Rezerwy: Na piątkę z Huraganem

Marcin Szymczyk, Piotr Kamieniecki

15.10.2016 14:45

(akt. 13.12.2018 03:24)

Piłkarze rezerw Legii wygrali w Ząbkach z Huraganem Wołomin 5:0 w ramach XII kolejki III ligi grupy I. Gole dla naszego zespołu zdobyli Sandro Kulenović dwie, Tomasz Nawotka, Stojan Vranjes i Michał Trąbka. Gracze trenera Krzysztofa Dębka wyraźnie dominowali w tym spotkaniu i wygrana nie była zagrożona nawet przez moment. Poniżej szersza relacja ze spotkania.

Fotoreportaż z meczu (fot. Marcin Szymczyk)

Legioniści od początku spotkania byli lepsi od rywali, a przewagę udokumentowali trafieniem Sandro Kulenovicia w 5. minucie. Chorwat wykorzystał zamieszanie w polu karnym i sprytnie uderzył przy słupku. Raptem 240 sekund później było już 2:0 po golu Tomasza Nawotki. Skrzydłowy zszedł do środka boiska, wykorzystał złe ustawienie bramkarza i ze skraju "szesnastki" posłał futbolówkę do siatki. Przewaga "Wojskowych" nie ustawała, a rywale nie byli w stanie odpowiedzieć na napór gospodarzy. Huragan kilka razy próbował dośrodkowań, ale spokojnie wyłapywał je Radosław Majecki. Jeszcze przed przerwą błąd defensywy wykorzystał Stojan Vranjes, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął Łukasza Derejkę i oddał celny strzał do pustej siatki.

Największym kłopotem w pierwszej połowie okazała się kontuzja Patryka Czarnowskiego. W perspektywie meczu z Realem Madryt w młodzieżowej Lidze Mistrzów, warszawiacy będą mieli kłopot z obsadzeniem ofensywnej pomocy. Na uraz narzeka również Miłosz Szczepański, który do Hiszpanii nie poleci. W sobotę Krzysztof Dębek oszczędzał zawodników, którzy wyjdą w pierwszym składzie na konfrontację z Realem. Temu służyły zmiany Nawotki i niezwykle aktywnego Michalaka. Obaj boisko opuścili w przerwie. Na placu gry pojawili się Bartosz Skowron i debiutujący w trzeciej lidze Kamil Orlik.

Legia w drugiej połowie grała spokojnie, ale nadal przeważała. Efektem był m.in. drugi gol Kulenovicia, który pomyślał, zobaczył wysuniętego bramkarza i z 30 metrów posłał piłkę obok niego. To nie był dobry dzień golkipera, który w 78.minucie przepuścił piłkę po raz piąty. Wtedy, po uderzeniu Michała Trąbki z ostrego kąta. Legioniści pewnie wygrali, a we wtorek zmierzą się w Madrycie z Realem.

III liga. Legia II Warszawa - Huragan Wołomin 5:0 (3:0)
Bramki: Kulenović (5. min. i 59. min.), Nawotka (9. min.), Vranjes (27. min.) i Trąbka (78. min.)

Legia II: Majecki - Szrek, Zawal, Wieteska, Rakowski - Michalak (46' Orlik), Szymański, Vranjes, Nawotka (46' Skowron) - Czarnowski (45' Trąbka) - Kulenović (61' Więdłocha)