Radosław Kucharski: Jestem zwolennikiem analizy, a nie radykalnych ruchów

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia Warszawa

08-10-2019 / 18:10

(akt. 08-10-2019 / 19:33)

- Jestem niezadowolony z wyników jakie osiągnęliśmy w tym sezonie. Chcemy zdobyć mistrzostwo Polski, chcemy być pierwsi. Trener Aleksandar Vuković ma wyznaczone cele, wie trenerem jakiego klubu jest, ale póki co jesteśmy na miejscu jakim jesteśmy i trzeba to wziąć na klatę. Musimy to wszystko dogłębnie przeanalizować. Jestem zwolennikiem analizy, a nie radykalnych ruchów - mówi dla mediów klubowych dyrektor sportowy Legii Warszawa, Radosław Kucharski.

- Jesteśmy po rozmowie z trenerem Vukoviciem. Mimo, że dwa ostatnie mecze wynikowo nie wyglądały dobrze, nie zadowalają nas, straciliśmy sześć punktów, to widać że w tych meczach mamy dobre fragmenty gry, tylko nie potrafimy tego utrzymać przez dziewięćdziesiąt minut. Ale te fragmenty gry, plus to czego dotykam w szatni na co dzień, w treningach, podejściu do meczu, pokazują cienką granicę do tego, by ten wynik w meczu odwrócić. Mam tego świadomość, widzę to każdego dnia. Chciałbym aby trenera Vukovicia dziś wesprzeć. Nie tylko z pozycji kibiców, ale wszystkich osób, które go otaczają. Od osób, które go otaczają, oczekuję dziś zdecydowanie więcej. Nie tylko od piłkarzy, ale wszystkich w szatni. Ten zespół ma ogromny potencjał, by pójść do przodu, w rękach szkoleniowców są świetne narzędzia. Trzeba je wydobyć i wrócić do gry oraz na pierwsze miejsce.

- Nie będę publicznie poruszał wyborów personalnych trenera, to są dyskusje między mną i trenerem. O wyborach decydują kwestie zdrowotne, mentalne, sportowe, przemęczeniowe – jesteśmy po dwudziestu meczach. Na podstawie wielu danych trener Vuković stara się zoptymalizować skład. Rotacje były miesiąc temu, ostatnio, w przyszłym miesiącu też pewnie będą.  Często decyduje też dyspozycja w trakcie tygodnia poprzedzającego spotkanie. Obserwując pracę trenera Vukovicia jestem przekonany, że każdy jest na tym samym poziomie startowym. Nie ma pupili, graczy, którzy są uprzywilejowani, mają lepszą albo gorszą pozycję. Mamy czterech środkowych obrońców, rywalizacja między Lewczukiem, Wieteską i Jędrzejczykiem jest na podobnym poziomie. Zaczynaliśmy sezon z Wieteską, potem doznał urazu, wszedł za niego Igor i grał świetnie. Z Lechem pewnie zagrają razem, bo za kartki wypadł Jędrzejczyk. Rotacja zawsze będą w takich sytuacjach. Obradović czy Wszołek nie są jeszcze graczami pierwszego wyboru, ale mają możliwość wykorzystać szansę i wskoczyć do jedenastki. Od nich tylko zależy, czy im się ta sztuka uda.

Materiał wideo z zapisem całej rozmowy można znaleźć na legia.com

Komentarze (215)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Ty drogi przyjacielu nigdy w życiu nie powinieneś zostać Dyrektorem Sportowym Legii Warszawa podobnie jak ten"trener" , któremu głupota wprost bije z tej gęby prostaka.Gdyby właściciel klubu cokolwiek znał się na piłce wysłałby was na posadę babki kiblowej , która lepiej zna sie na piłce kopanej od was.Nigdy w życiu nie myślałem , że napiszę taki tekst ale te wasze wywiady i brak rzetelnej samooceny waszych dokonań zmusiła mnie do tego.Pozdrawiam wszystkich i przepraszam ale tych gości chyba już nikt nie rozumie.
A ja jestem zwolennikiem wyrzucania patałachów z klubu z ambicjami, pakuj mandzur i won do tej czarnej perły, którą z takim poświęceniem nam załatwiłeś. Nie wiem gdzie on jest ale tam twoje miejsce
Chorąży
 • 3 / 1
Człowieku, miej honor i odejdź. Zabierz ze sobą Trenerovicia i jeszcze lepiej Miodka. Chce się żygać jak was się słucha
ok zgadzam się Vukovica trzeba zwolnic ale w miejsce niego musi przyjść trener z profesjonalnym sztabem co znaczy profesjonalnym tutaj był urywek wywiadu z Aleksandrem Chackieviczem dla sports.ua w tym samym wywiadzie opowiada o swoim sztabie ze miał trenera osobno od obrony pomocy ataku trenera który odpowiadał za scalenie tych wszystkich formacji trenera od analizy rywala a sam Chackievicz odpowiadał tylko i aż za analizę gry dynamo na taki wydatek DM nie da tyle kasy dla mnie właśnie tak powinno być dać takiemu trenerowi 3-4 letni kontrakt z wysoka suma za rozwiązanie owego żeby pana Darka nie korciło 3-4 nieudanych meczach go zwolnic innej drogi na stabilizacje nie widzę
Porucznik
 • 2 / 2
I co inny trener wymysli? Czy nie zauważyłeś ze nie mamy 10? Czy spostrzegles ze w ataku mamy dwoch napastnikow ktorzy przez kilka sezonow strzelili tyle goli ile jeden dobry napastnik powinien w jeden sezon? Jakie latwe zwalniac trenera.
Generał dywizji
 • 5 / 4
Pewnie jeszcze trenera od niskiego pressingu i oddzielnie od wysokiego. Potem trenera od przejścia z obrony do ataku i innego od przejścia z ataku do obrony. Następnie trenera od gry 3 obróńców i innego od gry 4 obrońców, jednego trenera od wytrzymałości i innego od szybkości a oddzielnie osobistego kołcza od zarządzania całą tą menażerią
Rittner
najpierw, to trzeba mieć trenera, aby było kogo zwalniać. My nie mamy trenera, mamy amatora, który sie uczy bycia trenerem, bo ma śmieszne papierki z żałosnej szkoły trenerów w Tyłku Wilekim. O renomie tej szkoły świadczy ogromna ilość jej absolwentów pracujących w najlepszych ligach na świcie. Tyle.
To nie Vukovic od trzech lat stacza ten klub. Jego wymiana nic nie da. Tu trzeba walca żeby przejechał i wszystko wyrównał, od gabinetu prezesa zacząwszy
Major
 • 2 / 3
Nikolic rozwiązał kontrakt. Zacznijcie działać
a po co? Jest Saganowski :)
Major
 • 0 / 0
ok przekonałeś mnie... :)
~fan Kazimierza D.
 • 1 / 1
Pan Kucharski to ten od Sulleja z Afryki?
Jeżeli tak, to czarno widzę przyszłość mojego ukochanego klubu.
Ryba zawsze psuje się od głowy. Nieudolny prezes (kompromitacja goni kompromitację), dyrektor sportowy od Sulleya, trener debiutant absolutny w zawodzie, bardzo słabi zawodnicy ofensywni a właściwie ich brak. I my chcemy pucharów. Z czym do gości. Założę się o dobrą wódkę że w PP dostaniemy wp*****l od Widzewa (chciałbym przegrać ten zakład).
Zastanawia mię ten dobry nastrój pana prezesa/właściciela. Leśny w takim momencie by dostał szału i pogonił towarzystwo. A tu spoko.
Czy aby idzie o wynik sportowy ?
Generał dywizji
 • 2 / 2
Pan Kucharski to ten od Dudy ze Słowacji. Tym transferem zarobił na swoją wypłatę do samej emerytury.
fan Kazimierza D.

Z tego co pamiętam dyrektorem sportowym wtedy był M. Żewłakow, a prezesem B. Leśnodorski. Kupili zawodnika po jednodniowym scautingu , robionym na pastwiskach. Zawodnik nieznany, nigdzie nie zweryfikowany. Podejrzliwy powie : coś tu śmierdzi :)
Chorąży
 • 0 / 0
@Boras, chyba kpisz.....
Podporucznik
 • 0 / 0
ta muzyczka w tle, no sorry kto na to wpadł ?
Podporucznik
 • 2 / 2
mistrzem mediów to on niestety nie jest
Podpułkownik
 • 4 / 2
Na razie trudno znaleźć dziedzinę, w której Radosław Kucharski jest mistrzem. 2 samodzielne okienka transferowe już z nim i na razie przeciętnie to wygląda.
Generał dywizji
 • 4 / 2
Mistrzami to są Kowalczyk i Kołtoń. Mogą pieprzyć co im ślina na język przyniesie, bo za nic nie odpowiadają i po kilku dniach już nikt nie pamięta co pieprzyli a oni mogą zacząć pieprzyć coś odwrotnego niż kilka dnie wcześniej. Takich jak oni są oczywiście całe tłumy i dlatego im się wydaje że mądrze mówią, bo jest ich dużo. Ja z zasady nie wierzę teoretykom, bo papier/monitor wszystko przyjmie a praktyka jest twardą weryfikacją.
Mamy w studiach "mądrych" trenerów, którzy się upajają swoim głosem i opiniami a jak sami pracowali, to ich zwalniano z klubów za brak wyników. Dlaczego wtedy nie pokazali swoich kompetencji?
Chorąży
 • 0 / 0
No tak @scream, on jest mistrzem ciągnięcia kasy
Generał dywizji
 • 7 / 9
"Chciałbym aby trenera Vukovicia dziś wesprzeć. Nie tylko z pozycji kibiców, ale wszystkich osób, które go otaczają."
Mam nadzieję że w klubie ma takie wsparcie i od Mioduskiego oczekuję że przetrwa ta falę hejtu.
Wsparcie jest obce mentalnie tzw. kibicom forumowym, ich ambicją jest utopić w łyżce wody każdego.
Nie pamiętam trenera który by nie był "zwalniany" przez forumowych mądrali, może z wyjątkiem Czerczesowa, który jak pamietamy??? wygrał MP o błysk szprychy, przegrywając 0-3 z Termaliką i remisując z Lechią mecz przedostatniej kolejki w stylu pozostawiającym wiele do życzenia.
Nie pamiętam dyr. sportowego który byłby chwalony za transfery i nie pamiętam prezesa który by nie był nazywany dyletantem.
To polskie piekiełko jest jednym z głównych powodów naszych wszystkich porażek narodowych na przestrzeni historii. Dlatego naszymi głównymi świętami są historyczne "eurowpierd.ole".
Z przyjemnością słucham ludzi siatkówki, są merytoryczni i pozytywnie nastawieni. Ktoś powie że to dlatego że wygrywamy, ale był czas kiedy przegrywaliśmy, ale racjonalizm i pozytywne myślenie spowodowało że dzisiaj jesteśmy faworytem.
W innych dyscyplinach zespołowych mamy kombinatorstwo, chciwość, głupotę i wyniakające z nich afery.
Polskie środowisko piłkarskie jest przygnębiająco odpychające od dziennikarzy zaczynając na forumowych kretynach kończąc.
Generał dywizji
 • 4 / 5
Lubański (też dyletant, parodysta?) o pracy Brzęczka.

"To zgodzimy się, że Brzęczek nie spełnia tej drugiej funkcji?

Tego nie powiedziałem. Uważam, że my za szybko chcemy sklasyfikować trenera i jak nie wychodzi to, nie wychodzi tamto, to jest jego wina. Nie. Tutaj jest współpraca pomiędzy trenerem a zespołem. Nie zwalajmy wszystkiego na selekcjonera. Współodpowiedzialni za grę reprezentacji są również zawodnicy. To jest wspólna sprawa zawodników i trenera. Trener bierze odpowiedzialność za taktykę, ale to piłkarze są najważniejsi, bo są wykonawcami. I ci wykonawcy muszą być w dobrej dyspozycji."

