News: Siatkówka: Legioniści przegrywają w Augustowie

Siatkówka: Porażka w Olsztynie

Źródło: legiasiatka.pl

10.01.2015 20:34

(akt. 04.01.2019 13:25)

Udał się rewanż siatkarzy AZS UWM II Olsztyn za porażkę w hali w Warszawie. W niedzielę olsztynianie wygrali 3:1 inkasując kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. Legionistów stać było tylko na wygranie jednej części gry.

Mecz rozpoczął się od kilkupunktowej przewagi gospodarzy. Legioniści potrafili jednak szybko odrobić straty i przez pierwszą połowę seta gra toczyła się punkt za punkt, nawet z chwilowym prowadzeniem Legii. W drugiej połowie pierwszej części gry gospodarze osiągnęli kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca seta zakończonego wynikiem 25:20.

Drugi set to kopia pierwszej partii z tą różnicą, że tym razem to nasz zespół w osiągnął kilkupunktową przewagę. Zwyciężyli podopieczni trenera Mariusza Stępczyńskiego 25:20 i po dwóch setach na tablicy wyników widniał wynik 1:1.

Początek trzeciej partii to gra bardzo wyrównana. Olsztynianie prezentowali się jednak pewniej w ataku, a w naszym zespole mnożyły się błędy w polu serwisowym. Kilkupunktowa przewaga wystarczyła gospodarzom i w całym meczu AZS objął prowadzenie 2:1.

Czwarty set to konsekwentna gra gospodarzy, którzy utrzymywali bezpieczną 2-3 punktową przewagę. Kiedy przy stanie 18:16 dwa kolejne punkty padły łupem gospodarzy, wygrana AZS-u stała się faktem.

AZS UWM II Olsztyn – MKS MDK Legia Warszawa 3:1 (25:20, 20:25, 25:19, 25:21)