Rui Gomes

Rezerwy: Wysoka wygrana w ostatnim meczu roku

20.11.2021 15:20

(akt. 22.11.2021 18:39)

Rezerwy Legii wygrały na wyjeździe 4:0 ze Zniczem Biała Piska w 19. kolejce III ligi. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Arkadiusz Ciach, Nikodem Niski, Rui Gomes i Dawid Dzięgielewski. Dla warszawiaków był to ostatni mecz o stawkę w 2021 roku.

Szkoleniowiec Legii II, Piotr Zasada, powołał 16 piłkarzy na sobotnią rywalizację w Białej Piskiej. W kadrze pojawił się jeden zawodnik z pierwszej drużyny: Bartłomiej Ciepiela. W składzie zabrakło m.in. Patryka Pierzaka (zerwane więzadło w kostce) i Kacpra Skwierczyńskiego (problem z mięśniem dwugłowym uda).

Początek spotkania okazał się dość wyrównany, brakowało sytuacji strzeleckich z obu stron. W 20. minucie "Wojskowi" wyszli jednak na prowadzenie. Rui Gomes został sfaulowany w polu karnym, a sędzia podyktował "jedenastkę", którą wykorzystał Arkadiusz Ciach. Po pół godzinie rywalizacji było już 2:0 dla Legii. Niski dopadł do piłki, wybitej z przedpola, na 22. metrze i – po uderzeniu z prostego podbicia – trafił w samo okienko.

Parę chwil po zmianie stron zespół z Warszawy podwyższył prowadzenie. Po odbijance w "szesnastce", futbolówka dotarła na przedpole do Gomesa. Portugalczyk zbiegł do lewej nogi, oddał strzał i zdobył bramkę po rykoszecie. W 89. minucie padło czwarte trafienie. Warszawiacy zabrali się do kontry – Karol Noiszewski podprowadził piłkę w okolice pola karnego, podał do Dawida Dzięgielewskiego, który zszedł do lewej nogi i skutecznie uderzył w kierunku dalszego słupka.

Ostatecznie, Legia wygrała na wyjeździe 4:0 ze Zniczem w ostatnim meczu o stawkę w tym roku.

Znicz Biała Piska – Legia II Warszawa 0:4 (0:2)

Ciach (20. min. - k.), Niski (30. min.), Gomes (55. min.), Dzięgielewski (89. min.)

Legia: Kikolski – Niski, Astiz, Noiszewski, Widejko – Nawotka, Ciepiela (86' Wiśniewski), Gomes, Dzięgielewski – Kamiński, Ciach (62' Gościniarek)