Rezerwy: Porażka z liderem

23.04.2022 18:45

(akt. 23.04.2022 21:00)

Rezerwy Legii przegrały na wyjeździe 0:2 z liderem III ligi, Legionovią Legionowo. Dla "Wojskowych" to druga porażka w 2022 roku.

Trener Legii II, Marek Gołębiewski, powołał 18 piłkarzy na sobotni mecz. Na liście znalazło się 4 graczy z "jedynki": Ihor Charatin, Bartłomiej CiepielaRamil Mustafajew oraz Igor Strzałek. W składzie zabrakło m.in. Szymona Bednarza (zerwanie więzadła krzyżowego) i Osamy Mubaireeka (kontuzja ręki).

Początek należał do rywali, którzy w 11 minut wykreowali pięć dość konkretnych akcji. Najpierw dwukrotnie strzelał były zawodnik Legii, Dariusz Zjawiński, lecz obie próby (z dystansu, z głowy) okazały się niecelne. Później Bartosz Mroczek uprzedził Charatina i dopadł do piłki w polu karnym, ale z jego uderzeniem poradził sobie Jakub Trojanowski. Golkiper "Wojskowych" był też na posterunku przy strzale Piotra Sonnenberga zza "szesnastki". Po chwili ten sam zawodnik znalazł się na 8. metrze, huknął potężnie, lecz obok bramki.

Potem gospodarze zwolnili tempo, mecz się wyrównał, stołeczna drużyna starała się co jakiś czas dochodzić do głosu. Warszawiacy w miarę często grali krótkimi, płaskimi podaniami, szukali szans m.in. po dośrodkowaniach i stałych fragmentach, ale niewiele z tego wynikało. W ciągu pół godziny mogli lekko zaskoczyć przeciwników po trzech prostopadłych zagraniach (Bartosza Widejki, Charatina i Ciepieli) z głębi pola do wybiegającego Dawida Dzięgielewskiego, ale żaden z tych ataków nie zakończył się nawet strzałem.

Jedyna ciekawsza okazja "Wojskowych" przed zmianą stron miała miejsce w 39. minucie. Wówczas Strzałek wygrał walkę o piłkę, po czym zdecydował się na płaskie uderzenie z 15. metra na bliższy słupek, ale nieznacznie się pomylił. Moment później Legionovia wyszła na prowadzenie. Mroczek przechwycił futbolówkę w "szesnastce" rezerw i oddał strzał z lewej nogi, z dwunastego metra w okolice środka bramki i wprost w golkipera – nie popisał się niestety Trojanowski, który nieudanie interweniował, przepuszczając piłkę między nogami.

W przerwie doszło do trzech zmian w "dwójce". Na murawie pojawili się Filip Laskowski, Wiktor Kamiński i Damian Warnecki, którzy zastąpili Ciepielę, Mustafajewa oraz Kacpra Skwierczyńskiego. Zawodnicy Legii – żywiołowo dopingowani przez swoich kibiców – źle weszli w drugą odsłonę. Zjawiński dopadł do futbolówki po prawej stronie "szesnastki" i chciał zapewne dośrodkować na jej środek lub dalszy słupek. Został jednak nieprzepisowo zablokowany przez Patryka Konika. Kapitan rezerw podniósł ręce ponad głowę, w jedną trafiła piłka, przez co sędzia podyktował rzut karny. Do "jedenastki" podszedł były gracz "Wojskowych", Michał Bajdur, który z zimną krwią pokonał Trojanowskiego.

Stołeczny zespół próbował odmienić losy rywalizacji, ale miał problem z kreowaniem dogodnych sytuacji, a także z dokładnością – zarówno z przodu, jak i z tyłu. W 69. minucie Sonnenberg popisał się przechwytem (niecelne podanie Konika), następnie uruchomił Bajdura, który pojawił się w bocznym sektorze "szesnastki", ale nieczysto trafił w piłkę. Między tą akcją Patryk Pierzak dwukrotnie główkował po dośrodkowaniach z rzutów rożnych (centry Dzięgielewskiego i Widejki), ale oba uderzenia okazały się niecelne. Można jeszcze wspomnieć o sytuacji z 87. minuty. Wtedy Jakub Kwiatkowski miękko dośrodkował z prawego skrzydła na środek "szesnastki", w kierunku Kamińskiego. Golkiper Legionovii wyszedł z bramki, lecz piąstkował niepewnie. Do piłki dopadł Widejko i główkował z 13. metra, ale ponad poprzeczką.

W doliczonym czasie gry miejscowi odpowiedzieli dwoma atakami zmienników. Najpierw Mikołaj Gibas nieczysto uderzył z dwunastego metra, a po chwili Artur Balicki oddał strzał z prawej strony "szesnastki" – doszło do rykoszetu, lecz Trojanowski rzucił się i zbił piłkę do boku.

Ostatecznie, Legia II przegrała na wyjeździe 0:2 z Legionovią.

III liga: Legionovia Legionowo – Legia II Warszawa 2:0 (1:0)
Mroczek (41. min.), Bajdur (54. min. – k.)

Legia: Trojanowski – Niski (67' Kwiatkowski), Charatin, Konik, Widejko – Pierzak, Ciepiela (46' Laskowski), Strzałek – Mustafajew (46' Kamiński), Dzięgielewski (78' Czajkowski), Skwierczyński (46' Warnecki)