Sparing: Biali - Czerwoni 6:1

13.11.2009 15:37

(akt. 16.12.2018 22:13)

<p>Piłkarze Legii rozegrali dziś rano przy ul. Łazienkowskiej wewnętrzny sparing. Biali, w większości piłkarze pierwszego zespołu, pokonali czerwonych aż 6:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli <strong>Michał Żyro</strong>, <strong>Jakub Kosecki</strong> dwie, <strong>Marcin Komorowski</strong>, <strong>Marcin Mięciel</strong> i <strong>Maciej Górski</strong>. Honorowego gola dla czerwonych strzelił <strong>Mateusz Rosłoń</strong>. W czasie sparingu wokół drugiego bocznego boiska truchtał <strong>Ariel Borysiuk</strong>, który powoli zaczyna wracać do zdrowia. Spotkanie rozegrano systemem 2x40 minut. Poniżej relacja i fotoreportaż z meczu. </p>

Fotoreportaż z meczu - kliknij tutaj

Spotkanie rozpoczęło się mocnym akcentem czerwonych, którzy już w 3. minucie meczu zdobyli bramkę po strzale Mateusza Rosłonia. Jak się jednak później okazało był to gol jedynie honorowy. Po kwadransie wyrównanej gry biali osiągnęli wyraźną przewagę. W 24. minucie z lewej strony przedarł się Michał Żyro i kiedy wszyscy spodziewali się dośrodkowanie, piłkarz Młodej Legii uderzył przy bliższym słupku czym zaskoczył Macieja Gostomskiego. W ten sposób doszło do wyrównania.

Strzał Żyro rozwiązał worek z bramkami. Już sześć minut później podanie od strzelca pierwszego gola wykończył strzałem z pola karnego Jakub Kosecki i zrobiło się 2:1. Tuż przed przerwą Marcin Smoliński prostopadłym podaniem w uliczkę uruchomił "Kosę", a ten podwyższył wynik spotkania.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Kolejnym udanym zagraniem popisał się Żyro, który po akcji lewą stroną zagrał w pole karne, a tam jego podanie zamienił na bramkę Marcin Komorowski. Kilka minut później ponownie po akcji Żyro gola uderzeniem na pustą już bramkę zdobył Marcin Mięciel. Wynik meczu ustalił po indywidualnej akcji Maciej Górski.

Biali - Czerwoni 6:1 ( 3:1 )

3' ( 0:1) Mateusz Rosłoń

24' ( 1:1 ) Michał Żyro

30' ( 2:1 ) Jakub Kosecki

37' ( 3:1 ) Jakub Kosecki

50' ( 4:1 ) Marcin Komorowski

55' ( 5:1 ) Marcin Mięciel

67' ( 6:1 ) Maciej Górski