Ale krytykastraci wiedzą lepiej. Trener za wszystko odpowiada. Debilni dziennikarze ukuli taki stereotyp, trenerzy dla świetego spokoju w zespołach go przyjęli, kretyni forumowi podchwycili i mają teraz możliwość wymądrzać się w sprawach których kompletnie nie rozumieją.
W Polsce zapanowała idiokracja, czyli rządy idio.tów.
Bora44
"W Polsce zapanowała idiokracja, czyli rządy idio.tów. "

Akurat z tym to się nie zgadzam Wydaje mi się, że nie zapanowała, a jest głęboko zakorzeniona.
Plutonowy
 • 1 / 4
Uważaj Boras! Ryzykujesz z tymi ocenami rządów w Polsce. :-)
Starszy kapral
 • 3 / 3
Ok poobrażałeś ludzi, gro argumentów ad personam, zero argumentów merytorycznych. To jest Legia a nie Victoria Jabramowo. Klub dwukrotnie bogatszy od amiki kolejnej w kolejce. Przegrał tytuł z klubem z budżetem kilkukrotnie niższym. Od dawna nie sprowadzono nikogo kto zrobiłby różnicę. Zatrudniono trenera bez doświadczenia, który przez dłuższy czas wystawiał napastnika celem jego odblokowania. W poważnym klubie taki zawodnik wchodziłby na końcówki przy stanie 3:0. Mamy trenera, który jak nie idzie nie potrafi ustawieniem lub zmianami zmienić gry zespołu. Trenera, który rotuje ale tylko dlatego, że szuka na ślepo najlepszego zestawienia składu. Mamy zawodników, którzy przy innych trenerach grali lepiej. Wskaż proszę co dobrego zrobił Kucharski lub Vuko? Od lat od kiedy wybiliśmy się budżetem ponad tą ligę nie było tak źle. Dlatego proszę Cię wytłumacz jaka reakcja wg Ciebie byłaby w porządku. Olanie tematu? Walnięcie na Żyletę wielkiej sektorówki ze zdjęciem Vuko i hasłem "Vuko luv yu 4ever"?
Normalni kibice chcą klubu, który dominuje i ma wszystko naj. Politykę transferową, sztab, zarząd, skauting i osiągnięcia. Dla Ciebie wykładnią normalności byłaby nasza zgoda na bylejakość? Teraz nie mamy niczego. Tylko wstyd względem kibiców mniejszych i biedniejszych klubów. Jesteśmy dostarczycielem punktów z 100 milionowym budżetem.
A najgorsze jest to, że nikt niczego konkretnego nie mówi. Trener gada jakieś farmazony niczego nie tłumaczy. Dyro też celuje w gładkie beztreściowe wypowiedzi. Właściciel roztacza widoki cudownej przyszłości. Wszyscy oczekują wsparcia a w zamian robią z nas idiotów. Bo kibicom tłumaczyć się nie trzeba. W stosunku do nas nie trzeba być szczerym. To jest szacunek do tych, którzy płacą na ten klub?
I nie Boras, nie diluje dragami na trybunach, nie rzucam racami na trybunę gości, nie uczestniczę w ustawkach i nie mam ksywki.
I niestety jestem na tyle inteligentny, że wiem jak ktoś robi ze mnie kretyna. A tak niestety postępuje klub i jego pracownicy.
Generał dywizji
 • 4 / 2
KWPmar
Po pierwsze nie obraziłem wszystkich tylko kilkunastu, kilkudziesięciu idiotów którzy po kilkaset razy wypisują to samo. Po drugie ad personam oznacza zwracanie się do kogoś konkretnego a ja nikogo konkretnego nie wymieniłem. Po trzecie, z poziomu komentarzy wynika że ci o których piszę nie mają zielonego pojęcia o czym mówią tylko by chcieli żeby wszystko było naj. Jeśli by wszystko miało być naj, to byśmy byli na pierwszym miejscu w LM. A co do merytoryki, to ci krytkanci w ogóle jej nie używają a za argumenty mają kilka epitetów typu żenada, parodysta, amator i jeszcze kilka innych.
Największy wysiłek umysłowy wkładają w przekręcanie nazwisk co jest według nich niezwykle błyskotliwe. Oni nawet nie potrafią określić co to jest "schemat" o który się tak często upominają.
Jeden z najbardziej cenionych trenerów, czyli Guardiola powiedział że taktyką/schematem to on jako trener może doprowadzić piłkę do 30 m od bramki przeciwnika a dalej jest kreatywność zawodników. Więc jeśli nieskuteczność napastnika ktoś zwala na trenera, to znaczy że nie ma zielonego pojęcia o czym mówi a śmiałość wygłaszania bzdur cec**je właśnie idiotów, bo nie obciążeni wiedzą znajdują proste, według nich, rozwiązania a nie mające się nijak do realiów.
No, o błysk szprychy. Przejął Legię gdy ta miała 10 punktów straty i pojechał sobie z wiceliderem Piastem 4-0, oraz po 3-0 z wysoko wtedy będącą Cracovią, Pogonią, dwa zwycięstwa z Poznaniem. Rzeczywiście, porazka (wkalkulowana) w Gdańsku przekresla go sromotnie.
Jeszcze te brednie o hejcie na Vukovicia. Ja widzę zasłużoną, często konstruktywna krytykę. Ale ok - jeśli krytykowanie "trenera" za wyjście na B-stok bez napastnika to hejt, to nie mam pytań. Jeśli krytykowanie "trenera" za rozbicie obrony to hejt, to nie mam pytań, krytykowanie "trenera" za wystawianie Cafu na skrzydle to też hejt?
Generał dywizji
 • 2 / 2
dreptak
Znany aforysta, Stanisław Jerzy Lec napisał, że nieprzyzwoitym jest podejrzewać, kiedy jest się pewnym.
Generał dywizji
 • 4 / 3
sportowa
Zadam pytanie retoryczne. Masz jakieś kwalifikacje trenerskie, wiedzę o aktualnej formie poszczególnych zawodników?
Ja mogę się czuć zawiedziony wynikami Legii, ale nie mam kompetencji żeby ocenić ile jest w tym trenera a ile poszczególnych zawodników.
Za Czerczesowa też pamiętam jak męczyliśmy bułę, szczególnie na wiosnę i żadnej kilku punktowej przewagi nie mieliśmy, tylko mieliśmy nerwówkę do końca o MP.
Czerczesow miał tego "farta" że nie grał w eliminacjach do pucharów, bo tam mogło być różnie.
Boras,
Nie jestem trenerem. Ale fakty są takie jakie są. Obrona Jedza-Lewczuk przepuscila tylko 2 gole, "trener" ją rozbił, Cafu skrzydlowym nie jest-powędrował na skrzydło. Przykłady można mnożyć i Twoje zmienianie tematu i odwracanie kota ogonem nic tu nie pomoże. Legia z sezonu na sezon leci na łeb na szyję, zasługa w tym prezesa, dyrektora sportowego, "trenera" i kilku kopaczy co się nie nadają nawet do kopania rowów obecnie. Możesz sobie pisać o "hejcie", o tym, że się nie znam itp. Ale z faktami nie wygrasz.
Ps. Gdzie ja napisałem, że Czerczesow zdobył przewagę punktową?
Generał dywizji
 • 4 / 4
Ja z oceną faktów wstrzymam się do końca sezonu, bo wtedy jest ostateczna weryfikacja.
A jeśli chodzi o ocenę pracy trenera, to nie czuję się kompetentny żeby to robić a po poziomie argumentów widzę że reszta też nie ma żadnych kompetencji, ma tylko oczekiwania.
Boras,

"A jeśli chodzi o ocenę pracy trenera, to nie czuję się kompetentny żeby to robić".
"Za Czerczesowa też pamiętam jak męczyliśmy bułę"

Ok, ok :)
Generał dywizji
 • 2 / 1
sportowa
Zanim wkleisz uśmieszki, musisz odróżnić ocenę gry zespołu od oceny pracy trenera. Otóż grają zawodnicy i nie są oni ręcznie sterowani przez trenera. Możesz dla nich wymyślić jako trener najlepszą taktykę ale jak zawodnicy nie potrafią celnie podać albo dośrodkować, już nie mówię że strzelić, to jakie to ma znaczenie.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Po pierwsze ad personam to argument odnoszący się do prawdziwych lub rzekomych cech osobniczych a nie skierowany do konkretnej osoby. Nie definiuje się go podmiotowo a na pewno nie ogranicza do jednej osoby.
Po drugie słyszałeś o czymś takim jak sarkazm lub satyra? Satyrycy bynajmniej nie słynęli z bycia idiotami. Wypowiedzi nacechowane emocjami są konkretniejsze i bardziej pojemne treściowo od wypowiedzi bezpłciowych. Nawet Miodek by Ci to powiedział. A podstawową funkcją języka jest funkcja KOMUNIKACYJNA a nie zaspokajanie czyichś potrzeb z zakresu savoir vivre. A ludzie siatkówki są pozytywnie nastawieni bo kluby i związek robią robotę i rozwijają dyscyplinę. Mają świetne powody do zadowolenia. Kibice piłki nożnej takowych nie mają. Owszem można wdepnąć w gówno i powiedzieć, że pachnie perfumami ale jaki ma to sens? Twoje podejście sprowadza się do sytuacji rodzaju: Pilot rozbija samolot pasażerski. Robił co potrafił żeby uniknąć katastrofy. Problem w tym, że nie potrafił pilotować. Ty byś starał się być pozytywny i chwalić go za to, że się starał. Normalni ludzie skrytykowali by go i to porządnie.
Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane a my od początku lat 80ych żyjemy w takim piłkarskim piekiełku. Świat nam ucieka i wierz mi lub nie ale bijąc brawo dla piłkarskich oficjeli nie zmienisz nic na lepsze.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
wymyśl dla nich SCHEMATY Gry, teeee podglądane u Janka Urbana, wtedy dadzą radę nawet jakby wszyscy mieli kopać piłkę piętą
Marszałek Polski
 • 0 / 0
aj nieistniejące ponoć
Starszy kapral
 • 0 / 0
Trener nie ma wpływu na grę zespołu. Podziel się tym rewolucyjnym spostrzeżeniem z Guardiolą, Mourinho lub Kłopotem. Oni jeszcze na to nie wpadli. A może wpadli tylko walają głupa żeby ich nie zwolnili. W sumie skoro trener nie ma na to wpływu to po co płacić trenerom? I za co w takim razie?
Boras,

