Rezerwy: Porażka w sparingu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki

27.10.2021 19:03

(akt. 27.10.2021 23:52)

Drugi zespół Legii Warszawa rozegrał w środę sparing z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Rezerwy przegrały u siebie 1:2 z II-ligowcem. Jedyną bramkę w barwach "Wojskowych", po dośrodkowaniu Jakuba Kwiatkowskiego z rzutu rożnego, zdobył Jehor Macenko.

W tym momencie warszawiacy zajmują trzecie miejsce w tabeli III ligi grupy I – mają na koncie 25 punktów, a do lidera, Legionovii Legionowo, tracą osiem "oczek". Od początku rozgrywek byli prowadzeni przez Marka Gołębiewskiego, który w poniedziałek, 25 października, został trenerem pierwszej drużyny. Nowym szkoleniowcem "dwójki' stał się Piotr Zasada, który w ostatnich miesiącach pełnił funkcję menedżera do spraw kontraktów w stołecznym klubie. Wcześniej był także m.in. trenerem w akademii Legii, szkoleniowcem Motoru Lublin i asystentem w rezerwach "Wojskowych". Pracował również dla Escoli Warszawa, był też asystentem trenera w cypryjskim Enosis Neon Paralimniou.

W środę druga drużyna Legii rozegrała sparing z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, która w tym sezonie rywalizuje w II lidze. Warszawiacy wyszli na prowadzenie w 26. minucie. Po dośrodkowaniu Jakuba Kwiatkowskiego z rzutu rożnego, skutecznie główkował Jehor Macenko. Kilkadziesiąt sekund później rywale doprowadzili do wyrównania. Bramkę, bezpośrednio z rogu, zdobył Piotr Maślanka. Tuż przed przerwą niezłą okazję miał Kuba Wiśniewski – 17-latek znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz udaną interwencją popisał się były golkiper "Wojskowych”, Artur Haluch.

Druga połowa okazała się nieco spokojniejsza, aczkolwiek w 69. minucie przeciwnicy zdołali objąć prowadzenie po wykorzystaniu błędu w obronie miejscowych. Gola dla gości strzelił Wojciech Kalinowski. W końcówce meczu dobrą akcję wykreował Jordan Majchrzak. Napastnik został najpierw zatrzymany przez bramkarza, ale po chwili złożył się jeszcze do dobitki - futbolówka przeleciała nad bramką.

Ostatecznie, Legia II przegrała 1:2 w sparingu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, a w sobotę (30.10, godz. 11:00) zmierzy się u siebie z Sokołem Aleksandrów Łódzki w 16. kolejce III ligi.

Legia II Warszawa – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 (1:1)

Macenko (26. min.) – Maślanka (28. min.), Kalinowski (69. min.)

Legia w I połowie: Murawski – Niski, Macenko, Furman, Kwiatkowski – Gościniarek, Mubaireek, Janaszek –  Wiśniewski, Staniszewski, Ciach

Legia w II połowie: Trojanowski – Derlatka, Macenko (70’ Żolik), Rutkowski, Romanowski – Gościniarek (62’ Dawid), Wicenciak, Sobociński – Niski (62’ Dziemidowicz), Ciach (62’ Majchrzak), Imiołek