Raków zdobył Puchar Polski, zagra z Legią o Superpuchar

02.05.2021 17:55

(akt. 02.05.2021 18:07)

Raków wywalczył Puchar Polski w sezonie 2020/21. Klub z Częstochowy wygrał w Lublinie 2:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli Ivi Lopez oraz David Tijanić. Oznacza to, że Legia poznała rywala w meczu o Superpuchar.

W 57. minucie Arka wyszła na prowadzenie. Mateusz Żebrowski otrzymał prostopadłe podanie na lewą stronę pola karnego. Zawodnik Arki chciał zagrać na głowę Macieja Rosołka, ale z dośrodkowania wyszedł skuteczny centrostrzał. W 81. minucie Raków wyrównał. Po dośrodkowaniu w pole karne z prawej strony, Ivi Lopez dopadł do odbitej piłki, oddał mocny strzał z pola karnego i trafił do siatki. W końcówce spotkania klub z Częstochowy zabrał się do kontry i objął prowadzenie. Lopez miękko zagrał na prawą stronę pola karnego. Tam pojawił się Dawid Szelągowski, który zagrał wzdłuż "szesnastki" do Davida Tijanicia. Zawodnik znalazł się na 5. metrze i skierował futbolówkę do siatki. Ostatecznie, Raków wygrał 2:1 i wywalczył Puchar Polski.

Raków Częstochowa – Arka Gdynia 2:1 (0:0)

Lopez (81. min.), Tijanić (89. min.) - Żebrowski (57. min.)

Żółte kartki: Kasperkiewicz, Vinicius

Raków: Holec - Piątkowski, Niewulis, Arsenić (80' Schwarz) - Tudor, Sapała (46' Poletanović), Lederman (85' Szelągowski), Lopez, Cebula (80' Tijanić), Kun - Gutkovskis (68' Arak).

Arka: Krzepisz - Hiszpański (58' Siemaszko), Kasperkiewicz, Marcjanik, Memić, Valcarce (58' Skóra) - Deja, Danch, Letniowski (46' Vinícius), Żebrowski (80' Sasin) - Rosołek.

Legia mistrz 2021. Co wiesz o poprzednich mistrzostwach?

1/15 Pierwszy tytuł mistrzowski Legia zdobyła 20 listopada 1955, na boisku Stali (obecnego Zagłębia) Sosnowiec. W decydującym meczu zremisowała na wyjeździe 1:1, choć gospodarze, będąc pewni swego, zaprosili wszystkich prominentnych działaczy i zorganizowali fetę. Kto popsuł im plany strzelając gola na 1:1?