Domyślne zdjęcie Legia.Net

Stadion Legii - umiarkowany optymizm

M.Szymczyk, M.Gołębiewski

Źródło:

19.12.2006 16:39

(akt. 24.12.2018 08:22)

We wtorek, 19 grudnia w Ratuszu pani prezydent <b>Hanna Gronkiewicz-Waltz</b> przedstawiła nowych wiceprezydentów oraz omówiła ich kompetencje i zadania, jakimi będą się zajmować. I tak przy osobie wiceprezydenta <b>Włodzimierza Paszyńskiego</b> padło stwierdzenie, że będzie odpowiedzialny za modernizację stadionu Legii. Można więc rozumieć, że Pan Paszyński odpowiedzialny będzie również za organizację przetargu.
Wyjaśniła się, więc jedna z najważniejszych kwestii w sprawie inwestycji związanej z rozbudową i modernizacją stadionu Legii Warszawa. Etap, na jakim znajduje się obecnie inwestycja z pewnością napawa optymizmem. Do tej pory sporządzono mapy ewidencyjne oraz informację ekologiczną terenów przy ulicy Łazienkowskiej. 27 listopada do miejskiego Biura Ochrony Środowiska trafił wniosek o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych inwestycji. Nie wiadomo jednak, kiedy decyzja taka zostanie wydana.
To jak długo dokumenty będą się tam znajdowały zależy tak naprawdę tylko od chęci i woli urzędników. Gdyby chcieli wszystko badać skrupulatnie np. poziom hałasu podczas meczów, stężenie spalin etc. to może trwać to nawet i rok, jednak wszyscy są dobrej myśli i mają nadzieję, że prace na tym etapie potrwają najwyżej trzy miesiące. W międzyczasie Biuro Ochrony Środowiska ma obowiązek wysłać część dokumentów do organu opiniującego, czyli SANEPIDU. Tam dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że sprawa będzie załatwiona najszybciej jak to jest możliwe i potrwa zaledwie kilka dni.
Jeszcze lepiej wygląda procedura projektowa. Projekt budowlany powinien być gotowy do końca stycznia. Prace nad nim jak zapewnił nas vice prezes KP Legia Leszek Miklas przebiegają bez zakłóceń. Od strony architektonicznej powinny, więc zostać dotrzymane terminy z nieobowiązującego już harmonogramu Kazimierza Marcinkiewicza. W ostatnich dniach stycznia należy się, więc spodziewać, że zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Procedura urzędowa potrwa najprawdopodobniej od dwóch do trzech miesięcy. Pozwolenie na budowę powinno być wydane najpóźniej w maju. Ogłoszenia przetargu należy spodziewać się na początku lutego. Do końca rozgrywek ligowych powinniśmy poznać generalnego wykonawcę robót. W ostatnich dniach na łamach prasy ponownie rozgorzała dyskusja o wstrzymaniu przez nowe władze Warszawy inwestycji sportowych. O braku zgody na finansowanie z budżetu miasta stadionu narodowego było wiadomo jeszcze przed wyborami. W ostatnich dniach ekipa prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz po analizie racjonalności pomysłów inwestycyjnych poprzednich włodarzy miasta zamierza zrezygnować także z dofinansowania m.in. rozbudowy stadionu Polonii czy remontu zabytkowych kortów tenisowych na Legii. Rozbudowa stadionu Legii jest jednak niezagrożona. To cały czas ważna dla miasta inwestycja. Pani prezydent zamierza dotrzymać obietnic złożonych kibicom Legii podczas kampanii wyborczej. Obawy można mieć jedynie, jeżeli chodzi o datę rozpoczęcia rozbudowy. Tym bardziej, że wszystkie prace posuwają się bardzo sprawnie do momentu, kiedy trafiają do Urzędu Miasta. Niestety na tym etapie inwestycji to głównie od szybkości pracy i dobrej woli urzędników zależy los stadionu Legii. Podstrona poświęcona rozbudowie stadionu.

Polecamy

Komentarze (0)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.