Tomasz Nawotka

Rezerwy: Emocje w Kutnie. Legia zremisowała z KS-em

06.11.2021 14:50

(akt. 07.11.2021 19:32)

Rezerwy Legii Warszawa zremisowały na wyjeździe 3:3 z KS-em Kutno w 17. kolejce III ligi. Dwa gole dla "Wojskowych" strzelił Tomasz Nawotka, a jednego – Dawid Dzięgielewski.

Szkoleniowiec Legii II, Piotr Zasada, powołał 18 piłkarzy na sobotni mecz. W kadrze pojawiło się trzech zawodników z pierwszej drużyny: Szymon WłodarczykBartłomiej Ciepiela i Jakub Kisiel. Zabrakło m.in. Patryka Pierzaka (zerwane więzadło w kostce) oraz Kacpra Skwierczyńskiego (problem z mięśniem dwugłowym uda).

Warszawiacy objęli prowadzenie w 38. minucie. Arkadiusz Ciach zagrał prostopadle do Dawida Dzięgielewskiego, który uderzył bez przyjęcia i skierował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą rywale doprowadzili do wyrównania, dzięki Bartoszowi Bujalskiemu, który oddał niezły strzał z dystansu. Piłkarze Legii podkręcili obroty w końcowych fragmentach spotkania – między 79. a 86. minutą zdobyli dwie bramki. Najpierw Rui Gomes szybko wznowił grę z autu – podał do Wiktora Kamińskiego, który utrzymał się chwilę przy piłce i mu ją odegrał. Portugalczyk dośrodkował w pole karne, Włodarczyk przyjął futbolówkę i wycofał do Tomasza Nawotki, który sfinalizował akcję. Jeśli chodzi o trafienie na 3:1, to Karol Noiszewski posłał dalekie podanie za plecy obrońców, do Nawotki, a ten uderzył z lewej nogi w kierunku dalszego słupka. Rywale się jednak nie poddali, odpowiedzieli dwoma bramkami (w tym jedną z rzutu karnego) i rzutem na taśmę wywalczyli jeden punkt. Miejscowi ustalili wynik w doliczonym czasie gry.

Ostatecznie, Legia II zremisowała 3:3 z KS-em, a za tydzień (13.11, godz. 11:00) zmierzy się u siebie z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

KS Kutno - Legia II Warszawa 3:3 (1:1)

Bujalski (45. min.), Kraśniewski (88. min. - k.), Białas (90. min.) - Dzięgielewski (38. min.), Nawotka (79. min.), Nawotka (86. min.)

Legia: Kikolski – Macenko, Noiszewski, Astiz – Nawotka, Ciepiela, Kisiel, Widejko (67' Kwiatkowski) – Gomes, Ciach (67' Włodarczyk), Dzięgielewski (67' Kamiński)