News: Rezerwy: Udany łomżing

Rezerwy: Udany łomżing

26.09.2018 17:27

(akt. 02.12.2018 11:22)

Piłkarze rezerw Legii Warszawa wygrali 4:0 w zaległym spotkaniu trzeciej ligi z ŁKS-em Łomża. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Piotr Cichocki, Krzysztof Mączyński, Michał Bajdur oraz Maciej Rosołek.

Legioniści pojechali do Łomży rozegrać ostatnie z zaległych spotkaniach. Warszawiacy zmierzyli się z ŁKS-em, który zajmował równiez miejsce w strefie spadkowej, ale o jedno niżej od "Wojskowych". W zespole Piotra Kobiereckiego wystąpił jeden zawodnik z pierwszej drużyny, Vjaceslavs Kudrjavcevs. Łotysz rozegrał niezłe spotkanie, zachował czyste konto, a także był czujny przy nielicznych groźnych atakach gospodarzy.

Od początku spotkania to legioniści lepiej radzili sobie z rywalem, którego kadra w porównaniu do poprzedniego sezonu znacznie się odmłodziła. Warszawiacy mieli przewagę, którą udowodnili w 18. minucie, kiedy do siatki po zespołowej akcji trafił Piotr Cichocki. Łomżanie próbowali odpowiedzieć, ale na posterunku był Kudrjavcevs. Wkrótce "Wojskowi" przeprowadzili szybki atak, który jest jednym ze znaków rozpoznawczych ekipy Piotra Kobiereckiego. Dogranie z prawej strony wykończył Krzysztof Mączyński, który podłączył się do ofensywy. Były reprezentant Polski zesłany do rezerw przez Ricardo Sa Pinto rozgrywał dobre spotkanie i "trzymał" środek pola. W przerwie sztab szkoleniowy dał jednak szansę Mateuszowi Praszelikowi.

Rezerwy mistrzów Polski realizowały swój plan przez całe spotkanie. Do przerwy "Wojskowi" prowadzili 2:0, a tuż po niej solową akcję zakończył golem Michał Bajdur. Gospodarze byli rozbici i mieli problem z realizacją gry w ofensywie. Warszawiacy przewyższali ŁKS organizacją i kulturą gry. Bramka Macieja Rosołka w końcówce była efektem zagubienia przeciwników w polu karnym i dominacji Legii.

- Mecz dobrze się dla nas ułożył. Szybko strzeliliśmy dwa gole i mogliśmy grać tak, jak chcemy. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, zagrywaliśmy futbolówkę na skrzydła i mieliśmy sporo okazji po dograniach z flanek. Cieszę się z naszej skuteczności i okazałego zwycięstwa - powiedział w rozmowie z Legia.Net Piotr Kobierecki, szkoleniowiec "dwójki".

Warszawiacy po pewnej wygranej w Łomży awansowali na szóstą pozycję w tabeli. "Wojskowi" mają na koncie 12 punktów, a w najbliższej kolejce zmierzą się na własnym terenie z MKS-em Ełk.

ŁKS Łomża - Legia II Warszawa 0:4 (0:2)
Cichocki (18. min.), Mączyński (31. min.), Bajdur (52. min.) Rosołek (81. min.)

Legia Ii:Kudrjavcevs - Leleno, Bondarenko, Brodziński, Matuszewski - Bajdur (82' Aftyka), Pruchnik, Karbownik, Mączyński (46' Praszelik), Cichocki (75' Wojtysiak) - Wełniak (63' Rosołek).