Relacja z przegranego kolejnego sparingu...

Junior

Źródło:

15.07.2003 01:47

(akt. 03.01.2019 04:00)

Zapraszamy do przeczytania relacji Gazety Wyborczej przegranego towarzyskiego spotkania Legii z FC Niort (0:2): "Trenerowi Dariuszowi Kubickiemu pod nieobecność Stanka Svitlicy pozostało do dyspozycji w ataku trzech zawodników: Marek Saganowski, Marcin Mięciel i Adam Cieśliński. W poniedziałek szkoleniowiec legionistów od pierwszej minuty po raz pierwszy wystawił razem dwóch ostatnich. Saganowski, który w pięciu dotychczasowych sparingach strzelił dziesięć goli, tym razem usiadł na ławce rezerwowych i wszedł na boisko dopiero po przerwie. Ponieważ Legia mierzyła się tylko z dziewiątym zespołem drugiej ligi, to liczono, że do statystyk zostanie wpisane zwycięstwo. Trzy mecze w trzech pierwszych dniach zgrupowania okazały się jednak dla drużyny zdecydowanie zbyt dużym wysiłkiem. W spotkaniu z Niort warszawianie wyglądali na niezbyt świeżych, zwłaszcza na tle dopiero rozpoczynających przygotowania do sezonu rywali. W 30. min padła pierwsza bramka dla francuskiej drużyny. I co ciekawe, karnego spowodował właśnie napastnik Cieśliński, który ambitnie goniąc przeciwnika, uwiesił się na nim, po czym obalił go na murawę. Artur Boruc nie zrobił tego co Andrzej Krzyształowicz, który stał w bramce Legii w niedzielę w meczu przeciwko Nantes, i nie obronił karnego. Drugi gol dla Niort padł w 66. min. Potem wynik już się nie zmienił. Pięć minut przed przerwą czerwoną kartką został ukarany Dariusz Dudek. I to już druga taka kara dla zawodnika Legii podczas tego zgrupowania. Dzień wcześniej w meczu z Nantes z boiska został wyrzucony Marek Jóźwiak. Ponieważ jednak wszystko to mecze towarzyskie, także i tym razem legioniści nie musieli grać w dziesiątkę. Miejsce wyrzuconego zajął Wojciech Szala. FC NIORT - LEGIA WARSZAWA 2:0 (1:0). Skład Legii: Boruc - Dudek (40. Szala), Jóźwiak, Zieliński, Kiełbowicz - Sokołowski II (46. Sokołowski I), Magiera (46. Vuković), Surma, Wróblewski (46. Jarzębowski) - Mięciel, Cieśliński (46. Saganowski).