News: Rezerwy: Przegrana z Lechią Tomaszów Mazowiecki

Rezerwy: Przegrana z Lechią Tomaszów Mazowiecki

18.04.2018 18:45

(akt. 12.12.2018 19:57)

Piłkarze rezerw Legii przegrali z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:3. Goście od początku meczu postawili twarde warunki i do przerwy prowadzili po golu Wiktora Żytka z rzutu karnego. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Lechiści zdobyli bramkę po uderzeniu Patryka Olszewskiego. Gola kontaktowego z "jedenastki" strzelił dla graczy trenera Krzysztofa Dębka kapitan zespołu Robert Bartczak, ale po chwili goście ustalili wynik starcia po strzale głową Patryka Walaska. Spotkanie z trybun obejrzał trener Franciszek Smuda.

Legioniści dobrze rozpoczęli spotkanie i potrafili zarysować lekką przewagę na boisku w Ząbkach. Warszawiacy cierpliwie konstruowali akcję, a efektem była m.in. szansa Michała Górala. Najważniejszą postacią "Wojskowych", tak jak w ostatnich spotkaniach, był Robert Bartczak. Pomocnik wiosną stał się prawdziwym liderem warszawiaków. Legioniści nie mogli jednak trafić do bramki, a w 43. minucie, to goście dostali znakomitą szansę na gola. Po faulu jednego z legionistów w polu karnym, arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Wiktor Żytek i pewnym uderzenie pokonał Vjaceslavsa Kudrjavcevsa.

W drugiej połowie Lechia pilnowała prowadzenia i grała jeszcze bardziej konsekwentnie. Przyjezdni starali się nie dopuszczać warszawiaków pod swoje pole karne, a w 70. minucie Patryk Olszewski pokonał łotewskiego golkipera "Wojskowych". Dwanaście minut później stołeczna ekipa odpowiedziała z rzutu karnego wykonywanego przez Roberta Bartczaka, ale 120 sekund później, wynik konfrontacji został ustalony za sprawą Patryka Walaska. Legia II przegrała z Lechią Tomaszów 2:3.

Legia II Warszawa - Lechi Tomaszów Mazowiecki 1:3 (0:1)
Bartczak (82. min. - k.) - Żytek (43. min. - k.), Olszewski (70. min.), Walasek (84. min.)

Legia II (skład wyjściowy): Kudrjavcevs - Cichocki, Bondarenko, Pietrzyk, Matuszewski - Gęsior, Karbownik - Orlik, Bartczak, Kwietniewski - Góral.