Sparing wewnętrzny: Szarzy - Zieloni 2:1

Redaktor Marcin SzymczykRedaktor Maciej Ziółkowski

Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

12.01.2022 15:30

(akt. 12.01.2022 16:32)

W środę odbył się sparing wewnętrzny Legii, która przygotowuje się do rundy wiosennej na zgrupowaniu w Dubaju. Szarzy wygrali z Zielonymi 2:1. Bramki dla zwycięskiego zespołu zdobyli Patryk Sokołowski i Ernest Muci, a gola dla drugiej ekipy strzelił Kacper Skibicki.

Zieloni wyszli na prowadzenie w drugiej połowie, po bardzo ładnym podaniu Jakuba Kwiatkowskiego i bramce Kacpra Skibickiego. Wyrównał Patryk Sokołowski, który dobił strzał Tomasa Pekharta. Gola na 2:1 strzelił Ernest Muci. Albańczyk wykorzystał podanie Macieja Rosołka. Przy stanie 2:1 dla Szarych, czyli wyniku, jakim zakończył się mecz, szansę miał Szymon Włodarczyk. Młodzieżowiec trafił nawet do siatki, ale był na spalonym.

Było dużo różnych sytuacji, okazji do strzelania gola. Sokołowski trafił wcześniej w poprzeczkę, zanim Szarzy doprowadzili do remisu. Spotkanie w pierwszej części gry nie porywało, jeśli chodzi o intensywność, ale w drugiej połowie było zdecydowanie lepiej.

Skład Szarych był mocniejszy, bardziej zbliżony do optymalnego. Na środku trójosobowego bloku defensywnego grał Ihor Charatin, po bokach byli Wieteska i Maik Nawrocki.

Kolejny sparing będzie już z rywalem zewnętrznym, Botewem Płowdiw. Mecz towarzyski zostanie rozegrany w sobotę, 15 stycznia, o godz. 13:00 czasu polskiego. Transmisja w serwisie sport.tvp.pl. Spotkanie będzie też retransmitowane w TVP Sport. Redakcja Legia.Net tradycyjnie przeprowadzi relację tekstową na żywo.

Szarzy – Zieloni 2:1 (0:0)

Sokołowski (48. min.), Muci (50. min.) - Skibicki (33. min.)

Szarzy: Boruc - Nawrocki, Charatin, Wieteska -  Hołownia, Slisz, Josue, Rosołek - Luquinhas (25' Sokołowski), Pekhart, Muci

Zieloni: Miszta (25' Tobiasz) - Kwiatkowski, Noiszewski, Pierzak, Grudziński - Skwierczyński, Celhaka, Sokołowski (25' Kaminski), Ciepiela, Strzałek (25' Skibicki), Włodarczyk

Sędziowali: Główny - Jan Mucha, Asystenci - Sebastian Wołowicz, Filip Borys

Po sparingu sztab szkoleniowy zarządził dla zawodników jeszcze biegi interwałowe.