Serbia - Polska 2:2 - Awans z pierwszego miejsca

21.11.2007 21:00

(akt. 21.12.2018 18:11)

Reprezentacja Polski już meczem z Belgią zapewniła sobie awans do finałów Euro 2008. W wyjściowej jedenastce na spotkanie z Serbią wybiegł legionista <b>Jakub Wawrzyniak</b> a także były bramkarz Legii <b>Łukasz Fabiański</b>. Od 28. minuty Polska prowadziła 1:0 po bramce <b>Rafała Murawskiego</b>. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył <b>Radosław Matusiak</b>. W 69. min bramkę kontaktową dla Serbii zdobył <b>Nikola Zigić</b>. Dwie minuty później wyrównał <b>Lazović</b>. Portugalia zremisowała bezbramkowo z Finlandią i Polska zakończyła eliminacje na pierwszym miejscu w grupie A.
Mecz rozpoczął się bardzo niemrawo, obie drużyny nie forsowały tempa. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze po rzucie rożnym, ale pewnie interweniował Fabiański. W odpowiedzi na bramkę Serbów groźnie uderzał Wasilewski, jego strzał zdołał jednak odbić Avramov. W 28 minucie padła bramka dla Polski. Ładnie z głębi pola Lewandowski zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Murawskiego, a ten nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce. Po chwili znakomicie z dystansu uderzył Lewandowski ale minimalnie chybił.W końcówce tej części gry jeszcze groźnie strzelał Wawrzyniak, ale obrońcy stanęli na linii strzału. Do przerwy Polska zasłużenie wygrywała z Serbią 1:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Słabo spisującego się Rasiaka zastąpił Matusiak. I właśnie on dwie minuty po wznowieniu gry został bohaterem wykańczając ładną akcję Zahorskiego. 2:0! Później gra przez długi czas toczyła się głównie w środku pola, aż 69 min gola kontaktowego zdobył Nikola Zigić. Dwie minuty później błąd popełniła defensywa reprezentacji Polski wykorzystany bezlitośnie przez Lazovicia. Polska mogła wyjść na prowadzenie w 75 min ale znakomity strzał Lewandowskiego z rzutu wolnego fantastycznie obronił Avramov. Skład Polski - Łukasz Fabiański - Marcin Wasilewski, Mariusz Jop, Jacek Bąk (76' Michał Żewłakow), Grzegorz Bronowicki - Wojciech Łobodziński, Jakub Wawrzyniak, Mariusz Lewandowski, Rafał Murawski, Kamil Kosowski (19' Tomasz Zahorski) - Grzegorz Rasiak (46' Radosław Matusiak) Skład Serbii - Avramov - Rukavina, Ivanovic, Vidic, Dragutinovic - Jankovic, Kovacevic (76' Janković), Kuzmanovic, Duljaj (46' Lazović)- Krasic, Zigic 1. Polska 14 spotkań 28 pkt 2. Portugalia 14 27 3. Finlandia 14 24 4. Serbia 13 21 5. Belgia 14 18 6. Kazachstan 13 10 7. Armenia 12 9 8. Azerbejdżan 12 5