Roland Garros: Triumf Igi Świątek w deblu!

Dariusz Oleś

Źródło: Legia.Net

09-06-2018 / 17:42

(akt. 02-12-2018 / 11:25)

Iga Świątek i Caty McNally zwyciężyły w deblu, juniorskiego turnieju rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa. W finale imprezy polsko-amerykański duet w niespełna 75. minut poradził sobie z japońską parą Youki Naito/Naho Sato. Wygrana w tej imprezie jest pierwszym od 2006 roku triumfem Polki w zawodach juniorek, kiedy to w turnieju singlistek najlepsza była się Agnieszka Radwańska.

Finał, debel: Iga Świątek/Caty McNally - Yuki Naito/ Naho Sato (3) 6:2, 7:5

 

Pierwszy set finału rozpoczął się od przełamania w trzecim gemie na rzecz Yuki Naito/ Naho Sato. Japoński duet rozstawiony w turnieju z numerem trzecim, „na sucho” przełamał polsko-amerykańską parę. Radość japonek nie trwała zbyt długo. Iga Świątek i Caty McNally odpowiedziały na tę sytuację re-breakiem, doprowadzając bardzo szybko do remisu (2:2). Od tego momentu na korcie dominowała para Świątek/McNally, które wygrły cztery kolejne gemy, ustalając wynik pierwszego seta na 6:2.

 

Druga odsłona meczu była już bardziej wyrównana. Tenisistki przez dłuższy czas wygrywały gemy przy własnym podaniu, dzięki czemu wynik kręcił się wokół remisu. Obie pary miały w tym czasie szansę na przełamanie, lecz break-pointy nie zostały wykorzystane. Kluczowy dla losów seta okazał się dwunasty gem. Świątek/McNally prowadziły wtedy 6:5, a serwis był po stronie japonek. Tenisistki z kraju Kwitnącej Wiśni, nie poradziły sobie z narastającą presją, co skutkowało stratą gema i przegraniem finału. Tym samym Świątek i McNally mogły świętować sukces, jakim było zwycięstwo w wielkoszlemowej imprezie.

 

Komentarze (3)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Brawo IGA !!!
Brawo Pani :)
Gratulacje!!:)