skoro mamy zawodników, którzy nie potrafią kopnąć prosto piłki, tudziez realizować taktyki trenera to chyba czas na ocenę pracy prezesa i dyrektora sportowego jest natychmiastowy, prawda? Trenerowi też się powinno oberwać za wdrazanie taktyki niewspółmiernej do umiejętności piłkarzy w drużynie.
Generał dywizji
 • 0 / 0
KWPmar
15 sek zajęło mi znalezienie znaczenia słowa ad personam
"Argumentum ad personam (łac. „argument wymierzony w osobę”) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika."
Jeśli nie potrafiłeś go znaleźć to źle o tobie świadczy.
Po drugie, gdzie napisałem że trener nie ma wpływu na grę zespołu? Napisałem że nie ma wpływu na to czy zawodnicy potrafią rozegrać akcję sytuacyjną i trafiają w bramkę.
Wasz problem panowie polega na tym że nie odnosicie się do treści tylko szukacie jakichś myków. Ba, wielu z was nawet nie rozumie jaki jest przekaz tego co sami napisali.
Dalej już mi się nie chce, bo nie ma sensu.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Boras jako prawnik naprawdę wiem co znaczy argumentum ad personam. Łacina nie jest dla mnie językiem obcym. Ja to miałem na pierwszym roku studiów i nie potrzebuję tego "guglować". Piszesz o tym, że nie mamy pojęcia o tym o czym piszemy. A Ty masz? Zakres podmiotowy zakresu słowa "dyskusja" nie ogranicza się tylko do rozmowy dwóch osób. Prowadzisz tutaj dyskusję z większym forum ludzi i do części z nich kierujesz słowa o idiotach ich poziomie itp. Twoje zachowanie idealnie wpisuje się w tą dyskusję. Nie znasz się, nie potrafisz przycztać że zrozumieniem definicji z Googla i próbujesz brylować, sugerując innym niekompetencję.
Zwalasz na naszych kopaczy? Ok sportowa ma rację to kamień do ogródka Mioduskiego i Kucharskiego. Vuko jednakże sam przyznaje, że współuczestniczy w kreowaniu polityki transferowej. Czyli to kamień również do jego ogródka. Znaczna część jego kopaczy potrafiła grać lepiej za poprzednich trenerów lub w innych drużynach. Aktualnie tego potencjału nie pokazują. Fakty wyraźnie wskazują kto jest za to odpowiedzialny. Inny potencjalny podejrzany to przygotowanie fizyczne ale ono jest na wysokim poziomie co widać i wszyscy to przyznają. Dlatego proszę Cię ogarnij się człowieku puchu marny ;)
Generał dywizji
 • 0 / 0
KWPmar
Żeby z kimś dyskutować, to druga strona musi argumentować. Ile Ty widzisz ARGUMENTÓW w tych komentarzach? Do urzygu jest powtarzane że Mioduski musi odejść (i co dalej), że Vuković jest amatorem ( jakie są merytoryczne kompetencje oceniających), że Kucharski to amator (j.w.).
Jesli jesteś prawnikiem, to powinieneś być obeznany z logiką i zdolnością przewidywania skutków działań. Powinieneś rozumieć, że w czasie restrukturyzacji a na tym etapie jest Legia, pewne sprawy muszą się uleżeć. Polityka Leśnego miała nisko zawieszony sufit, bo opierała się na potencjalnych zyskach z pucharów a to jest bardzo niepewne, bo wystarczy złe losowanie, jeden słupek, jeden kontratak albo kiks i cała polityka finansowa klubu leży.
a tym forum wielu ma oczekiwania i kompletnie nie biorą pod uwagę realiów. Więc albo są idiotami którzy nie rozumieją całości, albo są psychopatycznymi trollami, którzy czerpią satysfakcję z wpisywania po raz setny "wszyscy won, bo to jest Legia i my mamy oczekiwania". To jest infantylne.
Bycie prawnikiem do czegoś zobowiązuje, przynajmniej do racjonalnego myślenia i argumentowania.
Tymczasem jeszcze nikt mi nie odpowiedział co się składa na doświadczenie trenera? Czego taki Vuković nie wie o pressingu, ataku pozycyjnym, szybkim ataku, czy o czym myśli szatnia?
Jest bardzo wielu młodych trenerów, którzy mają większe sukcesy niż "doświadczeni" i ich nazwiska są powszechnie znane. Znane są również przykłady klubów, które przechodziły restrukturyzację podobnie jak Legia. Najbardziej znanym jest Borussia.
Jak ktoś chce się posłużyć wiedzą, to może, ale trollom chodzi o to żeby sobie poużywać i to jest bardzo słabe.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Tak jestem i analizuję sytuację porównując nas do innych zespołów i nie tylko. Po pierwsze. Odpowiednik Radka w Piastunkach potrafi za drobne wynaleźć perełki. Kucharski tymczasem Duda i...? No w zasadzie żadnej potencjalnej gwiazdy nie ściągnął. Czyli jak widzisz można z mniejszym budżetem coś wyczarować nawet biorąc pod uwagę nasze problemy finansowe. Wciąż jesteśmy dużo bogatszym klubem. Po drugie - jak już wspomniałem komunikacja z klubem leży i Kwidzyn. To budzi irytację złość i niestety również złośliwość. Po trzecie podałem Ci ze sportową przykłady niekompetencji Vuko. Raz mówi, że rotacja się skończyła potem wystawia ludzi nie na swoich pozycjach. Duet Igor Jędza rozbity. Wystawianie Kulo jak był zablokowany. Zgodził się na sprzedaż dwóch napastników i stwierdził, że damy radę. Dajemy radę w ofensywie?
Ok przyznam puchary to totolotek ale tylko dlatego, że nie realizujemy swojego potencjału. Zatrudnialiśmy dziwnych trenerów, ściągamy średnich lub kiepskich zawodników. I dlatego w pucharach nie gramy. Akademia wg Ciebie coś zmieni? Robimy ją na modłę holenderską. W Lubinie mają taką od lat i co im to dało? U nas to też będzie jedną wielka niewiadoma.
Prowadzimy chaotyczną politykę koncepcje się zmieniają. A Vuko trenuje tylko dlatego, że taniej i nie marudzi. A nie dlatego, że wierzą w jego potencjał. Ja wspierałem odstawienie Leśnego. Miodek jednakże działa chaotycznie i widać, że się dopiero uczy. Kucharskiemu też nie idzie.
Mówisz o ocenach po sezonie. Miodek jest od dawna. Kucharski też miał dwa okienka. Vuko jest cały czas a od kilku miesięcy jest pierwszym trenerem. I lecimy sportowo na łeb na szyję. Za ile lat mamy ich oceniać? 10? Wszyscy pracują na tyle długo, że efekty jakieś ich pracy powinno być widać. A niestety jest coraz gorzej a nie coraz lepiej. Zawodnicy grają gorzej niż kiedyś, wpadki są seryjne. Nasz atak nie istnieje. Chcesz czekać czekaj te 10 lat aż się Panowie nauczą. Niektórzy są jednak uzdolnieni do pewnych rzeczy inni nie. Za 10 lat Miodek i spółka wciąż mogą tego nie ogarniać. Jak chcesz to żyj nadzieją. Ja już jestem tylko wkurzony.
To nie jest żaden trener tylko nieudolny praktykant.Żadna drużyna w nawet naszej kiepskiej lidze nie zatrudniłaby takiego "trener".Zrobił to nasz prezes bo nie chciał wypłacić pieniędzy zawodnikom za zdobycie MP.Jeśli kolego chcesz czekać z oceną tego "trenera" do końca sezonu to zapewniam Cię , że drużyna skończy sezon na końcu stawki.Jedyny ratunek w tej chwili to pozbyć się tych dwóch dyletantów razem i to natychmiast.
Generał dywizji
 • 0 / 0
KWPmar
Nie będę się powtarzał, bo moje opinie są na forum. Ja nie widzę zapaści w GRZE zespołu, ja widzę kilka przegranych. Jest jeszcze dużo meczów i zobaczymy na koniec sezonu kto miał rację.
może gdyby sztab trenerski przesiadł się na trybuny to zmienił by punkt widzenia to analiza i odbiór gry by się diametralnie zmienił. Ławka trenerska jest chyba za nisko posadowiona
"to widać że w tych meczach mamy dobre fragmenty gry, tylko nie potrafimy tego utrzymać przez dziewięćdziesiąt minut".
Ufff, kamień spadł mi z serca. Co to by było, gdybyśmy nawet momentów nie mieli. Kpiny sobie robicie? Ile ten pajac jest trenerem? I ma momenty?
Wow, no po prostu czapki z głów.
Zatrudnijcie wreszcie TRENERA.
Major
 • 4 / 4
Pan Kucharski odpowiada za ten stan rzeczy jeszcze bardziej niż Vuko i powinien wylecieć przed nim.
Generał brygady
 • 2 / 7
Kucharski, Vuko, Mioduski wszyscy do zwolnienia.
Kto w takim razie za nich? Masz jakąś koncepcje jak zarządzać klubem takim jak Legia Warszawa?
Pytam poważnie, bo łatwo tak poklikać w klawiaturę ale w życiu jest jednak trudniej.
Generał brygady
 • 2 / 3
Dla jasności, nie jestem zadowolony z wyników i miejsca w tabeli. A w/g mnie właściciel powinien być właścicielem a nie Prezesem na dzień dzisiejszy.
ja mam. Chętnie się podejmę, za jakieś niewygórowane wynagrodzenie, powiedzmy ze 40 tys miesięcznie netto.
Gwarantuje, że gorzej niż obecnie nie będzie. A jak będzie - to się podam do dymisji. Honorowo. Jak Vuko :)
Generał brygady
 • 2 / 3
Czyli widzę, że krytykować łatwo tym bardziej za monitorem. Ale jak pytam o konkretne nazwiska czy rozwiązania to odzewu nie ma. Grunt to widać mieć argumenty...
Starszy kapral
 • 2 / 1
To analizuj, analizuj. Tylko szybciej!
Z drugiej strony zastanawiam się co my mamy ugrać w ofensywie jak zostali nam:
1. Yaro I Kontuzjowany,
2. Vamara z Koszmara aka ktokolwiek widział ktokolwiek wie,
3. Jose Ułomny aka strzelam niewłaściwym Kantem,
4. Maciuś aka zacznę strzelać jak dorosnę,
5. Luqi 3xL Skromny aka bramka przeciwnika mnie deprymuje,
6. Arvydas Szpieg z Krainy Morozowców,
7. Dominik Król jest Nagy aka jestem tak zajebisty, że nic nie muszę,
8. Galeria Małozarośnięty aka w MŚ Pań w soccera byłbym MVP,
9. Paweł Wesołek aka grałem w opozycji i
10. Mati Przestrzelił.
Tak na poważnie to albo kontuzje albo zawodnicy z potencjałem albo ludzie, którym się już nie chce lub najzwyczajniej nie potrafią. Miodzio wyprzedał co się dało nikogo nie kupił. Ci ludzie do pewnego porządnego poziomu nie dojdą a na pewno nie kolektywnie i jednoczasowo. Vuko mnie irytuje ale nie wiem jakiego trenejro nam potrzeba żeby był w stanie wyciągnąć z nich coś więcej niż teraz prezentują. Bez wzmocnień skazani jesteśmy na nijakość. No chyba, że wydarzy się jakiś cud.
Być może Radzio doszedł do podobnych wniosków i stwierdził, że nie ma co oczekiwać cudów. Tylko, że to kamień do jego ogródka bo w takim Piaście po wyprzedaży potrafili uzupełnić braki nie wydając majątku.
Podpułkownik
 • 2 / 3
Niestety w naszym klubie na każdym szczeblu jest amatorka. Zaczynając od Kielbowicza, Kucharskiego, Vucovicia amatora po szkole i naszego wodza Miodka który nie ma pojęcia o prowadzeniu klubu. Więc jak to ma się przełożyć na sukcesy drużyny, jak wszystkim zarządzają amatorzy i ludzie uczący się piłki
Marszałek Polski
 • 1 / 0
„Od nich tylko zależy, czy im się ta sztuka uda.”
Doprawdy?
Bardzo się cieszę, że jest Pan nastawiony na analizę bo to pomaga uporządkować wiedzę. Najlepiej porównać obecnego trenera z poprzednikiem bo pamiętamy czemu i kiedy został zwolniony. Pan RSP miał 5 meczów bez zdobytej bramki Pan Vuko 11. Średnia pkt. za mecz:
Vuković - 1,61(30 meczów)
Sa Pinto - 1,92(28 meczów)
a Trener Magiera zakończył pracę przy 2,23.
Z tej krótkiej (analizy) wynika, że najważniejszą częścią analizy jest wyciąganie wniosków.
Major
 • 2 / 1
Tu niestety wniosków brak, bo niestety sięgając dalej można dojść do wniosku, że winny jest nie tylko trener, ale i dyrektor sportowy którego transfery są w najlepszym wypadku średnie
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Trener Chackiewicz "Zadzwonił kiedyś do mnie agent z Polski. Doskonale mówił po rosyjsku. Zaproponował swojego gracza na pozycję, na którą szukaliśmy zawodnika. Dodał, że, jeśli go wezmę, dostanę gotówką 300 tysięcy dolarów - powiedział Chackiewicz."
Ciekawe który?:):)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
„Szkoleniowiec odparł, żeby agent już nigdy się z nim nie kontaktował, a samego zawodnika nie ma zamiaru nawet oglądać.”
Pełen profesjonalizm. I skuteczność. Agenta, ma się rozumieć. ;-)
Porucznik
 • 2 / 0
Chyba inne mecze oglądaliśmy. Ale jak dyrektorowi się podobały to jego sprawa. Potem się dziwić, że jest taka polityka transferowa
~ad
 • 2 / 0
Może to jednak nie prezes a dyrektor sportowy jest odpowiedzialny za kolejne wynalazki trenerskie?
Tak pytam.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Jak długo analizowana przydatność Agry jako skrzydłowego? Co skłoniło klub do zaproponowania kontraktu temu zawodnikowi ? O innych -iciach nie mówię chyba wszyscy mają ich dość w Legii
Paradoksalnie może i Agra teraz powinien dostać szanse ponowna bo pozostali skrzydłowi w bardzo cieniutkiej formie
~Odyn
 • 3 / 0
Powaznie? Dostal szansę przeciw ostatniemu ŁKS owi i zaliczył asystę przy ich karnym. Na poczatku sezonu w el. LE tez nic nie pokazal. Kosztował 500 tys €, zarabia 200 tys€.
Podpułkownik
 • 2 / 0
nie obraźcie się, ale jak słyszę że zawodnik sprowadzony z zagranicy otrzaskany w ligach i zarabiający 200-300k Euro ma dostać szansę to mnie q..ca strzela. Szanse to może dostawać Karbownik jak jest umiejętnie wprowadzany do zespołu. Zagraniczny piłkarz kontraktowany w Legii powinien być zdecydowanie lepszy od tego co jest na krajowym podwórku. TO powinno być jednoznaczne wzmocnienie zespołu. W innych przypadkach mamy taks sytuację, że reprezentant Luxa biega w rezerwach a Włoch był tak świetny , że gra we włoskiej okręgówce.
Może szansa to źle słowo ale sprawdzenie ostateczne jego przydatności w zespole pod kątem zimowego okienka
Podpułkownik
 • 0 / 0
@Adriano obydwaj wiemy, że to nie działa i mało prawdopodobne, że zadziała. Oczywiście, że jak ma ważny kontrakt, jest zdrowy to powinien być brany przez trenera pod uwagę. Ciekawi mnie jak Vuko ustawi drużyne na Poznan czy asekuranctwo i doopokryjka czy optymalne ustawienie w walce o 3 pkt ?
Kapitan
 • 4 / 1
„póki co jesteśmy na miejscu jakim jesteśmy i trzeba to wziąć na klatę.”
Branie na klatę to nasze nowe motto? Takie legijne DNA?
Pułkownik
 • 3 / 1
Korporacyjne pieprzenie w bambus.

