Adam Dawidziuk

Źródło: PZPN

23.03.2005 18:19

(akt. 29.12.2018 07:51)

Reprezentacja Polski wygrała z trzecioligową Obrą Kościan 4:0 (3:0) w sparingowym meczu, który odbył się na stadionie Groclinu. Bramki: Maciej Żurawski (3), Kamil Kosowski (11), Tomasz Frankowski (19), Grzegorz Rasiak (54); sędziował: Zbigniew Marczyk (Piła).
POLSKA: Jerzy Dudek (30, Artur Boruc; 60, Marcin Cabaj) - Marcin Baszczyński (46, Tomasz Hajto), Jacek Bąk (46, Dariusz Żuraw), Tomasz Kłos (46, Bartosz Bosacki), Tomasz Rząsa (46, Tomasz Kiełbowicz) - Kamil Kosowski (46, Bartosz Karwan), Mirosław Szymkowiak (46, Piotr Giza), Sebastian Mila (46, Andrzej Niedzielan), Jacek Krzynówek (46, Euzebiusz Smolarek) - Tomasz Frankowski (46, Grzegorz Rasiak), Maciej Żurawski (46, Marek Saganowski). Bramki: 1:0 - Dokładne podanie Tomasza Frankowskiego do Macieja Żurawskiego, który strzałem z dziesięciu metrów pokonał bramkarza Obry. 2:0 - Kiks Radima Sablika w polu karnym wykorzystał Kamil Kosowski. Pomocnik Kaiserslautern odebrał piłkę obrońcy Obry i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. 3:0 - Dośrodkowanie Sebastiana Mili z prawej strony boiska i piękny strzał z woleja Tomasza Frankowskiego. 4:0 - Dośrodkowanie Bartosza Karwana i celna główka Grzegorza Rasiaka. W sparingu nie wzięli udziału kontuzjowani Arkadiusz Głowacki i Arkadiusz Radomski oraz przeziębiony Radosław Kałużny. Przewaga biało-czerwonych była zdecydowana. W pierwszej połowie na najwyższe noty zasłużył duet Wisły Kraków: Maciej Żurawski - Tomasz Frankowski, który miał udział przy dwóch z trzech goli. Po przerwie dobre zmiany dali Tomasz Hajto i Euzebiusz Smolarek. W czwartek wieczorem kadrowicze przeniosą się do Warszawy. W piątek biało-czerwoni przeprowadzi trening na stadionie Legii, gdzie dzień później rozegrają mecz z Azerbejdżanem.