Szymon Grączewski

Rezerwy: Legia w finale mazowieckiego Pucharu Polski!

10.05.2023 18:55

(akt. 12.05.2023 02:35)

Rezerwy Legii wygrały w LTC 3:1 z Bronią Radom i awansowały do finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Dawid Kiedrowicz, Mateusz Możdżeń (bezpośrednio z rzutu wolnego) i Szymon Grączewski. Spotkanie decydujące o trofeum odbędzie się 7 czerwca, na stadionie Hutnika Warszawa. Przeciwnikiem "dwójki" będzie Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Trener Legii II, Piotr Jacek, nie mógł skorzystać z Łukasza Turzynieckiego, który zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku. Szkoleniowiec miał za to do dyspozycji dwóch zawodników z "jedynki", czyli Jana ZiółkowskiegoJakuba Kisiela. Spotkanie z ławki oglądał m.in. 31-letni Bartosz Brodziński, który został zgłoszony do rozgrywek w "dwójce". Stoper występował w drugiej drużynie "Wojskowych" już w sezonie 2018/19, był wówczas podstawowym piłkarzem w zespole prowadzonym przez Piotra Kobiereckiego.

Legia II dobrze weszła w mecz, objęła prowadzenie po niecałym kwadransie. Dawid Kiedrowicz otrzymał prostopadłe podanie ze środka pola od Aleksandra Wańka, wyszedł sam na sam i oddał pewny strzał z 13. metra, obok bramkarza.

Generalnie tempo pierwszej połowy było spokojne. Stołeczna drużyna przeważała, częściej posiadała piłkę, konstruowała akcje, ale o ile dobrze wyglądało to do 25., czy 20. metra, to pojawiały się problemy z ostatnim podaniem, wykończeniem. Kilka pojedynków z miejscowymi wygrał Kacper Pietrzyk, były zawodnik Legii.

Ciekawiej zrobiło się przed przerwą. W 40. minucie "dwójka" miała bardzo dobrą sytuację. Mateusz Możdżeń dograł z rzutu wolnego na dalszy słupek, Ziółkowski próbował przeciąć tor lotu piłki, ostatecznie jej nie dotknął, lecz ta i tak leciała tuż przy słupku, Jakub Kosiorek ładnie interweniował.

W ostatniej minucie pierwszej odsłony Legia II podwyższyła wynik. Rafał Maciejewski został sfaulowany tuż przed polem karnym Broni, a Możdżeń pewnie uderzył z wolnego w okienko.

W 73. minucie zrobiło się 3:0 dla rezerw. Maksymilian Stangret dostał górne podanie ze środka pola, za linię defensywy, wygrał walkę o pozycję z obrońcą i zgrał plecami do Szymona Grączewskiego, ten dopadł do piłki, ograł Kosiorka i trafił do siatki. Goście zdołali odpowiedzieć, ustalając rezultat spotkania. Pietrzyk skutecznie główkował po dośrodkowaniu z prawej strony i strzelił honorowego gola w barwach Broni.

Legia II zwyciężyła 3:1, awansowała do finału mazowieckiego PP (7 czerwca), a w sobotę, 13 maja (godz. 12:00), zagra w LTC z Pilicą Białobrzegi w 28. kolejce III ligi (grupa I).

1/2 finału mazowieckiego Pucharu Polski: Legia II Warszawa – Broń Radom 3:1 (2:0)
Kiedrowicz (14. min.), Możdżeń (45. min.), Grączewski (73. min.) – Pietrzyk (88. min.)

Żółte kartki: Partyka, Derlatka

Legia: Szajewski – Pacek (57' Krajewski), Wnorowski, Ziółkowski (57' Tadrowski), Konik – Kieraś, Waniek (60' Kisiel), Możdżeń (74' Korczakowski) – Kiedrowicz (60' Grączewski), Dzięgielewski (60' Stangret), Maciejewski (78' Sobociński)

Broń: Kosiorek – Pietrzyk, Wrześniewski, Goljasz (61' Odolak), Kobiera (71' Grudzień), Derlatka, Partyka (56' Kowalski), Nowak (56' Knap), Kielak (61' Szymczak), Reid (71' Mydłowiecki), Kargul-Grobla (83' Jakubiec)