Zapożyczam określenie na dzisiejszą Legię: ITI 0.2

I ubolewam.
To nie jest nawet 0.2
To jest mniej niż 0
Chyba walnę 0.7...
Podpułkownik
 • 0 / 2
Panie Kucharski... masz Pan szansę na poprawę... Nikolić ma kontrakt z Chicago Fire TYLKO do końca grudnia, więc... DO DZIEŁA!!!
Tu Nikolić nie pomoże. Bardzo bym chciał, żeby do nas powrócił ale: nie ma kto mu dogrywać piłek, dwa to nie jest defensywnym napastnikiem tylko snajperem, a Vuko takich nienawidzi, trzy chciałby zarabiać tyle, że po podpisaniu kontraktu Mioduski zacznie go wypychać z klubu pod pretekstem cięcia kosztów i stabilności finansowej.
Wiek, wymagania finansowe zawodnika i myślę że możesz sobie odpowiedzieć czy ten transfer może zostać przeprowadzony
Podpułkownik
 • 2 / 0
Jak nie ten, to może inny Nemanja Nikolić ;)
https://www.transfermarkt.pl/nemanja-nikolic/profil/spieler/260543
Co o tym sądzicie?
Może Gytkjera będą namawiać :)
I tylko bla bla bla. Tak po całych dniach.
~H
 • 0 / 0
Wszyscy chcą dobrze tylko nie wychodzi ????????????
Porucznik
 • 4 / 0
"Mamy czterech środkowych obrońców" powiedział dyrektor Kucharski. Panie dyrektorze, a ilu mamy napastników ktorzy zapewnią nam gole lub rozgrywających ktorzy te gole wypracują?
Tylko 121 komentarzy. Chyba wreszcie wygraliśmy mecz :)
Podpułkownik
 • 5 / 0
albo rura opada jak się czyta takie głodne kawałki
Piro
Kogo Ty widzisz na stanowisku trenera Legii, bo sądząc po wypowiedzi pana Kucharskiego, na Łazienkowskiej zrobiło się naprawdę gorąco. Czytając ( słuchając) między wierszami, to najbliższy okres będzie z cyklu "wóz albo przewóz". W poprawę wyników nie wierzysz, to powiedz jaki trener Cię zadowoli? Daj ognia Piro wojowniku !!!
Porucznik
 • 2 / 1
Ten tydzień to będzie zapewne zmarnowany czas, odłożenie wyroku na Vuko. Jakiś cud chybaby się stał, jakby oni nagle zaczęli grać.
Ja mysle, ze ten wywiad z Kucharskim to jakas zagrywka PRowa Mioduskiego lub PRu klubu. Wystawic goscia jako slabiaka do bicia, niech on zbierze ciegi, niech odium spadnie z Mioduskiego i Vuko na Kucharskiego. Taki chlopiec do bicia, zebysmy mieli sie na kim powyzalac. A tymmczasem w zaciszu domoego kominka Mioduski z Vukovicem siedza i wymyslaja sklad i taktyke na kolejny mecz.
"Mimo, że dwa ostatnie mecze wynikowo nie wyglądały dobrze, nie zadowalają nas,"

Jak rozumiem, pozostale mecze was wynikowo zadowalaja?
Wpiierddol w MP i LE was wynikowo zadowolily, tylko dwa ostatnie mecze gorzej?
Tak szukalem wywiadu z Mioduskim, o ktorym to wywiadzie wspomnialem pare minut temu, i w historii przegladanych stron www natknalem sie na strone, ktora wczoraj czytalem, bo tytul mnie powalil, Maja OStaszewska mowi, ze PiS nam odbierze dostep do internetu.

Wiec Panowie, to ostatnie dni forum legia.net, potem PiS zlikwiduje internet wedlug Maji Ostaszewskiej.

Zatem:

spieszmy sie kochac legia.net, bo szybko za tydzien odejdzie.

Nie zebym byl milosnkiem PiSu, ale paranoja zwolennikow PO siega juz granic absurdu.
Major
 • 3 / 1
O Legii będziesz sobie mógł dalej pisać, o opozycji też, ale już o PIS tylko dobrze. Tylko tyle i aż tyle.
Młodszy chorąży
 • 0 / 1
Słodkie pierdy
Major
 • 1 / 0
Znowu bla bla bla.Nudne to jest.Za dwa tygodnie stwierdzi że się "formuła wyczerpała"
O czym on mówi ?!?!
Rany boskie, o CZYM on mówi ???
Czy on słyszy / czyta to co powiedział ??
Major
 • 5 / 4
Nie ma pupili... to jak nazwac uporczywe wystawianie drewnianego Kulawynovica, pilkarza na poziomie 3 ligi, ktory tylko cudem nie zabil sie o wlasne nogi... no przeciez facet nie byl w stanie przyjac pilki, gola nie strzelil przez 600 minut wystepujac przeciwko takim tuzom jak amatorzy z Gibraltaru, czy slabiutkie druzyny z Finlandii czy Grecji... a z drugiej strony na lawce siedzial nasz najlepszy strzelec, ktory zostal wypchniety z klubu... naprawde, panie Kucharski, prosze nie wygadywac glupot...
Tego nie da się czytać, jak nie mądrości trenera, to wspaniałe wywody presesa, przez analizy dyr. sportowego. Ogólnie jest bardzo dobrze, niebawem będzie jeszcze lepiej, a za pięć lat będziemy mieli Ajax na Łazienkowskiej. Tylko kibice tego nie widzą...
Młodszy chorąży
 • 4 / 2
W tamtym sezonie nasz pseudo trener nie zrealizował głównego celu, w tym już w ogóle jesteśmy "w czarnej d***e", a tych chcesz coś jeszcze analizować? Przeanalizuj lepiej ile na ile wygraliśmy meczów pod wodzą tego naszego niby trenera z naszym DNA. Sorry, ale ja jako kibic naszego klubu już dawno bym wszystkich przeprosił i podał się do dymisji. Leją nasz wszyscy, nie pamiętam kiedy jakąś bramkę strzeliliśmy po dobrej składnej akcji, a ty chcesz coś jeszcze analizować? Może w końcu dla odmiany trenera zatrudnicie? Jakoś Żewłakow do takiego Zagłębia może kogoś porządnego ściągnąć, a wy ciągle d**y dajecie. Szkoda pisać. Ja przestaję oglądać mecze do czasu kiedy naszym trenerem będzie Vuko.
Nie dziwie się bo polecisz ty i Vuko. Lepiej grać na czas, szkoda ciepłej posadki za dobre pieniądze
Generał brygady
 • 3 / 2
.Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz...
Postanowiłem podzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat tego co się dzieje w naszym ulubionym klubie. Od razu zastrzegam – nie mam żadnej zakulisowej wiedzy. To co napiszę to moja prywatna ocena. Poskładałem sobie puzzle z ostatnich prawie siedmiu lat wyszła mi taka układanka.
Niemal siedem lat temu Legię przejął tercet właścicieli: Mioduski, Leśnodorski i Wendzel. Panowie podzielili się udziałami 60%-20%-20%. Podzielono również obszary działania. Panowie Leśnodorski i Wendzel zajęli się zadaniami na poziomie taktycznym. Odpowiednio: zarządzaniem pionem sportowym – rozwojem pierwszej drużyny, polityką transferową i kadrową – Leśnodorski. Kontaktami z mediami, kibicami, ESA i PZPN-em Wendzel. Dariusz Mioduski zajął się strategią rozwoju klubu, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia Akademii Legii. Ponad to kontaktami z władzami piłkarskimi w Europie, promocją Legii tamże oraz poszukiwaniem poważnych sponsorów/inwestorów. Mimo różnicy w udziałach, każdy z współwłaścicieli miał jeden głos w trzyosobowym zarządzie. Było cacy! Podczas jednego z pierwszych wywiadów, zapytani o perspektywy rozwoju sportowego Legii, właściciele unisono (jeszcze) mówili o stopniowej progresji, wzmocnieniach idących w parze z budową zaplecza infrastrukturalnego, przede wszystkim Akademii Legii. Naciskani o termin przewidywanego awansu do piłkarskiego raju, to znaczy fazy grupowej Ligi Mistrzów, podawali, choć niechętnie, perspektywę pięciu lat.
Według planu właścicieli, w ciągu tych pięciu +/- lat, miał powstać w Sulejówku supernowoczesny, jak na standardy środkowoeuropejskie, ośrodek treningowy, unowocześniona baza na Łazienkowskiej i drużyna gotowa do awansu do grupy w LM. Dzięki temu, i prowadzonej równocześnie potężnej pracy PR-owej, Legia miała wejść na nieosiągalny dla innych polskich klubów poziom sportowy i finansowy, stać się rozpoznawalna w Europie oraz ogromnie podnieść swoją wartość w stosunku do ceny odkupu od ITI.
Te wielkie i dalekosiężne plany skomplikowało życie. Polska rzeczywistość. Leśnemu wszystko szło jak z płatka. Nieważne czy to jego geniusz czy szczęście, fakt, że miał nosa i dobrą rękę do ściągania zawodników. Niestety zazwyczaj za duże (jak na polskie warunki) pieniądze. Zabrakło mu tego wyczucia w doborze współpracowników. Sławetna Marta Ostrowska załatwiła Legię w dwumeczu z Celticem. Dobre serce prezesa dla Rado spowodowało zaś wkurw i w konsekwencji odejście Berga. Ale generalnie sportowo ruszyliśmy z kopyta!
Zdecydowanie gorzej powiodło się Mioduskiemu. Chociaż w Europie wszedł do różnych piłkarskich gremiów i promocja Legii wydawała się udana, to na rodzimym gruncie było już gorzej. Deal z Sulejówkiem na budowę LTC wydawał się pewny i … Coś „nie pykło”. Nie wiadomo kto kogo chciał przechytrzyć, ale lata rozmów i przygotowań szlag trafił. Znowu trzeba było szukać lokalizacji. Ostatecznie przyklepano Książenice ale inwestycja ma czteroletni poślizg!
I tak misterny plan zakładający, że po ca. pięciu latach Legia będzie gotowa do przyjęcia silnego inwestora (a może do sprzedaży ;-)) legł w gruzach. Tym bardziej, że awans do grupy LM przyszedł wcześniej. I to znacznie! Synchronizacja całkiem się rozjechała. Drużyna była mocna, ale kosztowna. Żeby utrzymać poziom sportowy należało nadal płacić wysokie kontrakty, a ponadto dalej wzmacniać zespół. Końca zabawy „budujemy Akademię” widać nie było, a na dodatek, zwabieni zapachem forsy za LM, pojawili się różni akcjonariusze funduszów stanowionych na zakup piłkarzy. Agenci wypromowanych zawodników też zwietrzyli krew. W konsekwencji „trzem muszkieterom” przestało być ze sobą po drodze, bo dwóch z nich chciało kontynuować zwycięską ale kosztowną drogę, a 60%-owy akcjonariusz z jednym (sic!) głosem zaczął łapać się za kieszeń.
Dalej było, jak było. Wygrała wersja oszczędnościowa. Mieliśmy trenerów znikąd, wuefistów, trenerów kobiet i zamordystów. Wszyscy mieli pełne wsparcie w prezesie, aż do dnia otrzymania dymisji. Dziś mamy Vukovicia, który wcale nie ma nas doprowadzić do Mistrzostwa Polski, ale zwyczajnie zająć miejsce gwarantujące grę w eliminacjach eliminacji, żeby gawiedź, znaczy my, miała coś z życia. Jak już ruszy LTC a właścicielowi zostanie dość środków, to może zaczniemy odbudowywać stronę sportową. Tymczasem ma po prostu dotrwać do tego momentu!
Mioduski mówił, że Legia jest dla niego projektem życia. Ja mu wierzę. Nie wiem tylko, czy projekt ten polega na prowadzeniu najlepszego w tej części Europy klubu piłkarskiego, czy na hitowym dealu ze sprzedażą tegoż klubu. Tego prezes nie wyjaśnił. Podejrzewam, że raczej to drugie.
Co by nie było, to raczej sportowych wzruszeń w najbliższych sezonach oczekiwać nie mamy co. Chyba, że łez rozpaczy!

