janior

Źródło:

10.08.2003 19:47

(akt. 03.01.2019 00:05)

Legia Warszawa zremisowała z Odrą w Wodzisławiu 1:1 (1:1) w meczu pierwszej kolejki ekstraklasy. Mecz był bardzo emocjonujący jednak nie stał na najwyższym poziomie. Pierwszą bramkę uzyskali gospodarze po ewidentnym błędzie Marka Jóźwiaka, który podał piłkę do Marcina Nowackiego, a ten nie dał szans Arturowi Borucowi. Pod koniec pierwszej połowy wyrównał pięknym strzałem zza pola karnego Tomasz Sokołowski I. W drugiej połowie spotkania Legia zyskała przewagę, ale nie potrafiła zdobyć bramki. Ostatnie 10 minut było bardzo nerwowe, czerwoną kartkę otrzymał Marek Saganowski, który był bezpardonowo faulowany przez zawodnika Odry. Prubując uwolnić się - kopną przeciwnika za co sędzia Krzysztof Słupik pokazał napastnikowi Legii czerwoną kartkę. W końcówce spotkania z powodu kontuzji boisko musiał opóścić Wojciech Szala. Końcówka meczu to przede wszystkim ataki Odry, ale świetną formą błysnął Boruc i więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. Po raz kolejny boisko w Wodzisławiu nie było należycie przygotowane. W lecie wykonano system drenażu boiska. Cała płyta boiska poprzecinana była wyraźnymi liniami bo rowach. Choć w tym miejscu trawa zdążyła wyrosnąć, ale dało zauważyć się, że boisko nie nalezy do najrówniejszych. Wicej można przeczytać tutaj. Skład Legii: Boruc - Szala (90' Magiera), Jóźwiak, Zieliński, Jarzębowski - Sokołowski I (81' Sokołowski II), Surma, Vukovic, Kiełbowicz - Saganowski, Wróblewski (77' Svitlica).