Dawid Dzięgielewski

Rezerwy: Od 2:0 do 2:3. Legia przegrała w Skierniewicach

30.04.2022 14:50

(akt. 30.04.2022 16:49)

Rezerwy Legii przegrały na wyjeździe 2:3 z Unią Skierniewice w 29. kolejce III ligi, mimo że do 72. minuty prowadziły 2:0. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Patryk Pierzak i Dawid Dzięgielewski. Dla stołecznego zespołu to 7. porażka w tym sezonie ligowym.

Trener Legii II, Marek Gołębiewski, powołał 18 piłkarzy na sobotni mecz. W kadrze znalazło się m.in. 2 zawodników z pierwszej drużyny: Bartłomiej Ciepiela i Ramil Mustafajew. W składzie zabrakło m.in. Szymona Bednarza (zerwanie więzadła krzyżowego) i Osamy Mubaireeka (kontuzja ręki).

Rezerwy dobrze weszły w spotkanie i już w 11. minucie objęły prowadzenie po golu Patryka Pierzaka. Pomocnik z rocznika 2003 oddał skuteczny strzał z 5. metra po dośrodkowaniu Dawida Dzięgielewskiego (z rzutu rożnego), który chwilę po przerwie podwyższył wynik. Mustafajew podał wzdłuż boiska, a "Dzięgiel" uderzył pod poprzeczkę. Jednak rywale… doprowadzili do wyrównania, zdobywając 2 bramki w krótkim odstępie czasu. Do siatki trafili Kamil Sabiłło i były zawodnik "Wojskowych", Paweł Gierach. Gdyby tego było mało, to w końcówce rywalizacji Unia – za sprawą Konrada Niedzielskiego – znowu pokonała golkipera "dwójki" i utrzymała korzystny dla siebie rezultat.

Ostatecznie, Legia II przegrała 2:3 w Skierniewicach, a w środę (4.05, godz. 17:00) zmierzy się u siebie z Pelikanem Łowicz w zaległym meczu 24. kolejki III ligi.

III liga: Unia Skierniewice – Legia II Warszawa 3:2 (0:1)
Sabiłło (72. min.), Gierach (79. min.), Niedzielski (88. min.) – Pierzak (11. min.), Dzięgielewski (54. min.)

Legia: Trojanowski – Niski, Noiszewski, Konik, Widejko – Czajkowski (70' Kwiatkowski), Laskowski, Pierzak, Skwierczyński (46' Ciepiela) – Dzięgielewski, Kamiński (46' Mustafajew)