PS.
Wiem, że popełniłem w tym tekście wiele nieścisłości. Ale nie o wierność datom i nazwiskom mi chodziło, a o ogólny kształt wydarzeń. Sorki za wszystkie pomyłki. Jeżeli są one merytoryczne – proszę o poprawienie mnie. Jeżeli za
Generał brygady
 • 1 / 1
Ups, chyba przekroczyłem pojemność pojedynczego posta. Zabrakło miejsca na kilka słów: Jeżeli zaś komuś z Was udało się doczytać do kończ tego posta, proszę o uwagi i komentarz. Ale raczej słowny niż „emoticonowy”.
Pozdrawiam wszystkich
Masi
@masi
1. zasadnicza sprawa - Leśnodorski jako prezes raz,że przebudował klub po wtopach ITI i dzięki temu przygotował grunt pod deal Mioduskiego z Aldoną to dwa - wynikiem sportowym i transferami "spłacił" Aldonę. W całości. To ta różnica między BL a DM. Pierwszy zbudował coś wchodząc do klubu na minusie a drugi klub na plusie sprowadził do poziomu pierwszego wyzwania za ITI - zbudować budżet przekraczający 100 mln zł.
2. Ten sam człowiek odpowiedzialny za zjazd wychodzi znów przed szereg i rzuca górnolotne hasła w stylu "5-10 lat i zobaczycie", "stabilność finansowa" itp itd. Gdzie problem,co każdy widzi, leży u głowy - w personie prezesa.
3. Każdy zainteresowany dostrzega dokąd to zmierza i na pewno nie jest to Europa. To typowa komercha. Roszady w dziale marketingu czy innych szczeblach dyrektorskich jedynie potwierdzają fakt,że prezes zamiast przejrzeć na oczy i dostrzec problem główny i niemu zaradzić stwarza kolejne swym brakiem kompetencji. Podstawowe pytanie - Czy te same kompetencje,które sprowadziły klub do obecnej sytuacji pozwolą na efektywne wykorzystanie ośrodka..? Czy może tam też w ramach "oszczędności" zatrudni studentów i pozwoli im pobierać naukę choćby na dzieciakach z akademii w praktyce? A skoro doszedł do wniosku,że tylko Holender może temu podołać,bo przede wszystkim już to robił, zna się na tym i cokolwiek więcej niż student gwarantuje to może warto tym tropem pójść w "jedynce"..?

4.
Takie kluby jak Legia są zdane na to,aby budować budżet w oparciu o zysk "jedynki" z boiska. Czy to za sprawą sukcesów czy też promocji zawodników. Ośrodek to wyłącznie narzędzie zwiększające skuteczność a nie przepis na czysty zysk i świetlaną przyszłość. Ukierunkowanie na przede wszystkim szkolenie nie zapewni zysku na rzeszy kibiców,którym to już nie wystarczy. Nawet układając to logicznie.. Więcej można zarobić poprzez promocję w Europie niż na tle ligowców. Europa napędza budżet a ten pozwala na inwestycje i "stabilność",która jest mitem jeśli chodzi o polską piłkę kopaną. Darek sam się zakręcił wspominając o pragnieniu stabilności finansowej,gdy co roku dokłada po 20 baniek zostając przy tym bez MP i europucharów. W dodatku - co uznaje za wisienkę - wspomniał o granicy 100 mln zł. Wszystko niżej kończy się szeroko rozumianym zjazdem na jakości. Zwolnieniami pracowników, zatrudnianiem studentów i błędami w ich pracy, wyprzedażą zawodników i zaciąganiem kolejnych kredytów. A ów granica jeśli nic się zmieni po sezonie może zostać przekroczona.

Reasumując... Dopóki był BL to Darek mógł sobie bredzić. Teraz,gdy już sam sobie jest żeglarzem, sterem i wiosłem to już te bredzenie traci sens,gdy popatrzy się na po prostu... efekty. Weryfikacja jest okrutna. Strategii tu brak. Tu wszystko jest na udo.
"Mioduski mówił, że Legia jest dla niego projektem życia. Ja mu wierzę. Nie wiem tylko, czy projekt ten polega na prowadzeniu najlepszego w tej części Europy klubu piłkarskiego, czy na hitowym dealu ze sprzedażą tegoż klubu. Tego prezes nie wyjaśnił"

Mioduski w jednym z wywiadow powiedzial, ze na bazie akademii ma w planach rozkrecic jakies deale/biznesy, ale konkretyzowal jakie.

Nie wiem wiec czy chodzilo o dwa nowe osrodki treningowe czy o dwa jachty. Prezes byl malo precyzyjny a dziennikarz , jak to dziennikarz, nie dopytal, bo mial przygotowany omreslony zestaw pytan i nowa informacja go przerosla
Teraz na biegu tego nie znajde, ale vzytalem to w ciagu ostatnivh dwoch dni, wiec w historii stron www to musze miec, wiec jakby ktos byl zainteresowany/ambitny, to jutro sie napne i znajde.
Major
 • 1 / 1
Zgadzam się
@masi i czrnuch - też mniej więcej tak to widzę.
Generał brygady
 • 0 / 0
Czarnuch. Zgadzam się z Tobą zasadniczo. Ja nie wchodziłem w szczegóły. Przedstawiłem jedynie moją wersję scenariusza zaplanowanego dla Legii przez MLW i przyczyn, przez które legł w gruzach. Jak widzisz i tak nie zmieściłem się w limicie znaków dla pojedynczego posta.
Ale zarówno z Twojej, jak i z mojej wypowiedzi konkluzja płynie taka sama: Nie mamy co liczyć na sportowe emocje i radości w najbliższych sezonach. Zygmunt szybko szala nie założy!
Obym się mylił.
Podpułkownik
 • 6 / 3
To jest porazajace co się dzieje w Legii. Każdy zakłamuj rzeczywistość i udaje że wszystko jest Ok i tylko kwestia czasu jak odpali. Otóż nie odpali, będzie tylko gorzej. Ja już niewiem co się musi stać aby Miodek zrozumiał, że popełnia błąd za błędem i prowadzi nas nad przepaść.
Generał
 • 10 / 3
Tak wygląda wypowiedź dyrektora sportowego Legii : ŻENADA!
Wszyscy wiemy jak skończy się nauka trenerki Aco, czekanie tylko pogorszy naszą sytuację. Wszyscy chcemy by wygrywali wszystko jak leci, ale tak z ręką na sercu - czy ktoś widział jakikolwiek potencjał w ostatnich 5 ciu meczach w lidze?
Zawodnicy są bez formy i to w październiku, w środku sezonu wychodzi zazwyczaj przygotowanie do niego. A jak się jest w słabej formie to chociaż powinniśmy mieć opracowane schematy - i tego też nie ma
Jako kibice i amatorzy przeprowadzamy zbyt płytką analizę by zobaczyć potencjał.
Profesjonaliści (w tym dyrektorzy sportowi) przeprowadzają analizę w tempie 0.7l/45 minut co pozwala znaleźć niedostrzegane wcześniej pokłady potencjału zawodników.
No to mi ulżyło
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Potencjał jak najbardziej jest, gdyż rotacja pola jest wektorem zerowym...
Podporucznik
 • 2 / 3
do trzech razy sztuka niech vuko weżmie to wreszcie na klatę. Ostatnia szansa na poprawę jak nie to pa pa.
Generał
 • 2 / 2
A jak dostanie po doupie, to kolejna i kolejna i kolejna, o kurcze to my walczymy o górną ósemkę?
Wrsja Legii wedlug Jarzabkow:

Od 40 lat Legia przedla raz dobrze, raz zle, ale to byla jakas STABILNOSC

Potem przyszedl Koralik, cham i prostak, i przez 4 lata rozpyerdalal Legie sportowo i finansowo jak tylko mogl, i pewnie by mu sie udalo...

ale na szczescie przyjechal na bialym rumaku Zbawca Legii - Prezes Mioduski i posprzatal po Lesnym zarowno wyniki finansowe (juz na wszystkim zdolalismy pooszczedzac, nawet na sekcji pilki wodnej i Carlitosie), ale i sportowo - nie ma juz nadmiernych wydatkow za premie za MP i udalo sie tez wczesniej wyslac Jedrzejczyka do klubu kokosa, gdy gralismy w eliminacjach LE, ktore zarowno przegralismy, jak i Jedrzejczyka nie udalo sie wyrzucic i ciagle nas meczy swoja pensja.

