Ihor Charatin

Rezerwy: Remis z Pogonią, grali testowani i zawodnicy z "jedynki"

14.07.2023 19:40

(akt. 14.07.2023 20:36)

W poniedziałek, 10 lipca, III-ligowe rezerwy Legii zaczęły przygotowania do sezonu 2023/2024, a 4 dni później zagrały pierwszy sparing. Stołeczna drużyna zremisowała na wyjeździe 2:2 z Pogonią Siedlce (II liga). Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Maksymilian Stangret i Oskar Lachowicz, którzy mieli też po jednej asyście.

W wyjściowym składzie "dwójki" znalazło się 6 zawodników z pierwszej drużyny, których zabraknie w kadrze "jedynki" na sobotnie spotkanie o Superpuchar Polski z Rakowem w Częstochowie (15.07, godz. 20:10). Chodzi o Gabriela KobylakaJurgena CelhakęRamila MustafajewaRoberta PichaJakuba Jędrasika, a także Ihora Charatina, który na tę chwilę nie został zgłoszony przez Legię do rozgrywek ekstraklasy na sezon 2023/2024. Zagrało też dwóch testowanych. Na prawej obronie wystąpił Michał Zięba (do niedawna Hutnik Kraków), z ławki wszedł Grzegorz Aftyka (skrzydłowy, ostatnio Polonia Warszawa). Szanse dostali również nowi piłkarze, czyli Wojciech Urbański (środkowy pomocnik) oraz Jakub Zieliński (bramkarz), który pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Poza składem znaleźli się m.in. Aleksander Waniek, Mateusz Możdżeń oraz Sebastian Kieraś, którzy wracają do zdrowia po lekkich urazach. Zabrakło też Patryka Konika i Łukasza Turzynieckiego, którzy są w trakcie rehabilitacji. "Koniu" jest po operacji przepukliny, z kolei "Turzyk" przed startem minionej rundy zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku.

Do przerwy Pogoń – w barwach której grali zawodnicy Legii II, czyli Jakub Okusami (planowane wypożyczenie) i Rafał Maciejewski (testy) – prowadziła 1:0. Stoper miejscowych zagrał po przekątnej, rywal zabrał się do przodu, wbiegł w pole karne. Zięba został minięty, przeciwnik wychodził sam na sam, wspomniany testowany chciał go zatrzymać, ale musnął piłkę czubkiem buta w taki sposób, że futbolówka wpadła do siatki obok bezradnego Kobylaka.

Na drugą połowę wyszła praktycznie inna jedenastka. Z podstawowego składu zostali jedynie Kobylak (w 70. minucie zastąpił go Zieliński) i Charatin, który zagrał całe spotkanie. Po zmianie stron na murawie pojawił się m.in. Igor Korczakowski, lecz zagrał tylko kwadrans, gdyż podkręcił kostkę.

Po godzinie gry rezerwy Legii wyrównały. Maksymilian Stangret dostał prostopadłe podanie od Oskara Lachowicza, wyprzedził obrońcę i skutecznie uderzył z pola karnego na dalszy słupek. W 68. minucie "dwójka" prowadziła 2:1. Stangret zgrał do Lachowicza, który przelobował bramkarza z ok. 25. metra.

Minutę przed końcem gospodarze przeszli prawą stroną Legii II, po czym rywal oddał udany strzał z bocznego sektora "szesnastki", ustalając wynik sparingu. Ostatecznie drugi zespół "Wojskowych" zremisował 2:2 z Pogonią Siedlce.

Sparing: Pogoń Siedlce – Legia II Warszawa 2:2 (1:0)
Zięba (3. min. – sam.), (89. min.) – Stangret (60. min.), Lachowicz (68. min.)

Legia w I połowie: Kobylak – Zięba, Charatin, Tadrowski, Bochniak – Celhaka, Urbański, Bogusiewicz – Mustafajew, Pich, Jędrasik

Legia w II połowie: Kobylak (70’ Zieliński) – Saganowski, Charatin, Wnorowski, Korczakowski (60’ Bochniak) – Adkonis, Lachowicz, Grączewski – Aftyka, Stangret, Pchełka