Rekord Fabiańskiego pobity

Źródło: Sport.pl

28.10.2011 22:32

(akt. 12.12.2018 19:52)

<p>Wojciech Pawłowski z Lechii Gdańsk nie dał się pokonać przez 321 minut od momentu debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Oznacza to, ze pobił rekord, który w 2005 roku ustanowił ówczesny golkiper Legii - Łukasz Fabiański. Fabian utrzymał wtedy czyste konto przez 298 minut, a jego passę przerwał piłkarz Groclinu Grodzisk Wielkopolski - Mico Vranjes. Tamten sezon Wojskowi rozpoczęli słabo, gdyż dwa pierwsze pojedynki nasza ekipa remisowała 0:0. Dopiero w trzeciej kolejce udało się pokonać GKS Bełchatów 3:0, aby tydzień później przegrać z Groclinem 0:2. Mimo wszystko w czerwcu 2006 roku mogliśmy świętować ostatnie jak na razie mistrzostwo kraju.</p>

Trzeba dodać, że Pawłowski został pokonany w 51. minucie spotkania ze Śląskiem Wrocław przez holenderskiego napastnika, Johana Voskampa. Był to jedyny, a zarazem pierwszy gol na nowym stadionie zielono-biało-czerwonych.