Sumujac: 40 lat stabilizacji, potem Lesny - 4 lata ruiny Legii
i 3 lata znowu stabilizacji.
@Piro są jeszcze lepsze Jarząbki.
Mianowicie wszyscy Ci,którzy zapraszają go m.in na jakieś kongresy. Potem te Jarząbki nakręcają kolejnych Jarząbków na to,że jednak naczelny Jarząbek jawi się jako wizjoner polskiej piłki kopanej. A nawet nie wiedzą,że ma problem z postawieniem choćby strony www. I to wszystko urosło do takiej skali,że nawet prezesem pzpn w dalszym ciągu jest Jarząbek,który namaszcza kolejnych Jarząbków.
Oj panie... Polska kopana Jarząbkami stoi.
Podpułkownik
 • 4 / 2
Oj było więcej szkodników w historii klubu, niech wspomnę zdradzieckie gole Kowalczyka dające miejsce w półfinale europejskiego pucharu czy fatalną postawę drużyny Janasa z Leszkiem Piszem w roli kapitana i ich występy w LM niszczące stabilizację. Było minęło ważne że dzisiaj jesteśmy na właściwych torach.
a ja tak sobie czytam to forum i czasami nie wiem czy ktos ma ubaw, podpuszcza kogos czy jest po prostu glupi...
W sumie jako zwolennik statystyki nad analizą pragnę zauważyć, że formacja defensywna z Wieteską traci średnio 1 gol na mecz, a formacja defensywna bez Wieteski traci średnio 0.3 gola na mecz.
Mam dziwne wrażenie, że statystyka ta zadaje kłam stwierdzeniu naszego dyrektora sportowego - zwolennika dogłębnej analizy, że Wieteska, Lewczuk i Jędrzejczyk prezentują równy poziom.
Wieteska zagrał w 10 na 20 meczów. Próba jest na tyle duża i wyrównana, że ciężko mówić o błędzie statystycznym.
~hdj
 • 0 / 0
Wieteska jest gwarantem bramek. Od zawsze i tylko mnie zastanawia jak zostal graczem wrzesnia?!
Pułkownik
 • 7 / 3
- 8 defensywa w lidze
- 2 najgorszy atak w lidze, z gry ledwie 6 goli, mniej tylko Korona
- bilans 1-4-5 w ostatnich 10 meczach z top8
- bilans 1-2-4 z zespołami znajdującymi się w górnej ósemce (nie graliśmy tylko z Lechem)
- 5 ligowych meczów wygranych na 15 ostatnich w tym z najgorszymi w lidze ŁKSem i Koroną w końcówkach, z będącym wtedy w dole Lubinem 1-0 (Szysz wyrównał w końcówce, ale był spalony minimalny), 2-1 z Cracovią oraz 3-1 z Rakowem

I niech ktoś mi powie, że 9 miejsce nie odzwierciedla obecnego poziomu Legii, baa patrząc na te bilanse, na to, że więcej strzeliliśmy goli po SFG niż z gry to jest aż za wysokie
Major
 • 3 / 1
Bardzo marnie to wygląda. Trzymają go chyba tylko ze wzgledu na kasę
Podpułkownik
 • 1 / 0
Smutna prawda.
Generał broni
 • 0 / 0
Też bym wyp*****lił tych parodystów za totalny brak skuteczności, ale nie można, bo w kontraktach nie ma takich zapisów, które by to umożliwiały.
~Agra
 • 0 / 1
Jestem ciekawy co wolicie?
Zeby Legia przegrala z Lechem i Vuco wylecial
Czy zeby wygrala a Vuco zostal do przerwy zimowej?
Niech wygrają wszystkie mecze do zimy czyli 9 w lidze i 2 w Pucharze Polski i wtedy niech zostanie na stanowisku tego chcemy
~yogi1916
 • 1 / 2
Po tej analizje pana Kucharskiego propnuje pusty stadion .pokażemy mu analizę ze strony kibiców
"Trener Aleksandar Vuković ma wyznaczone cele, wie trenerem jakiego klubu jest, ale póki co jesteśmy na miejscu jakim jesteśmy i trzeba to wziąć na klatę. "


Czyli Vuko wie, ze jest trenerem Legii, wiec wymagania BYLY duze, ale tez wie, ze ambicje trzeba ograniczyc, bo przez 3 lata doszlismy do momentu, gdy ambicje kibicow, rozdmuchane przez Lesnego, trzeba ograniczyc do realiow Mioduskiego?

Wiec wyniki Vukovica jakby idealnie wpasowuja sie w realia, jakie nam zafundowal Mioduski?
Trzeba też wpuszczać kibiców w krawatach. Kibic w krawacie jest mniej awanturujący się.
Podpułkownik
 • 3 / 2
Podsumowując dane do analizy są tylko nikt ich nie potrafi prawidłowo odczytać .
Opisując to obrazowo, zamknęli analfabetów w bibliotece narodowej i czekają na wyniki. Można mieć nadzieję że nauczą się czytać ale wynik poprzednich identycznych doświadczeń pokazuje że jednostki poddane eksperymentowi powyrywają strony z książek i w najlepszym wypadku zrobią z nich samoloty .
Szkoda tylko że Legia stała się miejscem dla tego nudnego już eksperymentu.
Analiza nie wyklucza syntezy, wzajemnie sie powinny wspierac.
wrecz analiza powinna prowadzic do trafnej syntezy, jak w przypadku Einsteina.
O ile celem analizy byla synteza, a to niekoniecznie musi byc celem analizy.

Choc i Einsteinowi zarzucano, ze jego synteza byla wynikiem analizy, choc nie jego wlasnej.

Moim zdaniem, Mioduski chce dokonac syntezy bez analizy, ale tu wkracza Kucharski ze swoja analiza, a ze i syntetyk, i analityk sa dosc sredniej klasy, to wychodzi na to, ze Kucharczyk (w miare prosty, wiec syntetyczny) bylby lepszy niz nowi po analizie Kucharskiego
PS. Sorki, mialo to isc pod postem Alaryka z godz. 18:45:

"Tak? A ja jestem zwolennikiem syntezy. "
Twoja analiza analizy Kucharskiego syntezy Mioduskiego jest w pełni racjonalna i zatrważająca patrząc ogółem na formę poszczególnych mości realizujących niebiańską wizję naszego klubu
Podpułkownik
 • 3 / 1
Piro, udowodniłeś, że nadajesz się na doradcę Mioduskiego, a może nawet na jednego ze 100 legijnych dyrektorów. Spokojnie czekaj na ofertę, takich ludzi trzeba Prezesowi do podpowiadania, jak tłumaczyć kolejne porażki.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nieśmiało donoszę, że to nie wpis alaryka jest...
Plutonowy
 • 3 / 1
Prawda jest taka, że kucharskiemu to odpowiada żeby kolega Vukovic był trenerem. Przyjdzie trener z zagranicy i znowu zepchnie go na margines albo każe go zwolnić i zatrudnić kogoś kompetentnego.
I zacznie wymagać transferów bardziej skomplikowanych do zrealizowania niż te z naszej ligi
Myślę że pan Kucharski wraz z Vuko nie mają pomysłu ani wizji dla naszego klubu.Błędów nie da się naprawić błedami. Trzeba zatrudnić trenera który ma pojęcie o nowoczesnej piłce , który wie co to nowoczesna piłka i taktyka. Myślę ze w drugiej niemieckiej ,czeskiej lub włoskiej znajdziemy odpowiedniego człowieka. Analiza nic tu nie pomoże.Dac mu trochę czsu i zaufania , tylko ten wąż w kieszeni. Ile można analizować ?
Porucznik
 • 1 / 0
Proponuję zrobić analizę ile dostaje się kasy za grę w grupie spadkowej. Bo z tym geniuszem taktyki i motywacji zawodników to niestety nas czeka
Marszałek Polski
 • 2 / 4
". Napastnik. Ok. 190 cm. Chłopak silny z potencjałem ciała na prawdziwego gladiatora. Ruchliwy. Inteligentny w ruchach z mądrymi decyzjami. Grał w ustawieniu 1-4-4-2. W trakcie turnieju grał 2 mecze (boiska pastwiska) i dał 3 gole. Info z weekendu też dorzucił jednego gola w meczu ligowym (klub gra na poziomie 1 ligi). Z jego obserwacji poza boiskowej wydaje mi się, że chłopak jest skromny z celem w życiu. Zawodnik ma bazę wyjściową by w krótkim odstępie czasu po oszlifowaniu stać się brylantem – relacjonował pracownik Legii."
Co jeszcze masz chłopaku do dodania? To tylko 3 lata wstecz!!!
Marszałek Polski
 • 3 / 2
aaaa może to, " Legia za piłkarza z Ghany zapłaciła 850 tys. złotych + 650 tys. zł prowizji dla agenta. Do tego należy doliczyć czteroletni kontrakt, na mocy Sulley zarabia 400 tys. zł rocznie."
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Ok. Wszołek dostal pare minut ostatnio gdy wszedl za beznadziejnego Novikovasa, kiedy bedzie nastepna szansa a kiedy pierwsza dla Obradovica zeby mogli ci dwaj te swoje szanse wykorzystac?
Ani słowa o przymusie promocji kilku piłkarzy pod zimową wyprzedaż kosztem sportowego wyniku co już przełożyło się na niskie miejsce w tabeli i nerwową atmosferę womó) ł Klubu. Ani słowa o wyoychaniu Carlitosa - analogiczna sytuacja jak w przypadku Jędzy i tak dziwnie się składa, że również w okresie walki o euopuchary, gdy obecność wspomnianych na boisku zwiększał nasze szanse. Tego nie da się określić w inny sposób niż głupota! Ciekawe, czy Pan weźmie odpowiedzialność za sytuację z Kule i Carlitosem w wyniku której zostaliśmy z Niezgodą - nie do końca gotowy do sezonu z różnych przyczyn i Kante - czwarty wybór przed sezonem.
Powinno być: i nerwową atmosferę wokół Klubu.
Major
 • 0 / 0
I jeszcze to o wypychaniu Carlitosa popraw. Jeśli można prosić oczywiście ; )
Dzięki za zwrócenie uwagi na błąd.
Pułkownik
 • 1 / 2
Przy ten analizie niech geniusz Kucharski spojrzy na kadrę, którą zbudował i odpowie sobie na pytanie kto tu ma robić liczby? Kto ma asystować i strzelać?

W środku pola Antolić z Martinsem, którzy goli nie strzelają, asyst z gry nie zaliczają przez całą kariery, a mają już po ok. 30 lat na karku. Przed nimi Gvilia, który fajnie bije stałe fragmenty, ale patrząc w jego CV to bramek co kot napłakał, z gry asyst też prawie wcale. Na lewym skrzydle biega Luqi, który głupieje pod polem karnym. Liczb nie miał, nie ma i nie zanosi się, żeby miał. Po drugiej stronie potykający się o własne nogi Novikovas z Nagy'em. Atak to szklany Jarek, który zabłysnął z beniaminkami, ale w meczach z górną 8 jakby go nie było na boisku, ewentualnie Jooose Kante, który w życiu 10 bramek nie strzelił w sezonie, w polskiej lidze ma 100 meczów i żenujące 21 goli, czyli mniej więcej raz na 5 meczów może się coś od niego odbije i wpadnie.

Przecież my nie mamy ani napastnika wśród najlepszych w lidze, ani ofensywnego pomocnika, którego wcale w kadrze nie mamy, ani skrzydłowych w formie aspirujących chociaż do 10 najlepszych. Środek pola też bramek i asyst nie zagwarantuje.

Ledwie 6 bramek z gry w 11 kolejkach, najmniej obok Korony w całej lidze nie jest przypadkiem. Vuko, Vukovicem, ale nawet na tym papierze my wyglądamy bardzo przeciętnie, taką nam Kucharski rewolucje zaserwował. Przez lata zawsze były indywidualności, którzy aspirowali do najlepszych w lidze, którzy ciągnęli wózek w ofensywie. Ljubo, Prijo, Niko, Vadis, Gui, Duda, Rado, Carlitos. Teraz taki 2 lata młodszy Hamalainen, który przez większość pobytu był w Legii był rezerwowym byłby tutaj niekwestionowaną gwiazdą ofensywy.
Major
 • 0 / 0
Tak to czytam i nie wiem czy Kucharski nie jest bardziej winny od Vuko zaistniałej sytuacji z beznadziejną grą w ataku. Przecież Vuko ani żaden trener nie nauczy nagle dorosłego piłkarza strzelania bramek.
Przestańcie jechać po niekompetencji Wukowićia! On się zna, bo papier ma! Szkołę trenerów PZPNu ukończył!
Dajcie mu popracować, może nabierze jeszcze doświadczenia w przyszłym roku w pierwszej lidze!
~M22
 • 0 / 0
Analizuj Pan dalej, a inni pójdą do przodu, a Pan dalej będziesz analizował i co mecz w kakao.
~Egon.
 • 0 / 0
Wspierać gościa po zagraniu z Kulenovicem i Carlitosem.
Dzięki, ale nie skorzystam.
Novikowas,Gwilia, Obradovic..transfery gołodupca pełną fębą. Trzech patafianów jeden słabszy od drugiego a wrecz żenujący poziomem???????????? przypomne kto odszedł Szymański,Carlitos, Kucharczyk, Medeiros buachachacha słomą chce mosiek buty łatac ha ha ha tragi komedia ha ha ha
Młodszy chorąży
 • 0 / 1
Akurat Gwilia jest po stokroć lepszy od Szymanskiego a odejscie Kucharczyka uwazam za jedno z woekszych wzmocnien letniego okienka. Ale wiadomo ile osób tyle opinii.
Plutonowy
 • 0 / 0
Obradovic jeszcze minuty nie zagrał a ty juz go oceniłeśchyba sam jesteś patafian?
Szeregowy
 • 1 / 4
Super analiza. Zgadzam się w zupełności.
W dupsko sobie wsadz swoja analize orzeszku. Zespol nic sobą nie prezentuje od pol roku a kasztan chce analize robic nosz k...wa mistrz, glupich nie sieja tylko sami wyrastają. Widac ze w tym klubie sami idioci
Panie dyrektorze... Radykalnym ruchem było przedłużenie umowy z Vuko jako trenera "jedynki" oraz co gorsze - powierzenie mu zarówno walki o LE jak i przebudowy drużyny. Zmiana trenera zaś w obecnej sytuacji to po prostu panaceum w kwestii sportowej. Analiza ma aż taki zbawienny wpływ na naukę zawodu w praktyce przez trenera? Widać to po zaprzepaszczonych efektach pracy nad defensywą,która tak jak reszta Legii Vuko zaliczyła regres,co odzwierciedla tabela i boisko.

