Pucharowa wygrana Legia Ladies z Polonią

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

13.09.2023 23:57

(akt. 14.09.2023 12:14)

Zwycięstwem legionistek 6:1 (2:1) zakończył się rozgrywany na Konwiktorskiej mecz Polonii z Legia Ladies w ramach pierwszej rundy Mazowieckiego Pucharu Polski Kobiet. W tym roku zgłosiło się do rozgrywek pucharowych tylko osiem drużyn, czyli jednocześnie był to pojedynek ćwierćfinałowy i dzisiejsze zwycięstwo dało Legii awans do półfinałów MPPK.

Pierwszą bramkę w 16 minucie zdobyła Izabela Przegalińska po rajdzie lewym skrzydłem i podaniu Aleksandry Kurzelowskiej. Na 2:0 podwyższyła w 29 minucie Amelia Przybylska po podaniu Marty Chmielewskiej. W 38 minucie bramkę kontaktową zdobyły polonistki po celnym strzale pod poprzeczkę z okolicy szesnastu metrów, i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Mecz był ciekawy, sporo akcji z obu stron, chociaż Legia miała optyczną przewagę i dużo więcej sytuacji do zdobycia bramki. Po zmianie stron przewaga legionistek i łatwość dochodzenia do sytuacji strzeleckich jeszcze się zwiększyła, czego efektem były kolejne gole.

Trzecią bramkę zdobyła Małgorzata Lesińska. Po krótkim rozegraniu autu z prawej strony w okolicy pola karnego, wywalczyła sobie pozycję od oddania strzału i uderzyła celnie w długi róg bramki Polonii. W 75 minucie drugą swoją bramkę po indywidualnej kontrze zdobyła Przybylska.

Dwie minuty później Przybylska ponownie dostałą podanie i wyszła sam na sam z bramkarką Polonii, która wyszła przed pole karne i obroniłą strzał rękoma. Sędzia ukarał ją oczywiście czerwoną kartką a w bramce musiała stanąć zawodniczka z pola. Rzut wolny podyktowany za te przewinienie na piątą bramkę zamieniła Chmielewska.

Tuż przed samym końcem meczu padła ostatnia bramka dla Legii, zdobyła ją na raty, po kolejnej ładnej kontrze legionistek, Amanda Moura Pietrzak.

Zwycięstwo Legii było pewne i zasłużone, mimo że skład mógł być nieco zaskakujący i w kadrze meczowej mieliśmy mieszankę zawodniczek pierwszej i drugiej drużyny. Nie miało to żadnego wpływu na przebieg i jakość gry, i wszystkie szesnaście grających dzisiaj piłkarek przyczyniło się do wysokiej wygranej.

Mecze półfinałowe zaplanowano na 27 września, a przeciwnikiem legionistek będzie Ząbkovia II (drużyna juniorek CLJ U18) która wygrała dzisiaj 3:0 z FUKSem Pułtusk. A już za kilkanaście dni Legia Ladies ponownie zagrają z Polonią na Konwiktorskiej w meczu 4. kolejki III ligi.

Polonia Warszawa – LSS Legia Ladies 1:6 (1:2)

Bramki: Przegalińska (16’), Przybylska (29’, 75’), Lesińska (56’), Chmielewska (77’), Moura Pietrzak (89’)

Skład Legii: Kowalczyk – Bartman, Marciniak, Żmijewska (79’ Chwedczuk), Jasińska, Chmielewska, Lesińska (79’ Pietrzak), Przybylska, Kurzelowska (74’ Wasiak), Grodzka (74’ Staszewska), Przegalińska (62’ Moura Pietrzak).