Rezerwy: Tylko remis z Sokołem

30.10.2021 12:54

(akt. 30.10.2021 15:09)

Rezerwy Legii Warszawa zremisowały u siebie 1:1 z przedostatnim zespołem w tabeli III ligi grupy I, Sokołem Aleksandrów Łódzki, w 16. kolejce ligowej. Jedyną bramkę dla miejscowych, po dośrodkowaniu Szymona Włodarczyka, zdobył Arkadiusz Ciach.

Nowy szkoleniowiec Legii II, Piotr Zasada, powołał 18 piłkarzy na sobotni mecz. W kadrze pojawiło się dwóch zawodników z "jedynki": Szymon Włodarczyk oraz Jakub Kisiel. W składzie zabrakło m.in. Patryka Pierzaka (zerwane więzadło w kostce) oraz Kacpra Skwierczyńskiego (problem z mięśniem dwugłowym uda).

Legioniści od początku starali się narzucić własny styl gry, częściej utrzymywali się przy piłce. Warszawiacy szukali szans m.in. po szybkich atakach w bocznych sektorach boiska i centrach w "szesnastkę". W 11. minucie, po stałym fragmencie gry, wykreowali pierwszą, groźniejszą akcję. Rui Gomes dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne. Po zamieszaniu, do piłki na trzecim metrze dopadł Jehor Macenko, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała tuż obok bramki. Po chwili Kisiel zdecydował się na strzał z dystansu – futbolówka odbiła się od przeciwnika i została złapana przez bramkarza Sokoła. Potem Nawotka popędził prawą flanką i dośrodkował na środek "szesnastki" – był tam Dawid Dzięgielewski, który niecelnie główkował. Kilka chwil później "Nawot" zdecydował się na miękkie dogranie na 10. metr, do Arkadiusza Ciacha, a ten oddał niedokładny strzał z głowy.

Potem tempo gry nieco spadło, przez pewien czas brakowało okazji w ofensywie. W 34. minucie Gomes wbiegł w pole karne z lewej strony, lecz jego płaskie uderzenie w kierunku dalszego słupka okazało się trochę niecelne. Po chwili mogło być 1:0 dla Legii. Dzięgielewski świetnie podał na lewą stronę "szesnastki" do Bartosza Widejki, ten dokładnie wycofał piłkę na bliższy słupek, na 6. metr, do Gomesa. Portugalczyk oddał strzał bez przyjęcia, a golkiper gości z problemami, ale złapał futbolówkę. W końcówce pierwszej połowy miejscowi wyszli na prowadzenie. Szymon Włodarczyk, który pojawił się bliżej prawej strony boiska, precyzyjnie dośrodkował w okolice dalszego słupka. Do piłki, na 6. metrze, dopadł Ciach, który skutecznie główkował.

Rywale chcieli jak najlepiej wejść w drugą połowę. Przez nieco ponad trzy minuty sześć razy dośrodkowali w pole karne. Dwie-trzy centry były nieco groźniejsze, ale raz jeden z rywali nieczysto trafił w piłkę, a potem zagrożenie oddalali Karol Noiszewski i Maciej Kikolski. W jednej z akcji, dobrze w defensywie popracował Nawotka, który najpierw przeciął centrę, a następnie zablokował mocny strzał z 15. metra. Legioniści odpowiedzieli ciekawą sytuacją, którą wykreował Gomes. Portugalczyk minął przeciwnika i wbiegł w pole karne z lewej strony. Pomocnik zdecydował się na dośrodkowanie w kierunku dalszego słupka – Ciach wykonał wślizg, lecz nie sięgnął piłki.

Gospodarze mieli przewagę i starali się cały czas stwarzać okazje z przodu. W 66. minucie Noiszewski ruszył środkiem boiska i podał w boczny sektor "szesnastki". Był tam Jakub Kwiatkowski, który dograł na trzeci metr – Włodarczyk czyhał na futbolówkę, ale nie zdołał zamknąć akcji. Parę chwil później Gomes miękko zagrał z lewej strony pola karnego na dalszy słupek, do niepilnowanego Nawotki, który uderzył tuż obok słupka. W 77. minucie zakotłowało się w "szesnastce" Sokoła. Włodarczyk zagrał w pole karne z prawej strony boiska. Bramkarz gości zbił przed siebie piłkę, którą na 14. metrze przechwycił Wiktor Kamiński. Siedemnastolatek uderzył z prawej nogi przy dalszym słupku, ale golkiper znów popisał się udaną interwencją.

W 82. minucie legioniści mogli i powinni podwyższyć wynik. Macenko otrzymał podanie zwrotne od Włodarczyka, pojawił się po prawej stronie pola karnego i dokładnie wycofał do Gomesa. Portugalczyk zwiódł rywala, potężnie uderzył, lecz trafił w jednego z graczy Sokoła, który był ustawiony na trzecim metrze. W doliczonym czasie gry... goście doprowadzili do wyrównania. Mateusz Lis płasko uderzył zza "szesnastki", a piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Ostatecznie, Legia II zremisowała 1:1 z Sokołem Aleksandrów Łódzki, a za tydzień (6.11, godz. 12:00) zmierzy się na wyjeździe z KS-em Kutno.

Legia II Warszawa – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (1:0)

Ciach (41. min.) - Lis (90. min.)

Legia: Kikolski - Macenko, Noiszewski, Astiz - Nawotka, Kisiel, Gomes, Widejko (57' Kwiatkowski) - Włodarczyk (89' Gościniarek), Ciach, Dzięgielewski (64' Kamiński)