Dawid Dzięgielewski

Rezerwy: Wygrana z Wisłą II Płock. Legia testuje kolejnych piłkarzy

27.01.2022 18:05

(akt. 27.01.2022 21:41)

Rezerwy Legii prowadzone przez Marka Gołębiewskiego mają za sobą drugi sparing przygotowujący do rundy wiosennej. Warszawiacy wygrali w LTC 2:0 z drugą drużyną Wisły Płock (IV liga). Bramki zdobyli Dawid Dzięgielewski i Dawid Kiedrowicz.

W sparingu wystąpiło trzech testowanych. W podstawowym składzie Legii, w środku pola, pojawili się Filip Laskowski (rocznik 2001, Podbeskidzie Bielsko-Biała) oraz Łukasz Pokrywka (2003, Olimpia Elbląg). Po przerwie zagrał natomiast Emil Kania (2004, Drukarz Warszawa).

W sparingu wzięli też udział m.in. Dawid Kiedrowicz, Miłosz Pacek, Maddox Sobociński i Bartosz Mikołajczyk, którzy w pierwszej części sezonu grali w zespołach do lat 17 oraz 18. Zabrakło Jakuba KwiatkowskiegoPatryka PierzakaMacieja KikolskiegoWiktora KamińskiegoKacpra SkwierczyńskiegoMateusza GrudzińskiegoKarola Noiszewskiego (trenują obecnie z "jedynką"). Nie było także Jakuba Kowyni (bramkarz), który ćwiczył w czwartek z pierwszą drużyną.

Legioniści mieli optyczną przewagę w pierwszej połowie, stworzyli kilka ciekawszych sytuacji, ale do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Więcej emocji pojawiło się w końcówce rywalizacji. W 72. minucie warszawiacy wyszli na prowadzenie. Gola, po centrze z prawej flanki, strzelił Dawid Dzięgielewski. Wynik spotkania ustalił natomiast Kiedrowicz, któremu asystował "Dzięgiel". Ostatecznie, stołeczny zespół wygrał 2:0 z rezerwami Wisły Płock.

Legia II Warszawa – Wisła II Płock 2:0 (0:0)

Dzięgielewski (72. min.), Kiedrowicz (90. min.)

Legia (skład wyjściowy): Trojanowski – Nawotka, Macenko, Konik, Widejko – Laskowski, Pokrywka – Czajkowski, Sobociński, Dzięgielewski – Ciach. W drugiej połowie grali też: Kania, Gościniarek, Kiedrowicz, Al Mubaireek, Mikołajczyk, Pacek, Wiśniewski.