News: Relacja z trybun - Trójka do zera! - WIDEO HD

Relacja z trybun - Trójka do zera! - WIDEO HD

Anna Grzelińska

16.03.2013 10:15

(akt. 14.12.2018 06:15)

W mroźny piątkowy wieczór na stadionie przy Łazienkowskiej zjawiło się nieco ponad 17 tysięcy kibiców. Ci, których nie odstraszył ostatni podryg ostrej zimy, na pewno nie żałowali – legioniści pewnie pokonali Górnika Zabrze 3:0 i tym razem 3 ważne punkty zostały w Warszawie. Sektor gości był dziś pusty, pomimo tego, że na stadionie zjawiło się prawie 1400 sympatyków Górnika – niestety nie zostali oni wpuszczeni na trybuny.

Zdjęcia kibiców - fot. Klaudia Feruś

Tym razem kibiców zbliżających się pod stadion nie witał głośny trening wokalny. Przed samym meczem Żyleta również nie intonowała przyśpiewek. Z trybuny poszło za to „Wpuśćcie kibiców” i „Piłka nożna dla kibiców” – po drugiej stronie stadionu sektor gości świecił pustkami, ponieważ przy wejściu na stadion doszło do przepychanek, został też użyty gaz. Z grupy ok. 1400 kibiców Górnika na trybuny weszła tylko część z nich, jednak kibice solidarnie opuścili trybunę i w efekcie sektor gości świecił pustkami.

Przed meczem tradycyjnie odśpiewano „Sen o Warszawie” i „Mistrzem Polski jest Legia”, a także uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego kilka dni temu Władysława Stachurskiego. Na trybunie północnej zawisł też upamiętniający go transparent. W związku z zajściem w sektorze gości Żyleta przez pierwsze kilka minut meczu nie prowadziła dopingu. Dopiero po ok. 5 minutach z trybun poszło „Legia, Legia Warszawa” i został odtańczony kibicowski walczyk. Trybuny głośno protestowały przeciw niektórym decyzjom arbitra – kilka razy w trakcie meczu poleciały ostre słowa i gwizdy. Potem dało się słyszeć m.in. „Gwizdek sędziego rozpoczyna wielki mecz”, „Tylko Legia, ukochana Legia”, „Legia gol, Legia gol” czy „Czarna eLka w kółeczku się mieni”. Chwilę potem z gardeł kibiców pierwszy raz tego dnia wyrwało się głośne „Jeeeeeeeeeeeest!” – Marek Saganowski skierował piłkę do siatki, a kibice mogli odetchnąć z ulgą. Żyleta szybko zaintonowała „Nasza Legia najlepsza w Polsce jest”, a chwilę potem poszło „Dziś zgodnym rytmem biją nam”. Pierwszą połowę spotkania kończyliśmy dużo spokojniejsi o losy meczu niż w poprzednich spotkaniach. W przerwie konkursu dla kibiców przygotowano konkurs, w którym uczestnicy mogli wygrać atrakcyjne nagrody.

Drugą połowę rozpoczęło pozdrowienia zgód i „Legia, Legia Warszawa”. Podobnie jak w pierwszej połowie – kibice komentowali wydarzenia na boisku: gwizdy towarzyszyły akcjom Górnika, a pod adresem sędziego poleciało kilka ostrzejszych słów. W drugiej połowie spotkania wykonano kilka przyśpiewek na dwa głosy – „Warszawę”, „Ole, Ole” i „Legia Warszawa to nasza duma i sława”. Wkrótce Danijel Ljuboja dał kibicom drugi tego wieczoru powód do radości – w górę powędrowały szale, a po stadionie poniosło się „Legio, Legio”. Chwilę potem można było usłyszeć jeszcze My kibice z Łazienkowskiej” i „ Od kołyski aż po grób”. Niedługo po tym piękną bramkę zdobył Władimer Dwaliszwili, który przypieczętował zwycięstwo Legii w doliczonym czasie gry. Trybuny skomentowały na koniec krótko „Trójka do zera, trafiła Legia frajera”. I tak doczekaliśmy w doskonałych już humorach do ostatniego gwizdka sędziego.

Kolejnym rywalem legionistów będzie Olimpia Grudziądz. Rewanż w ramach ćwierćfinałów Pucharu Polski rozegrany zostanie 26 marca. A o następne  ligowe punkty Legia powalczy z Polonią – spotkanie przy Konwiktorskiej rozpocznie się 30 marca o 18. Oby następne spotkania zakończyły się takim wynikiem jak w piątek!