Arkadiusz Ciach

Rezerwy: Sześć goli w LTC. Legia wygrała z Orlętami

26.02.2022 14:30

(akt. 26.02.2022 16:06)

Rezerwy Legii prowadzone przez Marka Gołębiewskiego wygrały 4:2 w sparingu z Orlętami Radzyń Podlaski (III liga). Dwie bramki dla warszawiaków zdobył Arkadiusz Ciach, a po jednym golu strzelili Filip Laskowski i Wiktor Kamiński. Mecz towarzyski odbył się w ośrodku treningowym w Książenicach.

W grze kontrolnej wystąpiło m.in. dwóch zawodników z "jedynki" – Ramil Mustafajew oraz Igor Strzałek. Sobotni sparing lepiej zaczęli legioniści, którzy po nieco ponad kwadransie, dzięki bramkom Arkadiusza Ciacha, prowadzili już 2:0. Jakub Kwiatkowski dośrodkował z prawej flanki, a napastnik "Wojskowych" pięknie zamknął akcję (strzał bez przyjęcia, w kierunku dalszego słupka). Następnie Patryk Pierzak zacentrował z rzutu rożnego do Ciacha, który udanie główkował.

Goście próbowali podkręcić tempo i po pół godzinie gry strzelili gola kontaktowego za sprawą skutecznej dobitki Karola Rycaja. W 34. minucie czerwoną kartką został ukarany Norbert Myszka. Przyjezdni rywalizowali w osłabieniu, ale tylko do końca pierwszej połowy – drużyny się dogadały i po przerwie Myszka wrócił na murawę. Tuż przed zmianą stron Orlęta wyrównały. Szymon Kamiński udanie uderzył po centrze Przemysława Koszela z rzutu rożnego.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony Orlęta wywalczyły rzut karny. Do "jedenastki" podszedł sam poszkodowany, czyli Sebastian Kaczyński, ale jego strzał został wybroniony przez Macieja Kikolskiego. Przeciwnicy mogli wyjść na prowadzenie, lecz w ciągu kilku minut stracili dwa gole. Najpierw Karol Noiszewski posłał długie podanie za obrońców – za ich plecy wbiegł Wiktor Kamiński, który przyjął i zagrał do Filipa Laskowskiego, a ten uderzył bez przyjęcia, przy bliższym słupku. Potem Nikodem Niski podbiegł do linii końcowej, po czym wycofał na 5. metr do Kamińskiego, który skierował futbolówkę do pustej siatki.

Ostatecznie, Legia II zwyciężyła 4:2 Orlęta, a w sobotę (5.03) zmierzy się kontrolnie z IV-ligową Wartą Sieradz.

Legia II Warszawa – Orlęta Radzyń Podlaski 4:2 (2:2)

Ciach (6. min., 16. min.), Laskowski (54. min.), Kamiński (60. min.) – Rycaj (30. min.), Kamiński (45. min.)

Legia: Kikolski – Kwiatkowski (46' Niski), Noiszewski, Konik, Czajkowski (46' Widejko) – Laskowski, Pierzak (65' Gościniarek), Mustafajew (65' Strzałek) – Skwierczyński, Ciach, Kamiński (60’ Dzięgielewski)

Orlęta (skład wyjściowy): Ciołek – Szymala, Myszka, Chyła, Czeliadko – Kamiński, Ćwik – Rycaj, Ozimek, Koszel – Kaczyński.