Rezerwy: Remis z Sokołem

Marcin Słoka

06.05.2015 20:44

(akt. 08.12.2018 00:20)

Piłkarze rezerw Legii zremisowali 1:1 z Sokołem Aleksandrów Łódzki. "Wojskowi" prowadzili po pierwszej połowie po rzucie karnym, który wykorzystał Kamil Anczewski. "Jedenastkę" wywalczył wspomniany zawodnik. Niestety, rywale wyrównali w 70. minucie, a gola na wagę punktu strzelił Marcin Pękała. Wkrótce skrót wideo oraz fotoreportaż.

Zdjęcia z meczu (fot. Marcin Słoka)

W stosunku do sobotniego meczu z Radomiakiem, w kadrze meczowej rezerw Legii znalazło się zdecydowanie mniej zawodników z pierwszego zespołu „Wojskowych”. Tym razem trener Jacek Magiera miał do dyspozycji jedynie parę stoperów z „jedynki” – Rafała Makowskiego oraz Mateusza Wieteskę. W podstawowej jedenastce Legii znalazł się także Tomasz Nawotka, który w ostatnich dniach również trenował z drużyną prowadzoną przez Henninga Berga.

W przeciwieństwie do poprzedniego spotkania, które legioniści zaczęli w dość głębokiej defensywie, środowy mecz od początku przebiegał z drobną przewagą „Wojskowych”. Legioniści dłużej od gości utrzymywali się przy piłce, jednak nie stwarzali sobie zbyt wielu sytuacji bramkowych. Pierwszą bardzo dogodną sytuacją do zdobycia bramki był rzut karny podyktowany w 35. minucie spotkania po faulu na Kamilu Anczewskim. Do piłki podszedł sam poszkodowany i otworzył wynik spotkania pokonując bramkarza płaskim strzałem.

Jeszcze w pierwszej połowie bliski zdobycia bramki był Konrad Michalak, jednak jego próba lobowania golkipera została udaremniona przez jednego z obrońców Sokoła. Po zmianie stron przewaga „Wojskowych” nieco stopniała, co niestety poskutkowało wyrównującą bramką dla gości. Marcin Pękala zdecydował się na uderzenie z dystansu, które jak się mogło wydawać nie powinno stworzyć większych problemów Arturowi Haluchowi. Niestety futbolówka wyślizgnęła się z rąk bramkarza Legii i znalazła drogę do siatki.

„Wojskowi” próbowali zwłaszcza w ostatnich minutach spotkania odwrócić losy pojedynku. W dobrej sytuacji nieczysto w piłkę trafił Miłosz Kozak, szczęścia próbował także Mateusz Zawal, jednak jego uderzenie nieznacznie minęło lewy słupek bramki Sokoła. Ostatecznie legioniści podzielili się punktami z niżej notowanym rywalem z Aleksandrowa Łódzkiego, powtarzając tym samym dokładnie rezultat uzyskany w ubiegłą sobotę w Radomiu.

Legia II Warszawa – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0 (1:0)
Anczewski (34. min. – k.) – Pękala (70. min.)