Rafał Maciejewski

Rezerwy: Od 0:2 do 2:2. Remis z Bronią

02.09.2022 19:55

(akt. 03.09.2022 03:27)

Rezerwy Legii zremisowały na wyjeździe 2:2 z Bronią Radom w 6. kolejce III ligi (grupy I), mimo że do 78. minuty przegrywały 0:2. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Jakub Jędrasik i Rafał Maciejewski.

Trener Legii II, Piotr Jacek, nie mógł skorzystać m.in. z Kacpra Skwierczyńskiego (złamanie kości piszczelowej i uszkodzenie więzadeł w stawie skokowym), Patryka Konika (kontuzja) i Dawida Dzięgielewskiego (przewlekły uraz).

Przez pierwsze pół godziny obie drużyny wykreowały kilka okazji, ale miały problemy z finalizacją, precyzją, brakowało im konkretów w ofensywie. Zmieniło się to w 34. minucie, gdy Broń wyszła na prowadzenie po kontrze, po golu Kamila Odolaka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Jakubem Trojanowskim. Po chwili ten sam zawodnik znowu miał przed sobą tylko bramkarza Legii II, mógł podwyższyć wynik, lecz tym razem uderzył niecelnie.

Po przerwie "Wojskowi" starali się podkręcić tempo, tworzyli sytuacje, ale… zrobiło się 2:0 dla klubu z Radomia. Udaną akcję przeprowadził Michał Kielak, który posłał długie podanie do Bartłomieja Nowaka, a ten trafił do siatki.

Legioniści się nie poddali, co przyniosło efekt, bo między 78. a 89. minutą zdobyli dwie bramki, doprowadzając do remisu. Najpierw Maddox Sobociński podprowadził piłkę, po czym podał na lewą flankę do Wiktora Kamińskiego, ten wykonał wstrzelenie w pole karne, a Jakub Jędrasik zdobył bramkę kontaktową po uderzeniu z 7. metra. Tuż przed doliczonym czasem gry Karol Noiszewski wygrał pojedynek główkowy, futbolówka spadła na 5. metr, a Rafał Maciejewski uprzedził golkipera i go pokonał, ustalając wynik spotkania.

Ostatecznie "dwójka" zremisowała na wyjeździe 2:2 z Bronią, a w kolejną sobotę, 10 września (godz. 12:00), zmierzy się u siebie z liderem III ligi (grupy I), Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

6. kolejka III ligi: Broń Radom – Legia II Warszawa 2:2 (1:0)
Odolak (34. min.), Nowak (75. min.) – Jędrasik (78. min.), Maciejewski (89. min.)

Legia: Trojanowski – Skibicki (77' Sobociński), Noiszewski, Tadrowski, Czajkowski (81' Gładysz) – Celhaka, Laskowski, Korczakowski (70' Kamiński) – Strzałek (46' Stangret), Maciejewski, Jędrasik