Adam Ryczkowski

Rezerwy: Porażka ze Stomilem, grali testowani

20.01.2024 14:00

(akt. 22.01.2024 13:06)

Rezerwy Legii przegrały 0:2 w LTC z II-ligowym Stomilem Olszyn w pierwszym sparingu w 2024 roku. Goście zdobyli bramki w 10. i 24. minucie.

W sparingu wystąpiło m.in. trzech zawodników, którzy byli na testach w III-ligowych rezerwach, czyli Minas Vasiliadis (skrzydłowy; rocznik 2005), Damian Kochmański (środkowy obrońca; rocznik 2004) i Marcel Strzyżewski (ofensywny pomocnik; rocznik 2005). Ze Stomilem nie zagrali Michał Zięba (uraz), Aleksander Waniek (rehabilitacja po operacji barku), Wiktor Puciłowski (powrót do zdrowia po naderwaniu mięśnia czworogłowego uda), Jakub Żewłakow, Jan Ziółkowski, Wojciech Urbański, Jakub Zieliński, Jakub Adkonis (obóz z pierwszym zespołem) i Maciej Radaszkiewicz, który w przyszłym tygodniu podpisze kontrakt z Legią.

Stomil dobrze wszedł w mecz, obejmując prowadzenie już w 10. minucie, po golu Iwana Briknera z pola karnego, poprzedzonego odbiorem II-ligowca. Goście poszli za ciosem i niecały kwadrans później podwyższyli prowadzenie za sprawą Piotra Kurbiela, który wykorzystał pomyłkę Legii II przy wrzucie z autu. Przed przerwą zespół z Olsztyna mógł znowu odskoczyć, ale Igor Kośmicki główkował minimalnie niecelnie po stałym fragmencie.

W pierwszej połowie "Wojskowi" wypracowali parę szans. W jednej z akcji Damian Byrtek popisał się przerzutem, rywal źle obliczył tor lotu piłki, której nie sięgnął głową. Futbolówka spadła na klatkę Igora Korczakowskiego, który uderzył z woleja w boczną siatkę.

Innym razem testowany Vasiliadis wbiegł za plecy obrońcy, otrzymał podanie od Jakuba Jędrasika i mocno uderzył z woleja w środek bramki, lecz Miłosz Garstkiewicz udanie interweniował. Grek był aktywny, szukał gry, miał parę sytuacji, ale niedokładnie podał przy drugim golu Stomilu.

Jeśli chodzi o testowanych z IV-ligowego Chemika Bydgoszcz, to Kochmański dobrze radził sobie przy piłce, dało się w nim dostrzec pewien spokój. Strzyżewski to bardzo dynamiczny piłkarz, który próbował zawsze być pod grą i wykorzystywać swoje mocne strony. W obronie starał się wykonywać zalecenia trenera, z którymi zdążył się zapoznać w ciągu tygodnia.

W przerwie doszło do wielu zmian w obu składach. Na boisku pojawił się m.in. Ihor Charatin, który ostatnio został przesunięty do rezerw. Drużyny miały niezłe szanse w ofensywie, ale trochę lepiej wyglądała Legia II, która wyszła na drugą połowę z bardzo dobrym nastawieniem, mogła złapać kontakt m.in. po strzałach Franciszka Saganowskiego (poprzeczka), Strzyżewskiego i Stanisława Gieroby (obronione). Miejscowi, którzy powinni zdobyć minimum dwie bramki, ostatecznie przegrali 0:2 ze Stomilem.

Legioniści starali się grać wysokim pressingiem, ale przechodzili też do średniego. Mimo wyniku, Stomil nie przeważał nad gospodarzami, którzy skonstruowali kilka klarownych okazji, lecz ich nie sfinalizowali.

Sparing: Legia II Warszawa – Stomil Olsztyn 0:2 (0:2)
Brikner (10. min.), Kurbiel (24. min.)

Legia w I połowie: Szajewski – Wnorowski, Kochmański, Byrtek – Jędrasik, Możdżeń, Kieraś, Korczakowski – Vasiliadis, Ryczkowski, Grączewski

Legia w II połowie: Banasik – Wnorowski, Tadrowski, Konik – Saganowski, Kieraś (76' Jędrasik), Charatin, Bochniak – Pchełka, Gieroba, Strzyżewski

Stomil w I połowie: Garstkiewicz – Kośmicki, Waleńcik, Szabaciuk – Razaeian, Tuleja, Brikner, Laskowski – Żwir, Drabiszczak, Kurbiel

Stomil w II połowie: Jakubowski – Narolch, Sadowski, Kuban – Pajdak, Krawczun, Bezpalec, Karlikowski – Florek, Retlewski, Pietraszkiewicz