Słowacja - Polska 2:1

15.10.2008 20:16

(akt. 18.12.2018 20:39)

Po zwycięstwie nad Czechami reprezentacja Polski przystępowała dziś do spotkania eliminacji MŚ 2010 ze Słowacją. Ewentualna wygrana Polaków pozwoli nam na objęcie pozycji zdecydowanego lidera w grupie. W wyjściowej jedenastce wybiegł legionista <b>Roger Guerreiro</b>, a kontuzjowanego <b>Jakuba Wawrzyniaka</b> zastąpił <b>Grzegorz Wojtkowiak</b>. Od 70. minuty Polska prowadziła po golu <b>Euzebiusza Smolarka</b>. Niestety Polacy w 84. i 85. minucie popełnili fatalne błędy, oba wykorzystał <b>Stanislav Sestak</b> i Słowacy wygrali 2:1.
Obie drużyny rozpoczęły dość niemrawo. Jako pierwsi groźnie zaatakowali Słowacy. W 14. min. z dośrodkowania Roberta Vittka wyszedł strzał i Artur Boruc musiał ratować się wybiciem piłki na rzut rożny. W odpowiedzi Polacy siedem minut później a mało nie objęli prowadzenia po uderzeniu Pawła Brożka. Piłka po strzale napastnika Wisły o metr minęła jednak bramkę Stefana Senecky. W 28 min. Brożek ładnie przyjął piłkę w polu karnym i odegrał do Ebiego Smolarka. Ten uderzył z woleja, ale piłka trafiła w jednego z obrońców i wyszła na róg. Najlepszą sytuację w pierwszej części gry miał w 42. min. Jakub Błaszczykowski, który minął rywala i gdyby uderzył w światło bramki zdobyłby gola. Niestety zabrakło precyzji i do przerwy Polska remisowała ze Słowacją 0:0. Po przerwie długo nic się nie działo na murawie. W 61. minucie potężnie huknął na bramkę Erik Jendrisek ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę Polski. Polska grała niemrawo ale w końcu licznie zgromadzeni i głośni polscy kibice doczekali się bramki. W 70. min. po akcji całego zespołu piłkę w polu karnym otrzymał Brożek, ale nie strzelał tylko wyłożył piłkę lepiej ustawionemu Smolarkowi, który dostawił nogę i umieścił piłkę w siatce. 1:0 dla Polski! Kiedy wydawało się, że mecz skończy się naszym jednobramkowym zwycięstwem rzut z autu wykonywali Słowacy, błąd popełnił Boruc i piłkę do siatki z najbliższej odległości wpakował Stanislav Sestak. Po chwili już przegrywaliśmy, piłka po rykoszecie trafiła w słupek, a do odbitej futbolówki dopadł ponownie Sestak i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie. Przegraliśmy wygrany mecz! Polska - Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Michał Żewłakow, Dariusz Dudka, Grzegorz Wojtkowiak - Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Rafał Murawski (66' Łukasz Garguła), Roger Guerreiro (91' Robert Lewandowski), Euzebiusz Smolarek - Paweł Brożek (84' Jacek Krzynówek) Słowacja - Stefan Senecky - Martin Petras, Marek Cech, Radoslav Zabavnik, Peter Pekarik - Marek Sapara (72' Martin Jakubko), Stanislav Sestak, Robert Vittek, Jan Durica - Marek Hamsik, Erik Jendrisek (81' Obżera)