Kacper Wnorowski

Rezerwy: Legia w ćwierćfinale mazowieckiego Pucharu Polski

29.03.2023 18:00

(akt. 29.03.2023 20:28)

Rezerwy Legii Warszawa z awansem do ćwierćfinału mazowieckiego Pucharu Polski! Stołeczny zespół (obrońca trofeum) wygrał w LTC 3:0 z III-ligową Mławianką Mława po golach Kacpra Wnorowskiego, Szymona Grączewskiego i Juliena Tadrowskiego. W kolejnej rundzie "dwójka" zmierzy się ze zwycięzcą pary KS CK Troszyn – Błonianka Błonie.

Trener Legii II, Piotr Jacek, nie mógł skorzystać z Łukasza Turzynieckiego, który złamał rękę w nadgarstku i zerwał więzadła w kolanie. Szkoleniowiec nie miał też żadnych posiłków z "jedynki".

Po 83 sekundach Mławianka wyszła z niezłą kontrą. Odilon popisał się przechwytem na wysokości koła środkowego, wbiegł w pole karne z prawej strony, lecz jego płaski strzał okazał się trochę niecelny. Oprócz tej akcji, początek meczu był dość spokojny, pojawiło się nieco gry w środku pola. Legia II miała przewagę optyczną, czasami szukała szans po stałych fragmentach, jak choćby w 7. minucie. Aleksander Waniek dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Sebastian Kieraś podbił piłkę, Julien Tadrowski uderzył z przewrotki, ale za lekko, futbolówkę złapał Mateusz Koliński.

"Dwójka" częściej utrzymywała się przy piłce i przebywała w ataku pozycyjnym, ale nie przekładało się to na dogodne okazje w ofensywie. Po pierwszym kwadransie drużyna z Mławy nieco przycisnęła. W jednej z akcji Jakub Kopacz dograł w "szesnastkę" w taki sposób, że futbolówka skozłowała tuż przed Pawłem Szajewskim, ten wybił ją poza boisko. Goście wywalczyli parę stałych fragmentów, lecz nie stworzyli większego zagrożenia. W tzw. międzyczasie Jakub Rutkowski uderzył z 20. metra na bliższy słupek, obok bramki.

Warszawiacy odpowiedzieli niedokładnym strzałem Maksymiliana Stangreta z 25. metra, a w 28. minucie objęli prowadzenie, wykorzystując stały fragment. Mateusz Możdżeń zacentrował z rzutu rożnego na dalszy słupek, Igor Korczakowski główkował, Koliński zbił futbolówkę do boku, lecz przy dobitce Kacpra Wnorowskiego z bliska, również z głowy, okazał się bezradny.

W końcówce pierwszej połowy "Wojskowi" mogli podwyższyć wynik. Dwie okazje miał Szymon Grączewski. Młodzieżowiec najpierw próbował zamykać mocne, płaskie dogranie Dawida Kiedrowicza z prawej flanki na dalszy słupek, lecz nieczysto trafił w piłkę. Potem uderzył z 15. metra w kierunku lewego okienka, ale minimalnie się pomylił. Jeszcze przed tymi akcjami Grączewski świetnie, prostopadle podał za linię obrony, do Stangreta, ten wbiegł w pole karne i został zatrzymany przez rywala.

Miejscowi mogli z przytupem zacząć drugą odsłonę. Możdżeń zdecydował się na silne uderzenie z 20. metra, bez przyjęcia, nieznacznie niecelne. Później, przez ponad kwadrans, zbyt wiele się nie działo, brakowało klarowniejszych sytuacji z obu stron. Do czasu. W 66. minucie zrobiło się 2:0 dla Legii II. Możdżeń popisał się przechwytem na 18. metrze od bramki gości i zagrał w "szesnastkę". Przeciwnik wybił futbolówkę, ta wróciła do 32-latka, który wypatrzył Grączewskiego, a ten oddał dokładny, skuteczny strzał z 16. metra, z tzw. pierwszej piłki, przy słupku.

Kilka chwil później Waniek przerzucił piłkę na prawą stronę boiska, do Miłosza Packa, ten przełożył rywala, pojawił się w polu karnym, lecz jego uderzenie na bliższy słupek okazało się minimalnie niecelne. Rezerwy próbowały atakować i znowu odskoczyć, co udało im się w 80. minucie, drugi raz w tym spotkaniu po stałym fragmencie. Korczakowski płasko zagrał z rzutu wolnego w "szesnastkę", futbolówka odbiła się od Rafała Maciejewskiego, od przeciwnika, po czym spadła pod nogi Dawida Dzięgielewskiego, ten instynktownie podał na 7. metr, do Tadrowskiego, który pokonał Kolińskiego. Po tym golu trener Jacek wprowadził na murawę Cypriana Pchełkę i Jakuba Adkonisa, którzy jeszcze jesienią grali w CLJ U-17.

Wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie Legia II wygrała 3:0 z Mławianką, awansowała do 1/4 finału mazowieckiego Pucharu Polski, a w najbliższą sobotę, 1 kwietnia (godz. 16:00), zagra na wyjeździe z Ursusem Warszawa, w lidze.

1/8 finału mazowieckiego PP: Legia II Warszawa – Mławianka Mława 3:0 (1:0)
Wnorowski (28. min.), Grączewski (66. min.), Tadrowski (80. min.)

Żółte kartki: Kieraś – Kopacz, Wybrańczyk

Legia: Szajewski – Pacek, Wnorowski (84' Bednarz), Tadrowski (84' Gładysz), Korczakowski – Kieraś (81' Adkonis), Możdżeń (85' Sobociński), Waniek – Kiedrowicz (46' Maciejewski), Stangret (67' Dzięgielewski), Grączewski (81' Pchełka)

Mławianka: Koliński – Skudynowski (64' Kurowski), Dobek-Pietrowski, Komorowski, Rutkowski (69' Olczak) – Tworek, Kopacz, Kostyk, Mat. Stryjewski (74' Bryks) – Karol, Odillon