matavz
90' (2:1) Daniel Pancu

PSV: 21. Przemysław Tytoń - 27. Stefano Marzo (70' 2. Stanisław Manolew), 18. Timothy Derijck, 4. Marcelo, 43. Jetro Willems - 10. Georginio Wijnaldum, 8. Orlando Engelaar (46' 7. Ola Toivonen), 24. Marcel Ritzmaier - 11. Jeremain Lens, 9. Tim Matavz, 20. Zakaria Labyad.

Rapid: 1. Danut Coman (34' 89. Catalin Straton) - 2. Rui Duarte, 4. Marcos Antonio, 15. Cristian Oros, 19. Vladimir Bozović - 7. Ciprian Deac, 8. Nicolae Grigore, 5. Dan Alexa, 24. Romeo Surdu (37' 80. Filipe Teixeira), 20. Stefan Grigorie - 9. Cassio (72' 11. Daniel Pancu).

żółte kartki: Stefano Marzo, Stanisław Manolew - Rui Duarte, Dan Alexa, Filipe Teixeira.