Remis piłkarzy Legii na Cyprze

Źródło:

03.02.2001 23:59

(akt. 19.12.2018 02:43)

W pierwszym sparingowym meczu podczas zgrupowania na Cyprze piłkarze Legii zremisowali 2:2 z węgierskim pierwszoligowcem z Siofok. W warszawskim zespole wystąpiło czterech Brazylijczyków.
Oprócz sprawdzonego już dawno Giuliano w składzie pojawili się testowani na obozie w miejscowości Episkopiana (15 km od Limassol) obrońca Paulo, pomocnik Fabio i napastnik Rafael. Cała trójka zagrała w drugiej połowie i wypadła przyzwoicie. Ale to nie oni należeli do wyróżniających się postaci. Tym razem węgierskim obrońcom dali się we znaki Polacy.
Już w 6. minucie na czystej pozycji po podaniu Tomasza Kiełbowicza znalazł się Cezary Kucharski. Wygrał pojedynek z bramkarzem i Legia prowadziła 1:0. Ale Węgrzy wyrównali jeszcze przed przerwą. W sytuacji sam na sam nie mógł poradzić nawet Zbigniew Robakiewicz. W drugiej połowie Franciszek Smuda wpuścił na boisko tych piłkarzy, którzy na wiosnę w ekstraklasie będą raczej pełnić role rezerwowych. Nie po raz pierwszy skutecznością błysnął obrońca Tomasz Jarzębowski. Wyskoczył do dośrodkowania Tomasza Sokołowskiego z rzutu rożnego i 20 minut przed końcem spotkania strzelił drugiego gola dla Legii. W dotychczas rozegranych sparingach warszawskiej drużyny to już jego drugie trafienie. Tyle samo bramek zdobyli tylko napastnicy - Cezary Kucharski i Marcin Mięciel, choć każdy z nich miał przynajmniej po jednej czystej pozycji do zdobycia gola. Legia nie dowiozła jednak do końca wygranej. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z węgierskich napastników strzałem głową pokonał Robakiewicza.
W niedzielę warszawianie grają kolejny sparing - tym razem z narodową reprezentacją Korei Północnej. Być może szansę dostaną pozostali gracze, którzy także przebywają na zgrupowaniu - Artur Boruc, Łukasz Mierzejewski i wciąż zbijający wagę Wojciech Kowalczyk. Mariusz Piekarski jeszcze nie wyleczył przewlekłego urazu i na razie trenuje indywidualnie.
Legia Warszawa - Siofok (Węgry) 2:2 (1:1). Bramki dla Legii: Kucharski (6.), Jarzębowski (70.).
Skład Legii. I połowa: Robakiewicz - Wojtala, Zieliński, Murawski - Giuliano, Karwan, Majewski, Citko, Kiełbowicz - Mięciel, Kucharski.
II połowa: Robakiewicz - Jarzębowski, Magiera, Paulo - Bojarski, Mazurkiewicz, Fabio, Sokołowski, Wróblewski - Czereszewski, Rafael.
Autor: mac źródło: Gazeta Wyborcza