Reprezentanci wracają na Łazienkowską. Pazdan indywidualnie

Maciej Ziółkowski, Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

20-11-2018 / 11:51

(akt. 02-12-2018 / 11:21)

Piłkarze Legii w poniedziałek rozpoczęli mikrocykl treningowy przed spotkaniem z Zagłębiem Lubin. We wtorek pracy również było sporo: mistrzowie Polski zaczęli od interwałów, a potem szlifowali umiejętności w gierkach na zmniejszonym polu gry. Indywidualnie ćwiczyli m.in. Michał Pazdan, Eduardo da Silva i Dominik Nagy.

Z dnia na dzień grupa zawodników trenujących przy Łazienkowskiej powiększa się. Ze zgrupowań reprezentacji wrócili już Sandro KulenovićDominik Nagy czy Chris Philipps. Wciąż brakuje jednak Radosława Majeckiego, Mateusza Wieteski Sebastiana Szymańskiego. Z powodu kontuzji na zgrupowaniach kadr, z mistrzami Polski nie trenują Artur Jędrzejczyk oraz Paweł Stolarski

 

Indywidualnie na murawie trenował Łukasz Turzyniecki wracający do zdrowia po zerwaniu więzadła krzyżowego. Wokół boiska truchtał Eduardo da Silva. Idywidualnie pod okiem fizjoterapeutów ćwiczyli Philipps i Nagy. Po godzinie pracy w budynku klubowym, na placu gry pojawił się również Michał Pazdan pracujący w indywidualnym rytmie. Taka sytuacja w kwestii stopera wskazuje, że większe szanse na zastąpienie w Lubinie Jędrzejczyka ma William Remy.

 

Przez ponad 30 minut legioniści pracowali nad motoryką. Sztab szkoleniowy zdecydował się na interwały. Tempo biegu było stale zwiększane przez zawodników. Razem z zespołem dystans przemierzał trener Ricardo Sa Pinto. W tym czasie oddzielnie pracowali bramkarze pod okiem Ricardo PereiryRadosław Cierzniak, Arkadiusz Malarz Vjaceslavs Kudrjavcevs.

 

Po intensywnych biegach, warszawiacy rozgrywali gierki na zmniejszonym polu gry. Legioniści pracowali m.in. nad posiadaniem piłki i schematami rozgrywania akcji w ofensywie. Razem z pierwszym zespołem ćwiczyła piątka graczy z rezerw: Konrad Matuszewski, Mateusz Bondarenko, Amos Shapiro-Thompson, Michał Bajdur i Mateusz Praszelik. Zajęcia trwały ponad 1,5 godziny. 

Wtorkow trening był ostatnim w tym tygodniu, który był otwarty dla przedstawicieli mediów. W niedzielę o godzinie 15:30 mistrzowie Polski zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. 

Komentarze (5)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Sikor
  • 0 / 0
Dajcie już spokój z Eduardo,
Mam prośbę do redakcji - czy możecie w waszych raportach pomijać Eduardo? Po prostu o nim nie wspominajcie, wszyscy wiedzą, że czeka do końca kontraktu, grał już nie będzie. Nie ma sensu o nim wspominać, a co dopiero pogrubiać czcionkę. Dajmy już mu spokój, a sami zapomnijmy o tej wpadce.
Podbijam
Młodszy chorąży
  • 1 / 0
A ja chcę wiedzieć, czy trenuje z drużyną. Przynajmniej coś tam przyda się pokazując młodym co nieco.
O - i w końcu pojawił się Praszelik na treningu jedynki. Może w końcu zdecyduje się na przedłużenie kontraktu z Legią. Czas najwyższy. A Bondarenko powinien pójść na wypożyczenie zimą do 1 ligi. To już jego czas.