Siatkówka: Wygrana Legii z Czołgiem

Źródło: siatkowka.legia.com

22.01.2017 15:24

(akt. 04.01.2019 13:12)

Siatkarze Legii Warszawa pokonali w sobotę Czołg AZS UW 3:1 w meczu 18. kolejki rozgrywek II ligi. Dzięki temu zwycięstwu, „Wojskowi” awansowali na 5. miejsce w tabeli.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Po udanych atakach i dzięki większej dokładności podopieczni Pawła Rzepińskiego prowadzili 8:4. W tym momencie w poczynania legionistów wkradło się rozluźnienie, co błyskawicznie wykorzystali goście obejmując prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej partii.

Przebieg kolejnych setów wyglądał dość podobnie – wyrównana walka przez początkową fazę seta, a potem gospodarze włączali drugi bieg i odskakiwali na 2-3 punkty. Trzy sety padły łupem Legii, dzięki czemu „Wojskowi” zainkasowali niezwykle cenne 3 punkty.

Dzięki porażce Metra Warszawa z Energą Omis Ostrołęka, Legia awansowała na 5. miejsce w tabeli. Do końca rundy zasadniczej pozostały 4 kolejki. Następny mecz już w najbliższą sobotę. W hali przy ul. Naddnieprzańskiej 2/4 rywalem Legii będzie MUKS Huragan Wołomin. Serdecznie zapraszamy.

Legia Warszawa – Czołg AZS UW 3:1 (21:25, 25:23, 25:22, 25:21)

Legia: Górski, Koc, Staniszewski, Belczyk, Godlewski, Kaczorowski oraz Słowiński (l), Cybulski (l), Sęk, Szewczyk