"Obserwując pracę trenera Vukovicia jestem przekonany, że każdy jest na tym samym poziomie startowym."
Ten fragment z kolei to czysty PR. Rywalizacja Carlitosa z Kulenoviciem opierała się głównie na rozliczaniu pierwszego za bramki a drugiego za grę w defensywie. Podobna sytuacja panuje na skrzydłach,gdzie Novikovas może kopać się po czole a i tak Agra nie ma szans na jakiekolwiek minuty.

Efekty pracy zarówno dyrektora jak i trenera obrazują "kompetencje strategiczne" Mioduskiego,który na tę chwilę próbuje obrócić swoją porażkę, jaką niewątpliwie jest zjazd w ciągu ostatnich 2 lat, w niosącą świetlaną przyszłość przebudowę. Podnoszony temat "stabilności finansowej" to nic innego jak zjazd z budżetu. Tymże sposobem na trenera patrzy się z przymrużeniem oka,bowiem kieszeń włodarza ma chwilę na odsapnięcie.

W miarę logicznie zarządzanym klubie piłkarskim w sytuacji w jakiej na dziś znajduje się Legia i z jej ambicjami standardową procedurą byłoby sondowanie i tzw trzymanie ręki na pulsie rynku trenerskiego. Już sam fakt,że Vuko wszedł na konia z pozycji strażaka daje do myślenia w kwestii rozglądania się za potencjalnym kandydatem na nowego trenera,co to "pociągnie" w razie gdyby.. Natomiast u nas wygląda to tak,jakby końcówką zeszłego sezonu trener przekonał zarówno włodarza jak i dyrektora do tego,by mu powierzyć tak istotne i trudne zadania. Mało tego.. Odpadnięcie z el. do LE a także kiepska postawa w lidze również nie przemawiają za tym,że warto poszukać lepszej opcji. Potrzebna jest analiza!

Ja mimo wszystko mam nadzieję,że po cichu prezes z dyrektorem oraz całym sztabem przyd**asów w krawatach jednak przeglądają transfermarkt w poszukiwaniu trenera. Łudzę się,że jednak nie będziemy potrzebowali ponad roku na to,aby podsumować ile w tym sezonie straciliśmy.
"Radykalnym ruchem było przedłużenie umowy z Vuko jako trenera "jedynki" oraz co gorsze - powierzenie mu zarówno walki o LE jak i przebudowy drużyny. "

- o to to.
Powierzenie przebudowy druzyny amatorowi bez doswiadczenia zaoowcowalo jego dosc kontrowersyjnym wyborom personalnym. Bo Vuko odejdzie, a Carlitosa i Medeirosa nikt nam nie wroci.

Co do kwestii przedluzenia umowy z Vuko w BARDZO niefortunnym momencie, to zal strzepic jezyk.
@Piro
Z drugiej jednak strony należy pamiętać z jakiego powodu przedłużono Vuko skoro wyniki, styl i efekty nie były czynnikami głównymi wpływającymi na ów decyzję. Brak kasy = oszczędności = naturalny wybór "swojego" jako opcję ekonomiczną. Oczywiście nawet to nijak tłumaczy brak kompetencji prezesa oraz powyższych słów dyrektora Kucharskiego ale wręcz podkreśla konieczność researchu. Ba, nawet jako efekt analizy lat poprzednich,które najwidoczniej co roku idą do kosza a prezes ogłasza konkurs na hasło przewodnie i tak w koło Macieju.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Z tym Medeirosem to dajmy sobie spokój. Był cienki i jest cienki w obecnym klubie.
"Z tym Medeirosem to dajmy sobie spokój. Był cienki i jest cienki w obecnym klubie."

Nigdy nie twierdzilem, ze Medeiros moglby zbawic Legie, i nijak, chocbysmy mieli kase, nie zaslugiwal na wykupienie go skadkowiek (ale byla wtedy szansa na przedluzenie wypozyczenia O ROK). Ale jako zmiennik na ostatnie 20 minut - mial kiwke i strzal.

https://www.youtube.com/watch?v=-O1xJx9QT0A&feature=youtu.be&t=299
PS. Podawal mu pilke nie kto inny, ale kolejny wyperddolony przez Vuko - Carlitos
@Czarnnuch, ja rozumiem "opcje ekonomiczna", ale dlaczego inne kluby potrafia wybrac za grosze ciekawych trenerow, a Mioduski sie pakuje w paranoidalne wybory?
@Piro to już wytłumaczył nam wszystkim,któryś z dyrektorów - BO MOŻE, BO ZA SWOJE.

On głupi się nie urodził. Tak ewoluował co i raz będąc poklepywanym po plecach aż w siebie uwierzył u boku poprzednika. Poklepywaczy zatrudnił jako dyrektorów a samemu kreśli od 3 lat strategię, wedle której z najlepszego klubu w Polsce,który regularnie sięga po zarówno krajowe trofea jak i awansuje do pucharów europejskich mamy się stać w ciągu 5-10 lat.. najlepszym klubem w Polsce! Widzisz tutaj ten mindf...? Gdyby DM był w jakimś stopniu Archimedesem to już na czole wydziarałby sobie EUREKA!
~Bk
 • 0 / 0
Z mojej analizy wynika , ze bez radykalnych ruchów, trwa pudrowanie trupa.
ja tylko jedno. Panie Kucharski, my straciliśmy 9 punktów w czterech meczach.. 3 na 12 możliwych punktów gdy już odpadliśmy z pucharów i gramy jak cała gófnoliga co tydzień (pp pomijam).
Pułkownik
 • 5 / 0
My mamy bilans 9-8-7 w 24 ostatnich meczach, 1 na 10 meczów wygranych z top8... 2-2-3 w rundzie mistrzowskiej, 1-2-4 w tym sezonie. Z gry mamy też najmniej obok Korony strzelonych bramek w lidze, 9 miejsce nie jest żadnym dołkiem, przypadkiem. To odzwierciedla potencjał drużyny zbudowanej przez Kucharskiego z tym trenerem.
spojrzałam w tabelę.. 11 meczy za nami, mamy 17 punktów. Oznacza to tylko, że z meczu na mecz obserwujemy zmniejszającą się średnią... progres jak patrzy! Podejrzewam, że drużyna się podciągnie - aż tak słabi choćby personaliami nie jesteśmy - ale doszukiwanie się pojedynczych pozytywów, gdy efekt jest CORAZ gorszy woła o pomstę do nieba. Ciekawa jestem w jakiej wysokości dostał kontrakt Obradovic (2 lata, prawda?) i jaki byłby to % kontraktu bardziej przystającego trenera.
pisałam gdy dawałeś to info.. w statystykach i liczbach wygląda to jeszcze gorzej niż ogólne "odczucia". Zdołowałeś mnie doszczętnie!
@Marianno, sa dwa pytania:

1. Czy masz meza?
2. Jesli nie, to czy masz chwile wolnego czasu, zeby dac sie zaprosic na kawe?
Bardzo mi miło, Piro ♥
Małż, dwójka dzieci, jest ok. Może kiedyś, w innym wymiarze, innej czasoprzestrzeni...
Mąż nie jest zadna przeszkoda w pojsciu na kawe, o ile maz nie jest tyranem, wtedy go rzuc, bo po co Ci maz, ktory ogranicza Twoja wolnosc pojscia na kawe?
Generał brygady
 • 3 / 0
Po dwudziestu meczach i juz są zmęczeni??? Jak robia to inne drużyny, ze jeszcze nie sa zmeczeni??
Generał dywizji
 • 1 / 0
Za mało wolnego ! Ciekawe co teraz robią ?Może ma kosza poszli razem z trenerem aby taktykę podreperować ?
Niestety mamy zawodników bardzo przeciętnych nie tylko piłkarsko, ale przede wszystkim mentalnie i fizycznie. Nie chcą ciężko trenować, często łapią kontuzje i urazy, długo dochodzą do dyspozycji, a co najgorsze błyskawicznie dostosowują się do bardzo niskiego poziomu tej ligi.
Pułkownik
 • 4 / 2
Ciekawe kogo geniusz ściągnie zimą i latem? 28-letniego Jorge Felixa z Piasta, któremu kończy się kontrakt? Alana Czerwińskiego, któremu też umowa wygasa, a może jakiegoś dziadka weźmie z Wisły? Kiełbowicz będący na każdym meczu Legii, zamiast jeździć i oglądać kandydatów do transferu, to chyba szuka ich u rywali.
"Ciekawe kogo geniusz ściągnie zimą i latem? "

Skoro wrocil Astiz, ktorego Kucharski wypatrzyl, to pewnie geniusz sciagnie Wawrzyniaka na 10tkę albo do ataku..
Generał dywizji
 • 2 / 0
Wywiad prezesa przebiłeś ze dwa razy Panie Kucharski ! Czy poważny klub posłuchałby się płaczów z Legii net że Sa Pinto to tyran i przez siatkę muszą kręcić sparingi ! A jak Vuko rozrabia to jest super ! To taka waszym zdaniem jest ta sprawiedliwość ? Nikt by na Vuko psów nie powiesił gdyby po pół roku Legia coś grała a gramy wielkie nic ! Wy myślicie ,że kibic to tępy u głupi ! Jak Darek miał trenera w osobie Stanisława , to stwierdził ,że za bardzo się panoszy i chce kasy na nie wiadomo jakie transfery ! Zabolała prawda o akademii że to przedszkole .Wolicie siebie i nas oszukiwać ,że będzie dobrze ! Nie będzie od razu to mówię ! Z tym trenerem ich nie doczekamy !
Stanisława „pogonił” zewlak z leśnym bo chcieli specjalistę hasiego
W trosce o zawodników, z obawy przed cytuję: zajechaniem drużyny!
"Stanisława „pogonił” zewlak z leśnym"

Tak myslalem, ze wszystkie niepowodzenia Mioduskiego sa wina Lesnego.
W tym konkretnym przypadku wszystko było jest jasne i nie ma miejsca na spekulacje czy insynuacje - odsyłam do wywiadów, w tym byłego prezesaLegii.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Tak? A ja jestem zwolennikiem syntezy. Syntezy elementów w postaci pojedynczych piłkarzy w dobrze wyregulowany, sprawny organizm — zespół, drużynę. Tylko tyle.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
poloop kolego zmiana trenera może dużo dać może i nasz skład d...y nie urywa ale z odpowiednim trenerem była by większa szansa na Mistrzostwo Polski . Popatrz jaką robotę robi w Pogoni Kosta Runjaić czy w Cracovii niekoniecznie lubiany przeze mnie Probierz
Pułkownik
 • 4 / 0
I zapytajcie tego geniusza czy on ma tylko dostęp do dekodera C+, że uzupełnia skład piłkarzami tylko z polskiej ligi? Ewentualnie dostęp do zakładki piłkarze bez kontraktu na transfermarkt i stąd nie mając żadnej alternatywy dla Kirkeskova ściągnął tu 31-letniego Obradovica za gwiazdorskie pieniądze, żeby się leczył? Gdzie są wzmocnienia? Gdzie ofensywny pomocnik, jak można było zbudować kadrę gdzie na pozycje 6, 8, 10 masz 4 zawodników? Jedna kontuzja Cafu i zostaje Antolić, Martins, Gvilia. Środek pola, który nie kreuje, nie asystuje i nie strzela goli.

