News: Z obozu rywala - Pogoń Szczecin

Remisy Pogoni i Zagłębia, porażka Olimpii

03.10.2011 21:53

(akt. 22.12.2018 11:20)

<p>Pogoń Szczecin zaledwie zremisowała w meczu wyjazdowym z Kolejarzem Stróże 1:1. "Portowcy" przegrywali 0:1 od 13. minuty po strzale Witolda Cichego, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Robert Kolendowicz. Niestety wynik już nie uległ zmianie, choć okazji dla gości nie brakowało. Pogoń spadła w tabeli I ligi na siódme miejsce i ma już dziewięć punktów straty do prowadzącej Zawiszy Bydgoszcz gdzie coraz ważniejszą rolę odgrywa były piłkarz Legii Martins Ekwueme.</p>

Jeden punkt zdobyło drugoligowe Zagłębie Sosnowiec w pojedynku z Czarnymi Żagań. Sosnowiczanie prowadzili już od 2. minuty po strzale Patryka Stefańskiego, ale siedem minut później wyrównał Piotr Waluś. Remis nie wiele pomógł Zagłębiu, które z dorobkiem sześciu punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli II ligi grupy zachodniej. Na przeciwległym biegunie znajduje się kibicowskie Zagłębie 1906 Sosnowiec, które mimo pierwszej porażki 0:1 z Zaporą Przeczyce wciąż zajmuje pierwsze miejsce w tabeli B klasy w grupie sosnowickiej.

Słabo wygląda sytuacja Olimpii Elbląg, która przegrała swój kolejny mecz - tym razem w Polkowicach ostatnim w tabeli z KSem 1:3. Co ciekawe Olimpia prowadziła 1:0 po rzucie karnym wykorzystanym przez Roberta Sieranta. Później jednak do siatki trafiali już tylko zawodnicy gospodarzy - Mateusz Piątkowski, Grzegorz Podstawek i Damian Ałdaś. W ekipie z Elbląga zagrał wypożyczony z Legii Adam Banasiak, ale nie pokazał nic wielkiego i opuścił murawę po 54 minutach. Olimpia po tym meczu spadła na ostatnie miejsce w tabeli I ligi.