Legia Rugby Kobiet

Rugby kobiet: Legia najlepsza w VII turnieju mistrzostw Polski

20.04.2024 21:30

(akt. 20.04.2024 21:52)

Legionistki mają za sobą siódmy turniej mistrzostw Polski w rugby 7 (Ekstraliga), który odbył się w sobotę, 20 kwietnia, w Rudzie Śląskiej. Stołeczna drużyna zajęła 1. miejsce, wygrywając w finale z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk.

Warszawianki zmierzyły się w fazie grupowej z Arką Gdynia (45:0) i Mazovią Mińsk Mazowiecki (17:0), czyli satelicką drużyną "Wojskowych". Potem wygrały z Diablicami Ruda Śląska (35:0), a w finale pokonały obecne mistrzynie Polski, Biało-Zielone Ladies Gdańsk (12:10). Dla Legii, która we wszystkich poprzednich turniejach była druga, to pierwsze zwycięstwo w zawodach w trwającym sezonie.

SIÓDMY TURNIEJ MP RUGBY 7 KOBIET – sobota, 20 kwietnia, Ruda Śląska (ul. Bytomska 13)

• 13:50 Legia Warszawa – Arka Gdynia 45:0 (faza grupowa)
  • 14:30 Legia Warszawa – Mazovia Mińsk Mazowiecki 17:0 (faza grupowa)
  • 15:30 Legia Warszawa – Diablice Ruda Śląska 35:0 (półfinał)
  • 17:00 Legia Warszawa – Biało-Zielone Ladies Gdańsk 12:10 (finał)