Już o pozycji napastnika nie ma co pisać, jeszcze 2 okienka w wykonaniu pana Kucharskiego i szczytem marzeń będzie 4 miejsce w tej śmiesznej lidze.
My nie mamy nikogo na dziesiątkę, tak na prawdę...
Pułkownik
 • 2 / 0
No nie mamy, Gvilia jest 8ką, on nie wykreował żadnej, ale to żadnej sytuacji z gry.
"- Nie będę publicznie poruszał wyborów personalnych trenera, to są dyskusje między mną i trenerem." Czyli nie wszyscy upadli na głowę i ktoś jednak rozważa coś więcej niż tylko zostawienie Vuko. Dobrze, że szukają rozwiązań, może jak prezes wybuchnie (a wybuchnie, bo wcześniej czy później zawsze wybucha po serii porażek), to będzie już jakikolwiek kandydat wytypowany.
Plutonowy
 • 1 / 0
Ale to zdanie nie mówi nic o poszukiwaniu nowego trenera, a o dyskusjach z Vuko na temat składu, jaki dobiera na mecze...
Podpułkownik
 • 3 / 0
Jest analiza będzie wyciąganie wniosków czyli to na co kibice czekają po każdym przegramy spotkaniu
Dokladnie, Brodaty, niby nie ma wynikow, ale sa analizy, na wyniki przyjdzie czas.

Ale skoro analizy sa po kazdym meczu, to tych meczow i analiz bedzie duzo, oj duzo.

Az w koncu przyjdzie super analiza, po ktorej wygramy mecz, po nim nie bedzie analiz, bo zagralismy dobrze, w za tydzien kolejna wmoczka i kolejne analizy.
"Nie ma pupili, graczy korzy są uprzywilejowani"

Nie, nie ma takich graczy. Dlatego Carlitos wylecial z klubu, a gdy gralismy najwazniejsze mecze w sezonie, to w lidze gral Niezgoda strzelajac 5 bramek w dwoch meczach, a rownolegle w lidze na lawce szykowal sily na Rangersow ulubieniec trenera - Kulenovic, ktory, gdyby go nie sprzedano, to gralby w pierwszej 11 do Konca swiata albo i ciut dluzej.
Oj tam, Piro, czepiasz się. Jeśli fakty przeczą teorii, tym gorzej dla faktów :)
Pułkownik
 • 3 / 0
Ty geniuszu jak zbudowałeś kadrę z dwoma 6, które nie asystują i nie strzelają, z ofensywnym pomocnikiem, który jest 8ką i poza stały fragmentami nie kreuje nic z gry. Ściągnąłeś skrzydłowego, który nie miał nigdy liczb, w ataku masz 29-letniego Kante, który w życiu nie przekroczył 10 bramek w sezonie to kta ma kreować, asystować i strzelać?

6 goli z gry, mniej w naszej śmiesznej lidze ma tylko Korona, Legia od wielu lat nie miała tak słabej siły ognia.
doprowadziliście - działacze, trenerzy, zawodnicy , dyrektorzy i prezes- do tego , ze klikam codziennie po kilka razy tylko po to aby zobaczyc czy mamy już nowego trenera i czy tym razem to mistrz w swoim fachu czy kolejny popierdółka

wiem słabe to jest ...ale prawdziwe
Generał dywizji
 • 1 / 0
Z całym szacunkiem Panie Kucharski o czym ta gadka , to są wymówki !Kto pozwolił aby taki klub jak Legii miał pół napastnika nie Pan czasem .Zmiany trenera są chaotycznie i nie zrozumiałe dla kibica Legii Buta w waszych wypowiedziach sięga zenitu ! Jak wygląda ofensywa Legii jak stara pokraka i wy śmiecie mówić o walce o M.P Polski w jakim stylu ,ślimaka czy żółwia .Analizujecie i co wam wychodzi ,że jak Vuko będzie miał 10 16 punktów straty to będziecie reagować .Zapytam co on wygrał przez te pół roku ? Wielkie nic a na dodatek opylił razem z wami jedynego napastnika co umiał strzelać .Wy przeanalizujcie w gabinecie co wy z Legii zrobiliście ! Każdy z nas się śmieje i bierze co chce na ł 3 !
Coś musi mówić żeby zamknąć trochę nam kibicom geby, vuko to oszczędna wersja i aż będzie kontakt z czołówka bo taki narazie jest to będzie na stanowisku takie moje zdanie
Chorąży
 • 4 / 0
Sorry Kucharski czy jak ci tam ale z gówna bata nie ukręcisz tak samo z Dresovicia nie zrobisz trenera a jak tego nie kumasz to zmien klub na Amice bo tam kibice mają mniejsze wymagania niż na Ł3
Ja też jestem zwolennikiem pewnej anal Izy.
O tak to ciekawy temat poruszyles :)
~Gosc
 • 0 / 0
Nasprowadzal z DM szrotu, a teraz chce analizować?, lepiej niech podda się do dymisji jako pierwszy jak ma L w sercu ????
Starszy sierżant
 • 5 / 0
Czy tak trudno jest zatrudnić trenera z porządnym CV a nie ciągle jakieś p....e eksperymenty .
Tania siła robocza i efekty właśnie widzimy
Podpułkownik
 • 1 / 1
Panie Dyrektorze, w pełni się z Panem zgadzam. Analiza jest składową gry zespołu, ale na litość Boską, czy Pan nie widzi, że w Legii zbyt mało jest jakościowych zawodników? Żeby walczyć o tytuł , PP i grę w Europie potrzeba zawodników, którzy dadzą jakość. Proszę spojrzeć na zespół, w którym grali: Ofoe, Duda, Moulin, Prijo, Noko. To byli zawodnicy jakościowi. A co dziś daje Martins, Antol, Gwila, Novikowas, Szklany Jarek, słabiutki Kante? Dopóki Pan nie zrozumie, że takich zawodników o takich umiejętnościach szukamy do Legii to dalej będzie kibel i zmiana trenera nic nie da. TYLKO LEGIA.
Podpułkownik
 • 3 / 1
A jestem zwolennikiem druzyny piłkarskiej a nie korporacji..
Jestem zwolennikiem tabelki w excellu jak moj pryncypal. Tak powinno byc. Mimo braku awansu do pucharow. Bilans jest in plus. I o to tylko wam chodzi. Przestancie mamic kibicow jakimis dyrdymalami. O mistrzostwie polski, podnoszeniu jakosci druzyny tudziez awansu do LE. Trzy lata z rzedu sie nie udalo. A od przyszlego sezonu bedzie jeszcze trudniej. Amatorka na kazdym kroku. Mioduski to Wojciechowski bis.
Starszy sierżant
 • 4 / 0
Jest super !!!!!!!!! jesteśmy liderem ....szkoda że grupy spadkowej . Vuko przegrał walkę o MP w Pucharach Europejskich Padaka teraz na 11 meczów 4 porażki i 9 miejsce tak naprawdę to że Vuko jest ,,trenerem ,, Legii to cieszy Jagę , Pogoń , Lecha , Lechię czy Cracovię i ich kibiców bo jest szansa że zdobędą Mistrza Polski .
Generał broni
 • 2 / 0
Ehh szkoda słów czyli po prostu czekamy na jeszcze 2-3 wpierydole i wtedy zmiana. Nie wiem może kilka razy poniżej 5k ludzi na stadionie ich obudzi. Ja wiem, ze Silver,Gold i Vip dają sporo kasy, ale nikt nie będzie chciał nawet tam przychodzić na stypę.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jest cienka granica której nie możemy od 20 meczów przekroczyć. To chyba na analizę wystarczający materiał. Widocznie ten trener nie jest w stanie wydobyć tego potencjał i przekroczyć granicę po przekroczeniu której będziemy grać ofensywnie oraz skutecznie
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Trochę może po mongolsku ale wiadomo o o chodzi
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Ile czasu ma trwać spokojna analiza? Czy 5 miesięcy to za mało? Zaraz będzie tyle odkąd przebimbaliśmy MP. A od tego czasu jest tylko równia pochyła.
Spytaj Probierza, Fornalika albo Stokowca...
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
A o co mam ich spytać? Czy o to jak zbudować zespół z niczego? Czy jak róż...ić zespół mistrza Polski? Jeśli idzie o drugie pytanie to raczej do żadnego z nich.
O to ile czasu zajmuje budowa zespołu.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Panowie mieli z grubsza ok rundy na wykazanie się i zatrybiło
Fornalik miał polecieć ale nie było stać Piasta na taki ruch
Vuko 20 meczów w tym sezonie i poprzedniego z litości nie wyliczam a to też sporo meczów
To cała runda i trochę
Gramy co raz gorzej
jeszcze nie dawno treneiro mówił , że zespół jest przygotowany na grę co trzy dni i fizycznie wygląda bardzo dobrze
dzisiaj juz zaczyna się gadka o rozegraniu JUŻ 20 meczy i o przemęczeniach ...szukanie wymówek jak dla mnie , a jeśli sie szuka wymówek to sie nie wie co i jak dalej robić!!
Chorąży
 • 4 / 3
Przepraszam jaka budowa zespołu? To zespuł nie był zbudowany za czasów Leśnego? Gamoń brał Legie z całym inwentarzem a ze niestety jest gamoniem i zniszczyl caly dorobek to niestety juz inna kwestia. Wspomnicie te słowa bo tej degrengolady Legii to jeszcze nie koniec. Gamoń jest totalnym nieukiem bez jakiejkolwiek wiedzy o piłce nożnej i spuści ten klub z ligi. Już widać ze jedynie czym ten pan sie afiszuje to przegraną japą która wzbudza tylko współczucie a u mniej podatnych na sugestie bardziej inteligentnych kibiców smiech z nieudacznika mieniacego sie prezesem. U pozostałej grupy srednio i minimalnie inteligentnych kasztanów pan DM dalej jest bozyszczem co wzbudza tylko uśmiech politowania w grupie kibiców mogących się pochwalić IQ wyzszym od grupy nie jażącej nic czyli łopatologicznie wyższym IQ od kalafiora. Dziękuję i dobranoc. PS. Jak ten koleś doradzał Kulczykowi to nic dziwnego ze ten się zawinął z tego świata.
Młodszy chorąży
 • 0 / 2
Budowa czy przebudowa? Cała wskazana przez Ciebie trójka dostała drużyny w gruzach. W drugim roku pracy każdy z nich awansował do pucharów. Ze względu na potencjały drużyn skończyło się jak skończyło. Ale dzięki naszemu geniuszowi trenerki jeden z nich ma już w CV mistrzostwo Polski, teraz realną szansę ma drugi. Przy okazj nasz fachura zdążył przebimbać puchary w tym roku (wiadomo że łatwiej trafić tam ze ścieżki mistrzowskiej). Pamiętajmy kto dowodził w pierwszym meczu z Dudelange. Kto nie wykorzystał potencjału Carlitosa, Medeirosa. Kto 3 lata temu rozpoczął porządki od usadzenia Vadisa na ławie.
Kapitan
 • 4 / 2
Fornalika, Stokowca i Probierza to ja mogę pytać. W swoich karierach trenerskich zbudowali kilka drużyn, które grały na miarę a nawet dużo powyżej swoich możliwości. Vuković to przy nich w światku trenerskim jest nikim. Nie zbudował niczego, zamiast tego rozłożył na łopatki drużynę, która przed jego pojawieniem się była jedynie zamroczona jak bokser po mocniejszym ciosie rywala.

Powoływanie się na przykłady pracy trenerów typu Fornalik, Probierz, Stokowiec czy Runjajić w kontekście Vukovicia to totalny odlot.
Pororównywanie Wuko z Probierzem czy Stokowcem, nie rozumiejąc że on nie prowadził samodzielnie żadnej drużyny nawet w 4 lidze.
Mioduski zrobił mu krzywdę tym awansem na stanowisko z którym sobie nie radzi, bo nie doświadczenia.