Arkadiusz Ciach

Rezerwy: Pierwsza porażka w tym roku

13.04.2022 19:50

(akt. 13.04.2022 21:45)

Rezerwy Legii przegrały na wyjeździe 1:3 z Bronią Radom w 5. meczu o stawkę w 2022 roku (zaległe spotkanie 23. kolejki III ligi). Jedynego gola dla gości strzelił Wiktor Kamiński, któremu asystował Mateusz Grudziński. Dla "Wojskowych" to pierwsza porażka w drugiej części sezonu.

Trener Legii II, Marek Gołębiewski, powołał 18 piłkarzy na środowy mecz. Na liście znalazło się 4 graczy z "jedynki": Mateusz GrudzińskiBartłomiej CiepielaRamil Mustafajew i Igor Strzałek, który strzelił jedynego gola dla "Wojskowych" we wtorkowym spotkaniu o pokój (1:3 z Dynamem Kijów). W składzie zabrakło m.in. Szymona Bednarza (zerwanie więzadła krzyżowego) i Osamy Mubaireeka (kontuzja ręki).

Początek okazał się dość wyrównany. W pierwszym kwadransie Legia wykreowała dwie ciekawsze okazje (nieudana dobitka, w innej sytuacji Arkadiusz Ciach nie trafił w piłkę mając przed sobą pustą bramkę). Z kolei w barwach Broni dobrze prezentował się m.in. Hubert Derlatka. Były zawodnik "Wojskowych" stwarzał zagrożenie, budował sporo ataków – jego strzał zza pola karnego poszybował tuż nad poprzeczką. Po 20 minutach rywalizacji ekipa z Radomia nieco podkręciła tempo, miała kilka stałych fragmentów, z czego jeden (rzut rożny) wykorzystała – wyszła na prowadzenie za sprawą Michała Kielaka, który skutecznie główkował. Stołeczna drużyna próbowała doprowadzić do remisu, ale chwilę przed przerwą straciła drugiego gola (po akcji piłkarzy z przeszłością przy Łazienkowskiej). Derlatka dośrodkował na 16. metr, do Kamila Kumocha, który płasko uderzył i pokonał Jakuba Trojanowskiego.

Niecałą godzinę od rozpoczęcia meczu "Wojskowi" otrzymali rzut karny i grali w przewadze, bo czerwoną kartką – za zagranie piłki ręką – został ukarany Oleg Borodai. Ale... golkiper Broni szczęśliwie wybronił potężny strzał Grudzińskiego (pod poprzeczkę). Stołeczny zespół nie poprzestawał w atakach, często przebywał na połowie miejscowych, lecz niewiele z tego wynikało – aż do 89. minuty, w której strzelił gola kontaktowego. Grudziński zbiegł do środka i podał do Wiktora Kamińskiego, a ten pokonał bramkarza po płaskim uderzeniu (bez przyjęcia) na dalszy słupek. Jednak wynik rywalizacji, w doliczonym czasie, ustalili gospodarze, którzy wygrali 3:1 z legionistami.

W sobotę, 16 kwietnia (godz. 12:00) "dwójka" zmierzy się w LTC z GKS-em Wikielec.

III liga: Broń Radom – Legia II Warszawa 3:1 (2:0)
Kielak (29. min.), Kumoch (45. min.), Prichna (90. min.) – Kamiński (89. min.)

Czerwona kartka: Borodai (56. min., Broń)

Legia: Trojanowski – Niski, Noiszewski, Grudziński, Widejko – Strzałek (61' Kwiatkowski), Laskowski (46' Ciepiela), Pierzak, Skwierczyński (81' Czajkowski) – Dzięgielewski (46' Mustafajew), Ciach (46' Kamiński)