News: PSV pokonało Rapid Bukareszt

PSV zremisowało z Venlo w Eredivisie

11.09.2011 16:19

(akt. 04.01.2019 13:17)

<p>PSV Eindhoven zremisował na wyjeździe z VVV Venlo 3:3. Gospodarze potrafili już w tym sezonie sprawić podobną niespodziankę, gdyż w trzeciej kolejce podzielili się punktami z Ajaxem Amsterdam. Goście prowadzili po pierwszej połowie 2:0 po bramkach Toivonena oraz Mertensa. Po przerwie przebudziło się Venlo, które nie dość, że doprowadziło w 52. minucie do remisu to 120 sekund później wyszło na prowadzenie po trafieniu Yoshidy. Zespół Przemysława Tytonia (zagrał od początku do końca) wziął się jednak do odrabiania skład i zdołał strzelić trzecią bramkę, której autorem był Bouma. Po tym pojedynku czerwono-biali zajmują piąte miejsce w Eredivisie. Już w czwartek PSV podejmie na stadionie Philipsa stołeczną Legią. Początek o godzinie 19.00.</p>

VVV Venlo - PSV Eindhoven 3:3 (0:2)
11' (0:1) Ola Toivonen
34' (0:2) Dries Mertens
48' (1:2) Ferry de Regt
52' (2:2) Uche Nwofor
54' (3:2) Maya Yoshida
76' (3:3) Wilfried Bouma

Żółte kartki: Linssen, Cullen, Emenike Nkume (Venlo) - Mertens (PSV)

Czerwona kartka: Marcel Meeuwis (Venlo - 83 min.)

VVV Venlo: Gentenaar - Yoshida, de Regt, Mei (46' Timisela), Emenike Nkume - Molhoek (82' Kruijsen), Meeuwis, Linssen (46' Maguire) - Cullen - Musa, Nwofor

PSV: Tytoń - Pieters, Bouma, Marcelo (90' Derijck), Manołew - Wijnaldum, Strootman, Labyad (56' Matavz), Lens - Mertens, Toivonen