San Marino - Polska 0:2 (0:1)

Piotr Szydłowski

10.09.2008 22:18

(akt. 19.12.2018 21:52)

W drugim meczu eliminacji Mistrzostwa Świata RPA 2010, reprezentacja Polski pokonała 2:0 w Serravalle drużynę San Marino. Mecz rozpoczął się sensacyjnie, gdyż już w 3. minucie szansę zdobycia gola z rzutu karnego mieli nisko notowani rywale Polaków. Przed kompromitującą stratą gola "Biało-czerwonych" uchronił były bramkarz Legii, <b>Łukasz Fabiański</b>, broniąc "jedenastkę". Podopiecznym <b>Leo Beenhakkera</b> udało się wyjść na prowadzenie w 36. minucie po strzale <b>Euzebiusza Smolarka</b>, a drugiego gola dołożył po przerwie były napastnik klubu z Łazienkowskiej, <b>Robert Lewandowski</b>. Cały mecz rozegrał pomocnik "Wojskowych", <b>Roger Guerreiro</b>.
San Marino - Polska (0:1) Smolarek (36. min.), Lewandowski (67. min.) Żółte kartki: Berretti, Simoncini, Michele Marani i Mauro Marani (San Marino) San Marino: A. Simoncini (73' F. Valentini) - C. Valentini, Albani, Simoncini, Vitaioli, Michele Marani - Berretti (81' Mauro Marani), Bollini (46' Vannucci), Bugli - Selva, Manuel Marani Polska: Fabiański - Wojtkowiak, Jop, Żewłakow, Kowalczyk (28. Krzynówek) - Błaszczykowski, M. Lewandowski, Roger, Piszczek (88' Murawski), Smolarek - Saganowski (58' R. Lewandowski)